رنگ نمای الاستیک و آب گریز > رنگ نمای الاستیک و آبگریز

 

رنگ نمای الاستیک و آبگریز

 

رنگ نمای بیرونی (پوشش نمای بیرونی)
رنگ از چهار ماده اصلی تشگیل شده است.
الف -  پیگمت ها (معدنی،آلی)
ب - چسب (رزین ها)
پ -  مواد شیمیایی
ت - حلال ها


پگمنت ها :

ذراتی هستند بصورتی پودری،پيگمنت در صنعت رنگسازي نقش مهمي از قبيل ايجاد پوشش رنگ ،براقيت ، شفافیت ،سختي مقاومت حفاظت افزايش چسبندگي و غيره را ايفا مي کند موارد استعمال عمده پيگمانها در لاکها ، رنگهاي روغني ، ورني‌ها ، رنگهاي سلولزي ، رنگهاي پلاستيکي ، مرکبهاي چاپ و رنگرزي کاغذ و تاسيسات آهني مي‌باشد. يک فيلم براق و جذاب در فام های گوناگون با پيگمنت آلی بدست می آيد تا با معدنی خالص ترين پيگمنت سفيد دی اکسيد تيتانيم و سياه ترين پيگمنت سياه کربن بلک است که هر دو جزء پيگمنت معدنی است و بدين ترتيب پيگمنت آلی به صورت سياه و سفيد موجود نمی باشد..


رزینها:


رزینها رزین ترکیبی طبیعی یا مصنوعی است که بسیار چسبناک است و تحت شرایطی سخت می شود رنگ دانه ها را به همدیگر متصل می کنند وفیلم رنگ را بوجود می آورند .چسبنده گی ، سختی پایداری،خصوصیات مقاومت در برابر عوامل جوی را به رنگها می دهند. رزینهای اکریلیک ترموپلاست کاربرد عمده این رزین ها که به صورت هواخشک می باشند در تهیه رنگ های ترافیکی ، رنگ های دکوراتیو ، چسب و… استفاده می شود. و رزین های قابل حل در الکل که در رنگهای روغنی و پایه تینرو...

افزودنی های شیمیایی :


مقدار اين مواد افزودني براي ساخت رنگ ۱ تا ۲ % و حداكثر تا ۵% وزن كل رنگ است. مواد افزودني به ترتيب بر حسب عملكرد طبقه بندي ميشوند.
آنهايي كه در رنگ هاي آلي به مصرف ميرسند، عبارتند از: خشك كننده ها ، مواد ضد پوسته(ضد اكسايش)، مواد ضد ته نشيني(ضد رسوب)، مواد غليظ كننده، مواد پخش كننده، مرطوب كننده، مواد هم سطح كننده، مواد ضد خوردگي.
مواد افزودني ديگر ازجمله ضد شناوري، ضد رگه رگه شدن رنگ و …، هريك در رنگي ويژه و با هدفي معين به كار مي روند.
رنگ هايي كه با آب رقيق مي شوند،(رنگ پلاستيك) اکریلیک مواد افزودني خاصي را طلب ميكنند، اين مواد افزودني عبارتند از:معرفهاي فعال سطحي، ضد قارچ، ضدکپک،  مواد ضد كف، مواد غلظت دهنده، مواد افزودني بيو اكتيو، مواد پيوند دهنده، مواد ضد يخ و مواد تنظيم كننده.


حلال ها:


فرار هستند با افزودن آنها بدون آنکه خواص رنگها تغییر دهد وظیفه  روان کردن رنگها را به عهده می گیرد.


انواع رنگهای نما :


در چند سال اخیر در نما از رنگ روغنی یا پلاستیک استفاده می شد اما در حال حاضر آخرین تکنولوژی رنگ نمای ساختمان بر پایه کوپلیمر های اکریلیک است این چندین خواص مهم و دوست دار محیط زیست است و مقاوم در برابر ،نور خورشید، باران ،رطوبت،مقاوم در برابر آب وهوای سواحل دریای،وضد خورنده گی،ضد قارچ،ضد کپک وحتی آنتی باکتریال، استفاده آسان، با پوشش زیاد،محافظ نما ورنگ دکوراتیو نما می باشد.

