رنگ اپوکسی > رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی

 

بتونه اپوكسي پلي آمين

برای اجرای اپوکسی یا پلی یورتان بایستی سطح مورد نظر عاری از شکاف وخلل وفرج باشد،بدین منظور ماستیکی بنام بتونه اپوکسی برای آماده سازی سطوح استفاده می شودواین بتونه بر پايه رزين اپوكسی و سخت كننده پلي آمين طراحي و فرموله شده و داراي چسبندگي بسيار خوب بر روي سطوح بتوني و سيماني پوشش داده شده با پرايمر بتون اپوكسي مي باشد . اين محصول جهت تسطيح سطوح سازگار پس از سيراب كردن آن با پرایمربتون اپوکسی ویا سیلر اپوکسی استفاده مي شود .جهت تنظيم ويسكوزيته در حين اعمال از بهبود دهنده هاي رئولوژيكي استفاده شود . مقدار مصرف اين محصول در هر مترمربع به ناهمواريهاي سطح و خلل و فرج آن بستگي دارد.

خواص ويژه فيزيكي:

   پركنندگي خوب درزها، شكافها و خلل و فرج سطح

خواص ويژه شيميايي:

  مقاومت بسيار خوب در مقابل آب، روغن هاي هيدروليك، گازوئيل، بنزين و مواد شيميايي

كاربرد:

بتونه اپوکسی به دلیل خواص شیمیایی وفیزیکی که دارد ، جهت پر كردن خلل و فرج سطوح بتوني و سيماني قبل از اعمال روكش كف اپوكسي ،روکش پلی یورتان و يا ساير رنگها و عمدتاً به منظورتسطيح كليه سطوح عمودي و افقي به كار مي رود.

زمان اعمال لايه بعدي

25°c سانتی گراد 24ساعت (حداقل)
25°c سانتی گراد 7روز (حداکثر)
زمان خشک :
25°c سانتی گراد 2 ساعت (سطحی)
25°c سانتی گراد 6ساعت (عمقی)
25°c سانتی گراد 7روز (کامل)
A/Bنسبت اختلاط وزن 88:12
A/B نسبت اختلاط حجم 76:24

لايه هاي سازگار:

بتونه اپوكسي پلي آمين جهت پر كردن درزها، شكافها و خلل و فرج سطوح بتوني و سيماني، با انواع سيلر، پرايمر بتون و روكش اپوكسي و يا انواع رنگهاي رويه و مياني اپوكسي، پلي يورتان، اكريليك و وينيلي سازگار است.
بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب

آماده سازي سطوح:

پيش از پر نمودن خلل و فرج سطح با بتونه اپوكسي، سطوح را از چربي و گرد و غبار و ساير آلودگي ها كاملاً پاك نماييد . سطوح بتوني و سيماني بايد سخت و داراي استحكام كافي و عاري از رطوبت باشد . به منظور حصول كيفيت و چسبندگي مناسبتر، به وسيله ابزار مكانيكي مانند دستگاه کف سابی نسبت به لايه برداري و حذف نقاط سست و شيرابه بتون اقدام و سپس سطح را جاروب نموده و جهت حصول اطمينان از تميزي آن از سيستم باد و مكش استفاده نماييد. سپس با پرايمر بتون اپوكسي به عنوان لايه زيرين استفاده شود.

مراحل كار:

پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود . به منظور ايجاد ايستايي مي توان با استفاده از پركننده هاي مناسب مانند كربنات كلسيم به اندازه لازم استفاده نمود.لازم به ذکراست قبل از بتونه با استفاده از غلطك سطح مورد نظر با لايه اي از پرايمر بتون پوشش داده شود. بتونه اپوکسی مانند دیگر ماستیک ها اجرا می شود به طوری که شكاف ها و درزها بايستي ابتدا با استفاده از كاردك كاملاً پر شود و سپس پس از خشك شدن روي سطوح با استفاده ازليسه بطور يكنواخت توزيع شود.بعداز خشک شدن جهت پرداخت و صيقلي نمودن سطح بتونه شده مي توان از سنباده دستي و يا سنگ سنباده مناسب استفاده نمود. درصورت نيازبه اعمال لايه بعدي به حداقل وحداكثرفاصله زماني مجازجهت اعمال لايه هاي بعدي توجه شود.

