شرکت خدمات نظافت > مراحل نظافت منزل

 

نظافت کامل منزل را چگونه انجام دهیم؟

 


نظافت خونه مهمترین عامل تاثیر گذار در شیک دیده شدن خونه دارد. در یک خانه بدون نظافت شیک ترین مبلمان دنیا طبیعی است که هیچ جاذبه نخواهد داشت.آگر می خواهید خانه تان  زیبا واستاتیک دیده شود هر زمان به تمیزی،نظافت و منظم بودن آن اهمیت بدهید.در این مقاله نظافت کاملی که در دم عید یا پایان فصلها ، جابجای از خونه به خونه جدید مورد نظر ماست یا زمانی که نیروی خدماتی از شرکت خدماتی می گیرید باید نظافت را از کجا شروع و کجا ختم کند.

نظافت منزل 1


ابتدا خانه را هوا دهی یا تهویه می کنیم:


چه روزی که خونه را نظافت کنید یا نه. در چهار فصل هر چقدر هم هوا ها سرد باشد باشه، برای حفظ  تمیزی و تهویه هوا حتما هوای خونه را هوا دهی کنید.برای مبلمان ،دیوار،کف  یک خانه مهم تر از نظافت،هواهی  خانه است هوای تمیز و سالم ، خونه را دلچسب و آرام بخش می کند. محل زندگیتان چنان تمیز ونظافت کنید که برق بزند ومثل الماس بدرخشد اگه هوادهی نکنید هوای خانه تعویض نشود ، هوای سنگین وناخوشی بر فضای خانه حاکم می شود.بخصوص در خونه های که سیکار مصرف میشود وخونه های آشپزخانه اوپن دارد بوی سیکار و غذا در سالن می پیچد وهوای خونه را سنگین و آلوده می کند هوادهی خانه بیشتر ضرورت پیدا می کند.برای اینکه خانه را به یک مکان شاهانه ،تروتمیز ، دلپذیروشکفت انگیز تبدیل کنید ،قبل از نظافت تمام پنچره ها را باز کنید، هوا دهی خانه یادتان نرود.

تهویه هوای خانه


اولین مرحله : لکه های روی دیوار را پاک کنید:


دیوارها ودکوراسیون خانه از عناصر مهم خانه به شمار می آید هرگز فراموش نکنید البته در نظافت هفته گی لازم نیست اینها را نظافت کنید.اما در این نوشته هایمان نظافت کامل پایان فصل ها مد نظر ماست.البته صحبت از نظافت کامل در پایان فصل دیوارشوی سرتا پایین نیست و تمام دیوارهای خانه نگاه کرده لکه ها را مشخص می کنیم بعد باتوجه به رنگ ودکوراسیون دیوار ها با یک مواد شوینده مناسب بدون آسیب رساندن به آنها با یک دستمال میکروفایبر نظافت می کنیم و مواد طبیعی غیر شیمیایی در آوردن لکه های روی دیوار مخلوطی سرکه وآب است.یا دو تا تی ماکارونی تهیه فرمایید یکی از آنها به مواد سفید کننده دامستوس یا مواد شوینده دیگر آغشته کرده به دیوار بکشید وبا یکی دیگر پشت سر آن خشک کنید با این روش برای دیوار شوی نیازی به چهارپایه یا نردبان ندارید.

تی ماکارونی

نظافت منزل 2


نظافت پرده ها وپنچره ها:


بعد از نظافت دیوارها به سراغ نظافت پرده ها وپنچره ها می رویم  پرده ها که بوی نامطبوعی ، وگرد وغبار وسیاهی هوای خانه به خود گرفته اند ، ابتدا پرده های اتاق ها را کلا در آورده داخل ماشین لباسشوی بیندازید.در حال که پرده ها شسته می شود می توانید به سراغ نظافت پنچره بروید.با دستمال های مخصوص شیشه واسپری شیشه پاکن می توانید به راحتی پنچره ها را برق بیندازید. اگر درداخل مایع شیشه پاک کن مقداری نمک بریزید خیلی موثر و سریع شیشه ها تمیز می شوند،هم چنین سرکه یک پاک کننده طبیعی می تواند به کمک تان بیاید.یعنی مایع شیشه پاک کن آماده و سرکه شیشه ها را تمیز کنید.همچنین شیشه های که با سرکه تمیز می شوند مدت زمانی طولانی تمیز می مانند. بخصوص اگر طبقات بالا می شینید در هنگام نظافت شیشه ها ابتدا فکر ایمنی  باشید وهیچگاه از پنچره آویزان نشوید وفقط در داخل ایستاده وتا آنجا که دستتان می رسد تمیز کنید.و جای که دستتان نمی رسد می توانید تی های شیشه پاک کن دسته بلند بخرید و بدون آویزان شدن طرف بیرون شیشه های پنچره را تمیز کنید.همین روشی که شیشه ها راپاک کردید آینه ها را نیز تمیز کنید.

درآوردن پرده ها


گردوغبار را بگیرید و بهم ریختگی را جمع وجور کنید:


بعد از پاک کردن شیشه گردگیری  را آغاز کنید . باید اعتراف کنم که هیچ کدام از ما گردگیری را دوست نداریم کار کسل کننده است .در هنگام گردگیری چون تمام مبلمان گرد گیری ونگاه می کنید می توانید هم زمان با آن وسایل را نیزجمع وجور کنید.میز های شیشه ای را با مایع شیشه پاک کن ولوازم چوبی را با پاک کننده مخصوص چوب  تمیز کنید به مبلمان تان آسیب تا به آنها آسیب نرسد.فراموش نکنید که گردگیری منظم خانه شما را همیشه تمیز نشان می دهد.بعد از گردگیری مبلمان ، تمیز کردن دربها  و کنار پنچره ها را فراموش نکنید.

گرد گیری


روبالشی وملافه ها را عوض کنید:


در کنار این کارها نظافت مبلمان پارچه ای وملافه ها روبالشی هستند.ابتدا دراتاق های خواب بچرخید سرویس روبالشی و رو تختی ها را با  سرویس تمیز تعویض کنید.قبل از این کار ابتدا متکا وبالش ها را با دست بزنید تا نرم شوند واگر ممکن هست آنها را در بالکن بگذارید کمی هوا بخورد.بعد از ملافه ها نوبت به نظافت مبلمان راحتی  می رسد.برای نظافت مبلمان مواد پاک کننده ای که استفاده می کنید ،ممکن است با توجه به نوع پارچه مبلمان پاک کننده متفاوت استفاده شود.حتما اگر مواد جدید استفاده می کنید کمی از آن مواد درگوشه مبلمان امتحان کنید اگر تاثیر بعدی نداشت استفاده کنید.

تعویض ملافه ها

نظافت منزل3


کمد وکشو ها را نظم دهید:


براینکه نظافت خونه دقیق مورد بررسی قرار دهیم،در قدم بعدی نوبت به نظافت کشو کمدها میرسد.تمام کمد ها وکشو های محل زندگی را یکی تمیز ومرتب می کنیم.کشوها را یکی یکی در آورده گردگیری کرده ودوباره جا می زنیم کشوها برای همه خانه ها لازم ضروری است ونمی توان ازآنها چشم پوشی کرد.آنها هستند که به چیدمان وسایل زیر نظم و ترتیب می دهند وانها را در خود جای می دهند. وقتی به دنبال چیزی هستیم براحتی پیدا می کنیم.

