نمای بیرون ساختمان > نمای بیرون ساختمان

نمای بیرون ساختماننمای ساختمان

اصولا سیستمهای نمای خارجی ساختمان به دنبال تحول در توسعه فناوری ، فرهنگی و اجتماعی و تغییر در درک زیبا شناسی بوجود آمده است.استفاده از پوشش های نوین نمای بیرون ساختمان  ، به عنوان صنایع ساختمان بعد از جا افتادن فولاد و بتن آرمه به میان آمده است.برای پوشش دادن نمای ساختمان در بلند مرتبه ها به جای استفاده ازدیوارهای بتن ضخیم و زمخت ، وجود یک پوشش  ظریف علاوه بر کاهش بار ساختمان باعث افزایش فضای مفید قابل استفاده برای ساکنین خواهدبود و این مسائل دلیل بر گسترش این سیستم ها شده است . این پوشش ها معمولا به عنوان پوشش هائی از ساختمان که در حالت قائم غیر ازوزن خودشان قابلیت تحمل بار دیگری را ندارند پذیرفته می شوند.سیستم های نمای بیرون ساختمان رده بندی و دسته بندی های متفاوت دارد و این بیشتر به دلیل نامگذاری های متفاوت تولید کنندگان با توجه به قرابت و سنخیت با سیستم خودشان می باشد.

 