رنگ آمیزی صنعتی

شرکت آدا با اکیپ های تخصصی دراجرای رنگ اپوکسی ،رنگ آمیزی صنعتی ،سطوح خارجی مخازن، سازه های فلزی تجهيزات پالايشگاهی، پتروشيمی ،مخازن آب آشاميدنی ،سطوح فلزی سازه های دريايی غير مغروق، خطوط لوله، تجهيزات نفت، گاز، پتروشيمی ، سطوح فلزی سازه های دريايی، نفت، گاز، پتروشيمی در محيطهای سخت و خورنده ،سازه های صنعتی- سطوح بتونی، پوشش تجهيزات مدفون در خاک، تانکرهای آب، مخازن آب شور، خطوط لوله ، حفاظت از کف مخازن ، سازه های فولادی در صنایع پتروشیمی و پالایشگاهها با مشاوره و اجرای انواع رنگهای اپوکسی یا پلی ارتان ،  رنگ های آنتی باکتریال ، رنگ محیط های آبی ،رنگ استخر و آماده عقد قرار داد با ادارات ،سازمانها، مراکز تجاری ، اداری و... می باشد. این شرکت با اکیپ های تخصصی دراجرای انواع کفپوش اپوکسی وپلی یورتان جهت سطوح بتنی وسیمانی کف کارخانجات،فروشگاهها،صنایع غذایی،سالن های ورزشی،بیمارستانها و...با مشاوره درخدمت شماست.

دیگر فعالیت شرکت خدماتی آدا  در زمینه رنگ صنعتی مانند، اپوکسی،پلی یورتان ورنگ های خاص :

بتونه اپوکسی پلی آمید - رنگ رویه اپوکسی پلی آمین بایه حلال - روكش اپوكسي پلي آمين - رنگ رویه پلی یورتان   - آستری اکسیدآهن - زینک کرومات  -  آستری اپوکسی پلی آمید -  مخصوص آب آشامیدنیآستری اپوکسی پلی آمین - زینک کرومات مخصوص اکسید آهنرنگ اصلاح شده اکریلیک یک جزئی  -  رنگ سیلیکونی مقاوم حرارتی  -  رنگ بیتومیه مشکی -  آستری آنتی استاتیک پایه حلالی مشکی  -  واش پرایمر -   سیلر اپوکسی پلی آمید -   رنگ رویه کوره ای الکید ملامینرنگ سیلیکونی نقره ای پخت شونده با رطوبت  -  لاک پلی یورتان  -  ورنی اپوکسی- رنگ رویه آلکید سیلیکون رنگ رویه کلرو کائوچو  - آستر الکیدی سیلیکونی اکسید آهن   -  روکش آنتی اسباتیک اکسید آهن  - آستري آلكيد سيليكوني اكسيد آهن  -  روكش آنتي استاتيكکفپوش اپوکسی چیست؟  - انواع چسب سنگ  - دلایل استفاده از کفپوش اپوکسی - کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک - کفپوش های اپوکسی وپلی یورتان ومکانهای مورد استفاده  - فرق رنگ اپوکسی وکفپوش اپوکسی - موادی برپایه اپوکسی - خواص کفپوش اپوکسی

 

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی ملات اپوکسیملات های مقاوم شیمیایی بر پایه رزین اپوکسی (EP)ملات اپوکسی  بر اساس رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمین طراحی گردیده است. این محصول دارای مقاومت مکانیکی، الکتریکی حرارتی و شیمیایی فوق العاده دارد و در برابر اسید و قلیا مقاوم می باشد. از ویژگی های دیگر این محصول می توان به ساختار این محصول اشاره کرد، عدم کاهش حجم که در دراز مدت دارای ثبات و پایداری کامل بوده و هیچگونه تغییری در خواص آن رخ نمی دهد. این محصول در پوشش کلیه سطوح بتنی، فلزی، سنگی، سرامیکی و .. که در مجاورت اسید ها، قلیا ها، نمک ها، الکل ها، آب، یون کلر و مشتقات نفتی و پرکردن ترکها و… هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