نظافت کشو


حمام وتوالت:


خیلی از ما دوست داریم که توالت خانه از تمیزی برق بزند.برای همین زمان کافی برای نظافت حمام وتوالت ها در نظر بگیرید.وبیشترین انرژی در نظافت محل زندگی این دو قسمت از خانه صرف می شود. وهم مرتب مورد استفاده قرار می گیرد وهم بطور مرتب بیشترین ضدعفونی را می خواهد وهم از نظر بهداشتی حمام وتوالت در هر زمان نظافت اش بسیار بسیار اهمیت دارد.هنگام نظافت توالت فرنگی ودرب آن به خصوص نظافت درز ها بیشترین دقت کنید.در نظافت وان و کابین دوش به گوشه ها دقت بیشتر کنید وبعد دستشوی تمیز کنید وبعد کابین دستشوی را تمیز کنید.بعد از نظافت سرویس ها حتما یک بار دیگر بازدید کنید دقت کنید جای از قلم نیفتد.و در این میان حوله های تمیز را جایگزین حوله های قبلی کنید.

نظافت سرویس

تمیز کردن توالت فرنکی وایرانی کار خیلی آسانی است.مواد لازم: یک جفت دستکش، یک فرچه توالت، یک اسفنج و البته یک مایع ضدعفونی کننده قوی مثل سفیدکننده غلیظ دامستوس و ... هر مواد پاک کننده که در دسترس دارید .
1- دستکش‌هایتان را دست کنید و یک بار سیفون را بکشید تا همه جای توالت مرطوب شود.
سفیدکننده را روی همه نقاط توالت بریزید. به خصوص مطمئن شوید که زیر توالت به خوبی به سفیدکننده آغشته شده است.
2-  به کمک فرچه، همه قسمت‌های توالت را به خوبی تمیز کنید. چگونگی مصرف را طبق دستورالعمل تولید کننده . اگر از سفیدکننده دامستوس استفاده می‌کنید،  قبل از استفاده از فرچه، اجازه دهید سفیدکننده غلیظ دامستوس به مدت 15 دقیقه روی سطح باقی بماند.
3- یک بار دیگر سیفون را بکشید تا آلودگی‌ها شسته شوند. اگر نیاز است، یک بار مراحل بالا را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه‌تان برسید.
 4- برای شستن بیرون توالت فرنگی، می توانید از اسفنج و اسپری چند منظوره سطوح دامستوس ویا دیگر مواد شوینده استفاده کنید. بعد از آب کشیدن، بیرون توالت فرنگی را با دستمال خشک کنید.
5- به یاد داشته باشید که چون از ترکیبات مواد شوینده نداریم  هیچ وقت مواد شوینده را با هم ترکیب نکنید! این کار ممکن است منجر به تولید گازهای سمی شود که می‌تواند به ریه شما آسیب برساند. بهتر است حین استفاده از مواد شوینده برای تمیز کردن خانه، در  و پنچره را باز بگذارید تا هوا تهویه شود.

نظافت توالت فرنگی وایرانی

چگونه روشویی را تمیز و ضدعفونی کنیم؟
برای از بین بین بردن تمام میکروب‌ها فقط کافی است چند پارچه میکروفایبر و یک شوینده چندمنظوره داشته باشید. کمی آب داغ را روی روشویی بریزید. این حرارت باعث می‌شود میکروب‌ها و جرم‌ها آسان‌تر از بین بروند.سپس کمی سفید کننده وپاک کننده را روی روشویی بریزید. حالا بهتر است برای چند دقیقه سرویس بهداشتی را ترک کنید و اجازه دهید مواد شوینده روی سطوح بماند و کار نظافت را انجام دهد.بعد به کمک یک اسفنج همه جای روشویی را به دقت تمیز کنید و سپس به خوبی آب بکشید. بهتر است روشویی را با دستمال میکروفایبر یا دستمال کاغذی خشک کنید. مزیت دستمال کاغذی این است که می‌توانید آن را دور بیندازید. اما اگر از دستمال‌های پارچه‌ای و اسفنج استفاده می‌کنید، بهتر است آن‌ها را به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید

نظافت توالت فرنگی وایرانی

 