رنگهای اکریلیک هم در چند دسته تقسیم بندی می شوند:


رنگ نمای سیلیکون:


این رنگ نما هم برپایه کوپلیمر اکریلیک بوده ، اکریلیک سیلیکونی با پایداری و قابلیت ارتجاعی بالا و دافع آب می باشد. صد در صد ارتجاعی و عایق رطوبتی می باشد رنگ نمای سیلیکونی برای رنگ آمیزی نمای بیرونی مناسب میباشد.در حد بالای آب گریز و اجازه نمی دهد که آب به نما نفوذ کند.از ایجاد کپک و قارچ جلوگیری می کند ،مقاوم در برابر رطوبت،نم و آب های آلوده وگل آلود در برابر نور خورشید تغییررنگ نمی کند وشکل و خواص خود را حفظ می کند وطول عمر زیادی دارد . ضمن واترپروف نمودن سطح مانع تنفس سازه ای نمی گردد و تبخیرهای درونی می تواند به راحتی انجام پذیرد بخارات سطوح داخلی نما براحتی از آن خارج شده واز آسیب رساندن به نما جلوگیری می کند. در هرگونه سازه در نمای خارجی در روی سطوحی مانند گچ، بتن وورقه سیمان و در نمای داخلی به صورت تزئینی با استفاده از آستری مناسب قابل استفاده می باشد.  از آنجایی که قابلیت ارتجاع دارد، حتی در دمای پایین نیز قابلیت ارتجاع خود را محافظت کرده و در ترک های ایجاد شده در روی سطوح نقش پل را بازی می کند. تحت تأثیر ترک هایی که در نتیجه نشست ساختمان ها ایجاد شده است، قرار نمی گیرد. مقاوم در برابر قلیایی می باشد. از آنجایی که بر اساس آب می باشد بی بو بوده و به محیط زیست آسیب نمی رساند.

رنگ نمای بافت دارسیلیکونی:


بر پایه آب هستند وبر اساس کوپلیمرهای اکریلیک از بهترین رنگ سیلیکونی وبا رولر (غلتک) اجرا می شود که رول به آن بافت می دهد.یکی از رنگهای نماست که خودشوینده گی دارد در هنگام بارنده گی بدون نفوذ  گرد خاک ودوده ناشی از آلوده گی هوا از نما شسته میشود ونما کاملا تمیز ونو نوار میشود واین رنگ آبگریز بوده وگردوخاک را از روی خودش پاک می کند.بخارات آب از آن عبور می کند ونما تنفس می کند. نمی گذارد بخارناشی از رطوبت در سطوحی داخلی به نما ضرر  بزند. در شرایط آب و هوای بسیار گرم و یا در هوای بادی و در زیر نور مستقیم خورشید از این محصول استفاده نگردد. در صورتی که سطوح مور نظر بسیار گرم باشند، سطوح را می بایست قبل از اجرا کمی مرطوب کرد. در صورتی که خواهان لایه نازک باشید، حجم آن را با استفاده از 10% آب تمیز رقیق کنید و بدین صورت اجراء کنید.

رنگ نمای نانو الاستیک :

رنگ نمای نانو الاستیک برپایه اکریلیک سیلیکونی  مناسب برای نمای خارجی است که نما به راحتی تنفس می کشد وبخارات آب از داخل به خارج بدون  آسب رساندن به نما خارج می شود. رنگ نمای نانو الاستیک برای سقف های شیبدار،شیروانی های کارخانجات ،نمای ساختمان در هر شرایط (گرم ،سرد ومعتدل)  و برای نماهای که در معرض آلوده گی های شدید قرار دارد بسیار مناسب است وبه دلیل الاستیک بودن ترک های موینه سطوح بعد از اجرای دیده نمی شود چونکه در هنگام ترک رنگ کش می آید.

 

 

 

 

رنگ نمای خارجی چگونه  اجرا می شود:


قبل از رنگ آمیزی:مهمتر از رنگ آمیزی زیر سازی آن است ابتدا محل های سست را تراشیده و پوسیده گی ها و وگرد وخاک را پاک کرده و  از همه مهم تر ترک های روی دیوار وتمام لوله های آبرو که از نما می گذرد بررسی شود وازنبود درز مطمئن شوید هر جا که به آنها برخورد می کنید باید تعمیر گردد. درسقف های شیب دار باید بیشتر مراقیب باشید.کنار آبروها وگوشه ها را مورد بیشترمورد بررسی قرار دهید.