تعداد اجزا:دوجزئیبراقیت:نیمه براق

دانسیته حجمی :1/1گرم سانتی متر مکعب

درصد وزنی: صد در صد جامد

درصد حجمی: صد در صد جامد

ضخامت پیشنهادی فیلم خشک : ۲۰۰۰/۵۰۰ میکرون

    m2/Lit    پوشش تئوری:یک لیتر

خشک شدن کامل : ۷ روز

خشک شدن عمقی : ۲۴ ساعت

خشک شدن سطحی : ۸ ساعت

دمای سطح : ۲۵-۲۰ درجه سانتیگراد

سانتی گراد ۲۵-۲۰ زمان ژل شدن : ۳۰ دقیقه در دمای

نقطه اشتعال : ۳۴ درجه سانتیگراد

 

آماده سازی سطح :

سطح مورد نظر باید از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همین منظور می توان از روشهایی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوینده ها و تینرها بهره برد. سپس بلاستینگ (زنگ زدائی) روی سطح طبق استاندارد (SSPC-SP10) تا درجه Sa2.5 انجام دهید. پس از زنگ زدائی ذرات حاصل از آن را با فشار هوا از روی سطح پاک نموده و کاملاً خشک نمائید. پس از گذشت یک ساعت از آماده سازی سطح پرایمر را اعمال نمائید.در صورتیکه سطح مورد نظر دارای رنگ قدیمی باشد بهتر است از روش هایی همچون برس سیمی، مینی بلاست، سنباده زنی جهت ایجاد زبری مناسب و چسبندگی بیشتر رنگ بهره برد.

شرایط محیط :

بهترین درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی بین ۴۰-۱۰ درجه سانتیگراد می باشد برای حصول کیفیت مناسب، توصیه می گردد رنگ آمیزی حتی الامکان در محیط های سرپوشیده انجام شود. دمای محیط هنگام اعمال ملات بایستی حداقل ۳ درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود.

روش اعمال :

هر دو جزء A و B بخوبی میکس شده و با توجه به نسبت تعیین شده با هم مخلوط شود سپس با افزودن پودر تغلیظ کننده این ملات را به شکل تیکسوتروپ در آورده و شروع به اعمال آن به تنهایی یا همراه با الیاف مخصوص نمایید و لایه های نهایی را می توان به همین روش و یا با قلمو ویا غلطک اعمال کرد ، همچنین رعایت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط ملات بعد از این زمان ضروریست.

تجهیزات :

–    کاردک های مخصوص و سایر ابزار دستیکاشت انواع میلگرد افقی و روی تاجی:حفره و یا سوراخ دریل شده و... را توسط ملات مخلوط آماده پر کرده، آنکر بولت را در وسط آن قرارداده و با فشار بداخل آن فرو می کنند.  در این روش ملات مخلوط به گونه ای سخت خواهد بود که حفره دریل شده واقع بر روی تاج را با آن پر می کنند اما چیزی از این ملات بیرون نمی ریزند و همچنین به گونه ای نیز پلاستیکی است که می توان بولت را بدون اعمال فشار زیاد بداخل ملات فرو کرد.پس این ملات باید دو خاصیت را دارا باشد :

1-     در هنگام سکون خمیری و در هنگام بهم خوردن روان شود.