تمام خونه را جارو بزنید:


نوبت به  یکی از کار های کسل کننده دیگرمی رسد که این کارجارو زدن است . مدت این کار به قدرت جارو برقی و برزگ وکوچکی خونه متفاوت است.از داخلی ترین اتاق خانه شروع کرده و امکان دارد مبلمان خانه را جلو بکشید وزیر آنها را هم  جارو بکشید.وگوشه ها را به خوبی وبا دقت بیشتر جارو بزنید.وقت زیادی به قالی وفرشها بگذارید اگر خانه شما بطور مرتب جارو نمی شود و گرد وغبار زیاد به خود گرفته براینکه گرد غبار نماند جارو زدن خانه را قبل از گرد گیری انجام دهید.


نظافت آشپزخانه:


یک آشپزخانه منظم قطعا شیک بودن خانه کمک می کند.چون همیشه اینگونه بوده.آشپزخانه قلب خونه است.حال از این جهت است که شما باید همیشه آشپزخانه را تمیز ومرتب نظافت کنید.ظروف نشسته آشپزخانه ،خانه شما زشت وناخوش نشان می دهد.بعد از شستشوی ظروف یک نظافت کامل را انجام می دهید.از یک طرف کابینت ها را خالی کردن داخل کابینت را تمیز کرده و وسایلش را دوباره می چینیم.و بعد از آن سطح بیرونی کابینت های آشپزخانه  و کانتررا تمیز می کنیم.کابینت های حبوبات و کشو های یخچال در آورده تمیز کنید و رطوبت آن‌ها را خشک کنید دوباره در جای خود قرار دهید.در این صورت آشپزخانه تان برق میزند ویک آشپزخانه تر وتمیز وشیک خواهید داشت.دستمال‌ها و پارچه‌هایی را که با آن‌ها کار نظافت را انجام می‌دهید ضدعفونی کنید. سطل زباله، شیر‌های آب و دستگیره‌های کابینت جزو جاهایی هستند که معمولا فراموش می‌کنیم آن‌ها را تمیز کنیم و دستگیره را ضدعفونی و بهداشتی کنید.در این صورت آشپزخانه تان از تمیزی برق میزند ویک آشپزخانه تر وتمیز وشیک خواهید داشت.

یکی از لوازم مهم آشپزخانه نظافت اجاق گاز است که تاثیر زیادی بر سلامت خانواده دارد. مواد غذایی، چربی و دوده باقی مانده از زمان پخت روی اجاق گاز می‌تواند فاسد شود و محل خوبی برای رشد میکروب‌ها باشد. به همین دلیل با گازپاک‌کن‌ آن را تمیز کرده و سپس ضدعفونی کنید.فراموش نکنید که شما در طول روز بارها دستگیره‌های اجاق گاز را لمس می‌کنید و به همین دلیل این دستگیره‌ها می‌توانند به سادگی موجب انتقال آلودگی شوند. پس دستگیره‌های اجاق گاز را هم به خوبی تمیز و ضدعفونی کنید تا محیط بهداشتی داشته باشید.

نظافت اجاق گاز


آخرین مرحله :نظافت کف


در نهایت به آخرین مرحله رسیدیم .در پاک کردن کف ابتدا از قرنیز ها شروع کنید. بدلیل صاف نبودن قرنیزها نظافت آنها ازسخت ترین جاهاست و بعد از آن از گوشه شروع کرده خانه را با تی یا دستمال تمیزمی کنیم.در حین نظافت حتما دستمال و تی را مرتب بشوید و فراموش نکنید که نظافت شما به تمیزی آنها بستگی دارد ودر نهایت پرده ها را که در ابتدای کار در آورده وشسته بودیم در جای خود نصب می کنیم.حال خانه ای که برق انداختید لذت اش را ببرید.