آماده سازی سطوح :


قبل از اجرا هرگونه آلودگی، رنگ های برآمده و گرد و خاک موجود در روی سطحی که می خواهید رنگ آمیزی کنید تمیز نمایید .در صورت وجود ناهمواری های موجود در روی سطوح با استفاده از ملات های مخصوص پر نمایید ویا محل های سست  و تبله ها را از روی رنگهای قدیمی جدا کنیدوسطوح بیش از حد کثیف را قبل از آستر توصیه می شود با یک پیمانه آب ویک پیمانه سرکه مخلوط کرده نما را شستشودهید.اگر در محیط شرایط رشد قارچ وکپک وجود دارد .باید به درستی فرچه زده وتمیز گردد.وسطوح صاف وصیقلی را با سنباده زدن کدر ومات کنید با این کار شرایط لازم را جهت چسبنده گی رنگ وسطح را فراهم می کنید واگر نما را قبل از رنگ آمیزی شستشوی می کنید باید زمان لازم برای خشک شدن در نظر بگیرید.قبل از رنگ آمیزی باید مطمئن شوید که هیچ جای سست وجود ندارد .در هنگام بارنده گی رنگ آمیزی نکنید. اگر چنانچه در چنین شرایطی روبرو شدید 2الی3 روز صبر کنید تا نما خشک شود وبعد رنگ آمیزی را شروع کنید.دوام پوشش نمای بیرونی و چسبنده گی رنگ به سطوح بیرونی به عوامل شرایط آب وهوای ونم موجود بستگی دارد.قبل از تهیه رنگ با توجه به همه این عوامل وشرایط رنگ نما را انتخاب می کنیم.با توجه به آن تعمیرات و زیرسازی لازم را انجام دهید. وقتی که برای زیر سازی نما می گذارید نتیجه وزحمات شما به هدر نمی رود ونمای مورد نظرتان را بدست می آورید.


شرایط دمایی:


زمان رنگ آمیزی نمای بیرونی را به درستی برنامه ریزی کنید به هوای بارانی،هوای مه آلود ،باد،گرمای زیاد ویا هواهای سرد وهوای توفانی دقت کنیم که مواجه نشویم. ودر دمای زیر 5درجه سانتی گراد رنگ آمیزی نکنید  در شرایط آب و هوای بسیار گرم ویا در هوای بادی استفده نکنید.


تمیز کردن سطوح:


برای رنگ آمیزی نمای بیرونی یک سطح تمیز لازم وضروری است قبل از رنگ آمیزی تمام جای که می خواهید رنگ کنید ابتدا سنباده کشی واگر لازم باشد با آب فشار قوی (واترجت ) شسته شود فراموش نکنید که برای خشک شدن سطوح حداقل 48 ساعت ضروری است تا مطمئن نشوید که سطح خشک نشده رنگ آمیزی نکنید.خیلی از مشکلات نمای خارجی از نم بوجود می آید. نم زیاد از چسبنده گی رنگ نما جلوگیری می کند ورنگ تاول می زند و باعث طبله وکپک می زند.


اهمیت سطوح بدون نم:


بعضی مواقع مشگلات نم از داخل سطوح نما بوده مانند نشتی از آبروها،واز کف سرویسهای بهداشتی ونمی که از خاک به نما نفوذ می کند قبل از اینکه شروع به رنگ امیزی کنید حتما آنها را بر طرف کنید.در غیر این صورت بعد از چندی ورآمدن رنگ را خواهید دید. در این صورت نه تنها به رنگ ضرر می زدند بلکه ظاهر نا زیبا هم به نما می دهد.


نما های رنگ شده (قدیمی):


نما های که از قبل رنگ آمیری شده اند باید تعمیر شوند . سنباده زنی زبری  و برجستگی را از سطح پاک کنید ضمن تمیزی و سنباده زنی یک سطح مناسب برای رنگ آمیزی آماده می کنیم. آماده سازی برای رنگ آمیزی مناسب باشد طول عمرنما زیاد می کند.


رنگ نهایی:


بعد آستر نما دو دست رویه لازم است البته بستگی به نوع رنگ ونحوه اجرا این عمل متفاوت است  در صورت نیازبه اجرای 2 لایه، بین لایه ها حداقل 4 الی  6 ساعت صبر کنید.

زمینه فعالیت شرکت خدماتی آدا سرویس از صفر تا صد ساختمان:
قیمت بازسازی ساختمان ،  بازسازی و نوسازی، تاسیسات ولوله کشی ،  رنگ نمای الاستیک و آب گریز ، بازسازی آپارتمان ، بازسازی ساختمان ،  سیمان شسته ، نمای بیرونی ساختمان ، تعمیرات ساختمان  ،  نقاشی ساختمان ، کنیتکس ، مولتی کالر، اپوکسی یا پلی ارتان  ، رنگ های آنتی باکتریال ، دکوراسیون داخلی ، مونولیت،(monolith)  ،رولسر،  تراسل  ، رنگ نما ، سیمان شسته  ،  سیمان سفید ، رنگ آمیزی صنعتی

 

رنگ نمای الاستیک و آبگریز

 رنگ نمای الاستیک و آبگریز 


اطلاعات بیشتر