2-     خاصیت چسبندگی مطلوبی از خود بروز دهد و توان چسبندگی مناسبی را از خود نشان دهد و به بتن و فولاد بخوبی بچسبد.چسباندن صفحه های فلزی کوچک:صفحه های کوچک فلزی را می توان بدون بروز هیچگونه مشکلی بر روی سطوح تاج و سطوح عمودی با مصرف گروت رزین اپوکسی متصل نمود.در مکانهایی مانند مابین حایلها و تیر ریزیها که به مقاومت بالا و چسبندگی مطمین نیازمند می باشد (مثلاً زمانیکه تعمیرات سازه ای انجام می شود).  در محلهایی که فضای کافی برای روان شدن ملات بین اجزاء سازه وجود، در چنین شرایطی می توان از تزریق ملات رزین اپوکسی دو جزیی برای پر کردن فضا و حفرات موجود با استفاده از دستگاه تزریق استفاده نمود.  برای این منظور عملیات با پر کردن ته حفره آغاز می شود و در حین تزریق آرام و آرام دستگاه به بیرون کشیده می شود.ملات رزین اپوکسی سه جزییملات رزین اپوکسی که دارای فیلر سیلیسی است حاوی مواد زیر می باشد :1-      رزین اپوکسی   2- عمل آور هاردتر آرمین     3- مصالح سنگی با مقاومت بالابرای آماده کردن ملات 3 جزیی باید 3 جزء را طبق راهنما با هم مخلوط کرد.ملات اپوکسی 3 جزیی برای پر کردن حفرات فرموله ویژه با روش بسته – خشک است که از طریق ریختن و ضربه کوبی انجام می گردد.به این دلیل که مقدار مواد چسباننده با بخش بسیار زیادی از ماسه کوارتز افزایش می یابد (10 : 1) ملات ریخته شده دارای تخلخل زیادی می باشد.  برای استفاده در فضای آزاد پیشنهاد می شود که سطحی که در مجاورت محیط می باشد توسط یک درزگیر و مسدود کننده اپوکسی پوشش داده می شود.  (مخلوطی از بخشهای A و B )


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

گروت اپوکسیگروت اپوکسی شکل پذیر و بدون حلال و شامل 3 جزء می باشد. گروت اپوکسی دارای رزین اپوکسی،هاردنر عمل آورنده آمین و دانه بندی ویژه سیلیسی است در هنگام مصرف گروت اپوکسی کافیست سه جزء آن با هم مخلوط شوند وبه یک ملات روان بطوریکه در زیر بیس پلیت ها به راحتی جا به جا شده وفضای خالی را پر نماید.فواید گروت اپوکسی چیست؟باتوجه به سختی وچسبندگی ، گروت اپوکسی باعث سخت شدن سریع سازه می شود وزمان سخت شدن آن بستگی به دمای اطراف دارد . گروت اپوکسی دارای قابلیت بالای چسبندگی به زیر کارهای بتنی ،آجری ،معدنی و فولادی دارد. گروت اپوکسی دارای مقاومت در برابر ارتعاشات شدید مانند دستگاه های کارخانجات می باشد. گروت اپوکسی باعث سخت شدن بدون جمع شدگی عدم کاهش حجم است. گروت اپوکسی دارای مقاومت بالا در برابر حملات مواد شیمیایی است. گروت اپوکسی دارای مقاومت مکانیکی بسیار بالایی است.موارد کاربرد گروت اپوکسی : گروت اپوکسی برای گروت کاری و ملات ریزی برای پیوند محکم سازه ای در شرایط باربری دینامیکی مناسب استگروت اپوکسی در صنایع چیست؟ گروت ریزی درکارخانه جات و ماشین آلات موتوری. گروت ریزی در ژنراتورها گروت ریزی در پمپ ها. گروت ریزی در ریل جرثقیل ها گروت ریزی در سیستم های انبارهای ،گروت ریزی بیس پلیت ها و...