تعرفه خدمات نظافت منزل تهران

 

ردیف

شرح کار

4ساعته

--------

--------

 8 ساعته

1

 دیوار شویی       

90000

 

 

150000

2

شستشویی سقف آشپزخانه(برحسب متر مربع)  

-

 

 

-

3

نظافت منزل(توسط آقا)    

90000

 

 

150000

4

نظافت منزل(توسط خانم)       

-

 

 

150000

5

 مهماندار خانم        

90000

 

 

 

6

مهماندار خانم با خدمات

90000

 

 

 

7

 پذیرایی (توسط خانم)       

90000

 

 

 

8

 پذیرایی (توسط آقا)        

90000

 

 

 

9

مراقب بیمار(توسط خانم) 

-

 

 

 

10

مراقب بیمار(توسط آقا)

-

 

 

 

11

-

-

 

 

 

 

برای کار نظافتی چه کارگری مناسب است خانم یا آقا ؟
بعضی از کارها به جای قدرت بدنی نیاز به ظرافت و سلیقه که کارهای نظیر شستشویی ظروف ،نظافت ظروف شکستنی ،گردگیری آشپز خانه ،اطو لباس ،نظافت اتاق خواب ،چیدمان لباس داخل کمدها ،گردگیری اثاث منزل وتمیز کردن کلیه کارهای سبک وظریف که با سلیقه خانم ها سازگار بوده وازعهده آنها به خوبی برمی آیند .برای چنین کارهای از نیرو خدماتی  خانم بخواهید .بعضی از کار ها مانند دیوارشوری شیشه نیروی آقا بهتر است چون قدرت بدنی می خواهد مناسب خانم ها نیست به درستی از عهده اش بر نمی آیند.

توصیه:

الف : اگر خانه خانم تنهاست ولی کار دیواری شوی دارد کار کردن با کارگر آقا موذب و راحت نیست و احساس امنیت نمی کند.بهتر است یک نفر خانم ویک نفر همزمان بگیرد و کارهای مانند دیوارشوری وشیشه آقا ونظافت کابنت،آشپزخانه،سرویسهای بهداشتی و ظریف کاری را خانم انجام دهد.

ب: اگه در خانه خانم خونه نباشد شرکت هیچگاه نیروی خانم اعزام نمی کند .
پ - نظارت برعملکرد کارگر در طول تمیز کاری برعهده شماست.در صورتی که در یک ساعت اول از نحوه  وکیفیت کار نظافتچی ناراضی بودید به شرکت آدا اطلاع داده شرکت تعهد دارد بدون هزینه کارگر را فرا خوانده ودر صورت نیاز نظافتچی دیگر را جایگزین نماید. در صورت کسور در انجام وظایف در طول نظافت سریعا به شرکت اطلاع داده تا شرکت با فرد حاطی برخورد نماید. درصورت درخواست کارفرما تا همان ساعت با کارگر تسویه و نسبت به جایگزین کارگر دیگر اقدام نماید.سیاست کاری مدیریت شرکت خدماتی آدا براین است که مشتری یک سرمایه است که حفظ  ونگه داری آن  مهم تر از جذب آن است .


 

شعبه شرق: 33923298 - 77437258  پشتیبانی 09195096971

شعبه غرب :66942049 - 66121568 پشتیبانی 09198125764

شعبه شمال:22899782  و 86021537 و پشتیبانی 09195096981

شعبه مرکزی: 66942039-66597792- پشتیبانی09195096971

شعبه جنوب وجنوب شرق :33923298 - پشتیبانی 09195096981

 

 5 شعبه در شرق،غرب،شمال ،مرکز وجنوب تهران
 


خدمات نظافت شعبه شمال:

تجریش ، زعفرانیه ، الهیه ، قیطریه ، قلهک ، پاسداران ، چیذر ، فرمانیه ، اقدسیه ، دارآباد ، نیاوران ، جماران ، کامرانیه ، دربند ، مینی سیتی ،دولت ،میرداماد،ظفر،ولنجک ،و محدوده های اطراف به مرکزیت شمال  تلفن :22899782

