نمای ساختمان > نمای ساختمان

  نمای ساختمان

 

نمای ساختمان

به تدریج توجه به اجباری شدن طراحی نمای ساختمان در مرحله جواز در مناطق مختلف تهران نیز مطرح است .
اما هنوز تا جا انداختن اهمیت پوشش نمای خارجی ساختمان و نمای ساختمان و راهکارهای اصولی اجرائی شدن آن ، زمان طولانی نیاز خواهد داشت .

بهتر است در تائید یا عدم تائید طرح نمای ساختمان و نوع پوشش نمای خارجی ساختمان در شهرداریها دفاعیه طراح نمای ساختمان نیز مدنظر قرار گیرد.و یک طرفه بررسی و رد نشود.و شائبه اعمال نظر غیر کارشناسانه  در مورد طراحی نمای بیرونی ساختمان به وجود نیاید.

 

نمای ساختمان

تا سازندگان و طراحان نمای ساختمان ضمن در نظر گرفتن الزامات اجرای پوشش نمای ساختمان ( عایق بودن ، سبک بودن ، سازگاری با محیط زیست و ....)  توانایی انتخاب و طراحی بر اساس سلیقه خود در نمای ساختمان را داشته باشند.
امیدوارم که طراحان و نماسازان تهران بتوانند گام مثبتی در راستای الگوی نماهای بومی و نماهای تلفیقی در نمای ساختمان بردارند.
واقعیت اینست که در مورد پوشش نمای خارجی ساختمان نمی توان فقط به دوران گذشته نگاه کرد و درست و اصولی هم نخواهد بود. چون این کار به نوعی از حرکت ایستادن یا توقف روند روبه رشد انواع پوشش نمای ساختمان می باشد.
ولی  می توان پیوندی نو بین ساختمانهای مدرن وساختمان های سنتی به وجود آورد که البته کار بسیار دشواریست.که این کار نیازمند طراحان ماهر  

و استفاده مناسب از انواع پوشش نمای ساختمان می باشد.
دراکثرمواقع نمنمای ساختمانای ساختمان ها با توجه به دیده شدن آنها در روز طراحی میشوند اما نباید فراموش کرد که شب ها نیز طرح و پوشش نمای ساختمان با نورپردازی خاص خودش می تواند نما و جلوه خاصی را به نمایش بگذارد .ولذا نباید این نکته را فراموش کرد که عناصر طراحی و پوشش نما برای هر دو زمان روز وشب باید کارایی خود را حفظ کرده و نباید فقط به شکل تک بعدی عمل کند.
نمای ساختمان اولین عنصر بصری ساختمان با محیط اطرافش است بنابراین میتوان با نگاه اصولی به آن ارتباط مهمی را بین ساختمان با محیط اطرافش ایجاد کرد و نورپردازی  نمای خارجی ساختمان میتواند کمک بزرگی به بهبود این ارتباط داشته باشد.

 

 

 

 زمینه فعالیت شرکت خدماتی آدا سرویس از صفر تا صد ساختمان:


قیمت بازسازی ساختمان ،  تاسیسات ولوله کشی ،  رنگ نمای الاستیک و آب گریز ، بازسازی آپارتمان ، بازسازی ساختمان ،  سیمان شسته ، نمای بیرونی ساختمان ، تعمیرات ساختمان  ،  نقاشی ساختمان ، کنیتکس ، مولتی کالر، اپوکسی یا پلی ارتان  ، رنگ های آنتی باکتریال ، دکوراسیون داخلی ، مونولیت،(monolith)  ،رولسر،  تراسل  ، رنگ نما ، سیمان شسته  ،  سیمان سفید ، رنگ آمیزی صنعتی

 

نمای ساختمان

  نمای ساختمان نمای ساختمانبه تدریج توجه به اجباری شدن طراحی نمای ساختمان در مرحله جواز در مناطق مختلف تهران نیز مطرح است .

اما هنوز تا جا انداختن اهمیت پوشش نمای خارجی ساختمان و نمای ساختمان و راهکارهای اصولی اجرائی شدن آن ، زمان طولانی نیاز خواهد داشت .بهتر است در تائید یا عدم تائید طرح نمای ساختمان و نوع پوشش نمای خارجی ساختمان در شهرداریها دفاعیه طراح نمای ساختمان نیز مدنظر قرار گیرد.و یک طرفه بررسی و رد نشود.و شائبه اعمال نظر غیر کارشناسانه  در مورد طراحی نمای بیرونی ساختمان به وجود نیاید. 


اطلاعات بیشتر