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

اپوکسیکاربرد اپوکسی در شکل دهی صنعتی و کامپوزیت ها

سیستم‌های اپوکسی در شکل دهی صنعتی برای تولید قالب‌ها، قالب‌های الگو ورقه‌ها، ریخته گری، تجهیزات و دیگر وسایل صنعتی استفاده می‌شوند. “شکل دهی پلاستیک” جایگزین قالب های فلزی و چوب و دیگر مواد سنتی می‌شود و بطور کلی اپوکسی ها کارایی را افزایش می‌دهد و یا هزینه کلی را کاهش می‌دهد یا زمان انتظار را برای بسیاری از فرایندهای صنعتی کوتاه می‌نماید. اپوکسی‌ها همچنین در تولید فایبرگلاس یا قطعات کامپوزیت استفاده می‌شوند. آنها از رزینهای پلی استر و رزینهای وینل استر گرانتر هستند ولی معمولا قطعات کامپوزیت قوی تر و مقاوم تر به دما تولید می‌نمایند. بازار اپوکسی نیز تحت تاثیر رکود اقتصادی جهانی قرار گرفته و میزان آن به ۱۵٫۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۰۹، تقریبا به همان اندازه ۲۰۰۵، کاهش یافته است. در برخی بازاهای محلی تقریبا ۲۰% کاهش یافته است. با بهبود اقتصاد جهانی بازار اپوکسی در حال حاضر رشد مثبت را تجربه می‌کند. 

اپوکسی در صنعت هوافضا

در صنعت فضایی، اپوکسی بعنوان ماده ماتریس ساختمانی استفاده می‌شود و سپس با انواع فایبر تقویت می‌شود. معمولی ترین فایبرها شامل شیشه، کربن، کولار است. اپوکسی‌ها همچنین بعنوان چسب ساختاری استفاده می‌شوند که پس از خشک شدن دیگر تغییر شیمیایی نخواهند داشت. موادی مانند چوب و دیگر موادی که از فناوری کمی‌برخوردارند با رزین‌های اپوکسی چسبانده و تقویت می‌شود.

اپوکسی و زیست شناسی

اپوکسی‌ها قابل حل در آب معمولا برای مواقعی استفاده میگردند که وجود کوچکترین درصد حلالهای نفتی امکان شعله وری خواهد داشت. البته بتازگی برای حفظ بیشتر محیط زیست از این نوع چسبها و رزینها استفاده میگردد.تولید کننده گان اپوکسی که در بالا ذکر شده معمولا رزینهای اپوکسی را به شکل قابل استفاده به مصرف کننده گان نهایی نمی‌فروشند، بنابراین گروه دیگری از شرکتها هستند که مواد خام رزین اپوکسی را از تولید کننده گان عمده می‌خرند و سپس سیستم‌های اپوکسی را تولید (ترکیب می‌نمایند، تغییر می‌دهند) می‌کنند. این شرکتها فرموله کننده نامیده می‌شوند. بیشتر سیستم‌های اپوکسی فروخته شده توسط این فرموله کننده‌ها تولید می‌شوند وآنها ۶۰% ارزش دلاری بازار اپوکسی را تشکیل می‌دهند. صدها روش وجود دارد که فرموله کننده‌ها می‌توانند اپوکسی‌ها را تغییر دهند- با اضافه کردن پرکننده‌های معدنی (تالک، سیلیکا، الومین و غیره)، با اضافه کردن انعطاف دهنده‌ها، کاهنده لزوجت، رنگ کننده‌ها، حجم دهنده‌ها، تسریع کننده‌ها، تقویت کننده‌های چسب و غیر. این تغییرات برای کاهش هزینه، برای بهبود عملکرد و بهبود اسانی فرایند کردن انجام می‌شوند. در نتیجه یک فرموله کننده هزاران نوع فرمول مختلف را می‌فروشد که هر کدام برای نیاز خاصی یا یازار خاصی ایجاد شده اند.

خطرات بهداشتی اپوکسی

خطر اولیه در استفاده از اپوکسی غالبا مربوط به ترکیب سخت کننده است نه خود رزین اپوکسی. به ویژه سخت کننده امین خیلی خورنده هستند، ولی ممکن است بعنوان مواد سمی، سرطانزا/ جهش زا نیز طبقه بندی شوند. امین‌های اروماتیک اسیب زا هستند (بیشتر انها مواد سرطانزای شناخته شده هستند و یا گمان می‌رود که سرطانزا باشند)، ولی مصرف انها اکنون محدود به موارد صنعتی خاصی می‌شود و امین‌های الیفاتیک و سیکلوالیفاتیک کم خطر تر معمولا مورد استفاده قرار می‌گیرند .