خدمات نظافت شعبه سعادت آباد :

سعادت آباد ، فرحزاد ، اوین ، کوی فراز ، شهرک بوعلی ، شهرک مخابرات ، سئول ، شهرک غرب ،ملاصدرا ونک و محدوده های اطراف به مرکزیت سعادت آباد **** تلفن : 86021537

خدمات نظافت شعبه غرب :

گیشا ، شهرک ژاندارمری ، شهر آرا ، ستارخان ، آریاشهر،پونک ، ستاری ، بلوار فردوس، جنت آباد ، شهران ، کن ، شهر زیبا ، دهکده المپیک ، صادقیه ، شهرک آپادانا و اکباتان ، تهرانسر ، جی ،طرشت ،استاد معین محدوده های اطراف به مدیریت غرب تلفن : 66942049


خدمات نظافت شعبه شرق :

تهرانپارس ، نارمک ، قنات کوثر ، حکیمیه ، شمیران نو ، مجیدیه ، شمس آباد ، سید خندان ، عباس آباد ، حشمتیه ، نیرو هوایی ، پیروزی ،شهید محلاتی ،رسالت ،شمیران نو ،فرجام ،شهرک فرهنگیان ،میدان سپاه و محدوده های اطراف به مرکزیت شرق  تلفن 77437258

خدمات نظافت شعبه جنوب :

بهارستان میدان خراسان، منیریه،لشکر،راه آهن،قلعه مرغی،امازاده هاشم، عبدل آباد،کیان شهر،بعثت ،بازار، نازی آباد،خانی آباد ،شهرری،جوادیه ،یافت آباد،مسگرآباد تلفن 33923298


خدمات نظافت شعبه مرکز:

میدان امام خمینی ، جمهوری ، پامنار ، میدان امام حسین و فردوسی و انقلاب وکارگرشمالی وجنوبی،امیرآباد،یوسف آباد ،طالقانی،میدان سپاه،سهروردی،جمهوری، فردوسی ،طالقانی ،بهشتی،مطهری،آرژانتین ،سهروردی،سیدخندان،محدوده های اطراف و...    66942039

شرکت خدماتی آدا ارائه خدمات متنوع درزمینه خدمات نظافتی وتامین نیرونظافت منزل درخدمت شماست   

تامین نیروی انسانی  ، اعزام آبدارچی، اعزام سرایدار ، اعزام نگهبان ، مهماندار ، اعزام مهماندار ، مهماندار خانم ، نظافت راه پله و مشاعات ، نظافت اداره ، شرکت خدماتی نظافتی ، نظافت منزل ، نظافت هتل ، نظافت مبل ، نظافتچی شرکت ، نظافت بانک ، باغچه بانی ونگهداری باغچه ، نظافت دفتر کار ، نظافت محل کار ، نظافت منازل ، نظافت رستوران وآشپزخانه ،نظافت آزمایشگاه ومطب ، سرویسهای بهداشتی ورختکن ها ، نظافت سالن های ورزشی ، نظافت مساجد ونمازخانه ها ، نظافت آرایشگاه ها ، نظافتچی منزل ، شرکت خدماتی نظافتی  ، شرکت نظافتی ،شرکت خدماتی ،نظافت روزانه منزل ،نظافت منزل در جنوب تهران ، نظافت منزل در غرب تهران ،نظافتچی ، شرکت نظافتی در غرب تهران ،اعزام نظافتچی خانم ، نظافت منزل در شمال تهران ،نظافتچی آقا ، شرکت نظافت منزل درغرب تهران ، نکاتی مهم درنظافت منزل ،  نظافتچی خانم و آقا برای مجتمع ها تجاری  ،خانه تکانی 

 

مراحل نظافت منزل

 نظافت کامل منزل را چگونه انجام دهیم؟ 


اطلاعات بیشتر