نمای بیرون ساختماناهمیت نمای بیرون ساختمان بر کسی پوشیده نیست چه فروشنده باشد و چه استفاده کننده از ملک. از لحاظ روانی   نمای بیرونی ساختمان و دکوراسیون آن یا  طرح نمای ساختمان برای تاثیر گذاری در فروش  در بعضی مواقع تا پنجاه درصد ذکر شده است. اما امروزه تنها به زیباییی ظاهری و دکوراسیون نمای ساختمان و به بیان دیگر تنها به طراحی نمای ساختمان دقت نمی شود .بلکه همزمان با طرح نمای آن به مقاوم بودن و کم خطر بودن و هزینه نگهداری آن و قابلیت ترمیم وعایق بودن و ....پوشش نمای خارجی ساختمان هم توجه می شود. و لذا شما به عنوان سازنده و  فروشنده ساختمان علاوه بر این که باید برای نمای خارجی ساختمان ،  پوششی استفاده نمائید تا قابلیت طراحی نمای ساختمان و تنوع طراحی بالایی داشته باشد از طرفی هرچه بیشتر از خصوصیات و مزیت های ذکر شده بالا داشته باشد می تواند به عنوان مزیت های بزرگ در فروش و متقاعد شدن مشتری ها ذکر کرد.
حال جدای این موارد باید آن پوشش نمای ساختمان توجیه هزینه ای هم داشته باشد . یعنی هزینه تمام شده پوشش نما برای هزینه اجرای نمای ساختمانساختمان خیلی بالا نباشد . هرروز متریالهای جدید در پوشش نمای ساختمان مطرح می شود. که عیوب پوشش های قدیمی نمای بیرون ساختمان را ندارند و یا به حداقل رساند ه اند . اما دقت شود که بعضی  از این پوشش ها، خودشان اشکالات دیگری دارند لذا در انتخاب پوشش های نمای بیرون ساختمان می بایست دقت شود.
به عنوان مثال  زمانی آجرنمای ساختمان خیلی طرفدار داشت . و بعد نمای سنگی جای آن را گرفت و اکنون متریالهای جدید که نواقص آجر و سنگ ( سنگینی و خطرات وعدم عایقی و .... ) را ندارند جایگزین این نوع پوشش نمای خارجی ساختمان  می شوند . اما بعضی ازاین پوشش نمای خارجی ساختمان عیوبی هم دارند مثلا نمای خارجی کامپوزیت ، درست است که خیلی سبک بوده  و کم خطر ولی به عنوان یک پوشش عایق نما نمی تواند باشد در عوض نمای یونولیت پانلی یک پوشش عایق نما  وسبک است ولی در مقابل حریق خیلی مقاوم نمی باشد . پس باید برای نمای بیرون ساختمان ، پوششی در نظر گرفت که ضمن داشتن این مزیتها عیوب مربوطه را نداشته باشد . اگر بتوانید برای نمای بیرون ساختمان  ، پوششی  انتخاب کنید که نیاز به زپوشش های نمای ساختمانیر سازی و آستر سیمان  یا نرمه نداشته باشد میتواند در سرعت اجراء پوشش نما و هم چنین درکاستن هزینه اجرای نمای ساختمان خیلی تاثیر گذارباشد.
اگر در زندگی یکبار برای انتخاب سیستم پوششی مناسب برای نمای ساختمان تصمیم می گیرید . برای بهره بردن از مدرن ترین تکنولوژی ، در پوشش نمای بیرونی ساختمان به شرکت آدا در این زمینه رجوع نمائید
به عنوان یک پیشرو درتهیه و تولید و اجراء متریالهای نوین در صنایع ساختمان و پوشش نما ، چندین سال است که برای نمای ساختمان ها و سیستم های پوشش ساختمان محصولات جدید و مقاوم  و زیبا ارائه  می نماییم.در سایه تحقیقات مداوم و اکتشاف متریالهای جدید ، حس طبیعی و راحتی در ساختمان ، قناعت در انرژی و دوام و پایداری استاتیکی و تمییزی را باهم یکی کرده و باعث ایجاد نسل جدید محصولات در سیستم پوشش های  نمای بیرونی ساختمان شدیم در سیستم پوشش های نوین آدا تمام نوآوری های بدست آمده در تکنوژی ها ی سیستم های پوشش نما در 20 سال اخیر را یکجا به فعالان عرصه ساختمان ارائه نموده ایم.
مناسبترین تکنولوژی ، اجرای باز ، کارائی عایقی بالا ، پوشش نهایی دارای نانو تکنولوژی و همه این خواص در یک تواجراءکننده پوشش نماازن و هماهنگی در طول سالیان می توانند برای شما ارزش های زیادی را به ارمغان بیاورند
یکی از با اهمیت ترین خواص که از پوشش نمای بیرون ساختمان انتظار می رود، تامین خواص ایزولاسیون گرمائی نمای ساختمان می باشد. با استفاده از سیستم پوشش عایق گرمائی نمای ساختمان ، هزینه های که در زمستان جهت گرمایش ساختمان و در تابستان برای سرمایش آن هزینه می شود می تواند تا 50% کاهش پیدا کند. در پوشش نمای بیرون ساختمان استفاده از متریالهای باکیفیت از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.
پوشش های که درنمای بیرونی ساختمان به عنوان عایق داخل و بیرون استفاده می شود و بیشترین خواص عایقی را دارند به ترتیب : پلی یورتان پاششی ، eps ( پنلی) ، pcm (پاششی) – البته پوشش های دیگری نیز وجود دارند اما ما در اینجا به مطرح ترین و پراستفاده ترین آنها اشاره کردیم.
نمای بیرون ساختمان یا نمای خارج ساختمان نیز به اندازه داخل ساختمانتان دارای اهمیت می باشد. با دیزاین نمای ساختمان یا طراحی نمای ساختمان می توانید نمای بیرون ساختمان و خانه خود را تا حد ممکن زیبا و قشنگ نمائید.برای مشاوره در مورد طراحی نمای ساختمان  یا بهترین طرح نمای ساختمان با گروه طراحی شرکت آدا تماس بگیرید.

 

نمای بیرون ساختمان

نمای بیرون ساختماننمای ساختماناصولا سیستمهای نمای خارجی ساختمان به دنبال تحول در توسعه فناوری ، فرهنگی و اجتماعی و تغییر در درک زیبا شناسی بوجود آمده است.استفاده از پوشش های نوین نمای بیرون ساختمان  ، به عنوان صنایع ساختمان بعد از جا افتادن فولاد و بتن آرمه به میان آمده است.برای پوشش دادن نمای ساختمان در بلند مرتبه ها به جای استفاده ازدیوارهای بتن ضخیم و زمخت ، وجود یک پوشش  ظریف علاوه بر کاهش بار ساختمان باعث افزایش فضای مفید قابل استفاده برای ساکنین خواهدبود و این مسائل دلیل بر گسترش این سیستم ها شده است . این پوشش ها معمولا به عنوان پوشش هائی از ساختمان که در حالت قائم غیر ازوزن خودشان قابلیت تحمل بار دیگری را ندارند پذیرفته می شوند.سیستم های نمای بیرون ساختمان رده بندی و دسته بندی های متفاوت دارد و این بیشتر به دلیل نامگذاری های متفاوت تولید کنندگان با توجه به قرابت و سنخیت با سیستم خودشان می باشد. 


اطلاعات بیشتر