رزین‌های مایع اپوکسی در حالت سفت نشده غالبا بعنوان سوزش اور برای چشم و پوست طبقه بندی می‌شوند و نیز برای آبزیان سمی‌هستند. رزینهای جامد اپوکسی معمولا از رزینهای مایع بی خطرترند،و بسیاری از انها بعنوان مواد بی خطر طبقه بندی می‌شوند. یک خطر مختص اپوکسی رزین‌ها حساسیت زایی است. این خطر در اپوکسی رزینهای حاوی رقیق کنندها با وزن ملکولی کم بیشتر مشخص است  تماس با اپوکسی واکنش الرژیک ایجاد می‌نماید. حساسیت زایی عموما بخاطر در مواجه مکرر (مثلا بهداشت ضعیف در محل کار و فقدان ابزارهای حفاظتی) در طولانی مدت رخ می‌دهد. گاهی واکنش‌های الرژی چندین روز دیرتر بعد از تماس با اپوکسی رخ می‌دهد. واکنش‌های الرژیک به شکل اماس پوست، بخصوص در نواحی که در تماس زیاد است (دست و بازوها) رخ می‌دهد. مصرف اپوکسی منبع اصلی اسم شغلی در تولید کننده گان پلاستیک است بیس فنول A که در تولید گروههای معمول رزینهای اپوکسی استفاده می‌شود، مختل کننده شناخته شده غدد درون ریز است. 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رزينهای اپوكسي

رزينهاي اپوکسی صنعتي از تركيب اپوكسايد با مواد ديگربدست مي آيند.اين مواد بيشتر از همه بدليل خاصيت چسبندگي ،مقاومت مکانیکی ،مقاومت سایشی مد نظر هستند ولي به جر اين خاصيت داراي خواص زياد ديگري هستند كه در صنعت كاربرددارند.مانند عايق الكتريكي،ثبات ابعادي خوب و خنثي از نظر شيميايي.اين مواد در دندانپزشكي به خصوص ارتودنسي نيز به صورت بسيار گسترده اي كاربرد دارند.

ازرزينهاياپوكسي روي سيمهاي ارتودنسي به طريق فرايندي بنام پوشش الكتريكي كشيده ميشوند. ولي مواردی  كه اهمیت دارد نتيجه اين ابكاري است كه باعث ميشود سيم مقداري كلفت تر باشد.به عنوان مثال سيم هانت ١٨یا در نهايت از لحاظ ابعادي سيم ٢٠ خواهد بود.بنابراين ضروري است كه هنگام ابكاري اين مورد در نظر گرفته شود.چرا كه ميتواند فرايند ارتودنسي را تحت تاثير قرار دهد.

رزین اپوکسی مایعی است چسبناک شبیه به صمغ درختان ، با توجه به چسبندگی خوب و مقاومت های خوبی که نسبت به الکتریسیته، مواد شیمیایی، آب ، تنش های مکانیکی و تنش های حرارتی از خود نشان داده اند و  امروزه یکی از متنوع ترین و پرکاربردترین رزین های موجود در صنعت می باشد.برخی از کاربرد های انواع رزین های اپوکسی:

- صنایع کامپوزیت

- جواهر و زیور آلات

- لمینیت

- دفن قطعات الکتریکی

- قالب های وکیوم فرمینگ

- پوشش های کف 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

بتونه اپوکسیبتونه اپوکسی مخلوطی سه جزئی بدون حلال بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمید ساخته شده که در ساختاربتونه اپوکسی ترکیبات معدنی و دانه‌بندی‌های مختلف وجود دارد. این محصول عموما به منظور پر نمودن درزها، حفره ها ،شکا ف ها و تسطیح سطوح ناهموار طراحی شده است فاقد شره،امکان اجرا روی کلیه سطوح افقی و عمودی.مقاومت‌های کششی، خمشی و فشاری زیاد.از چسبندگی قابل توجهی به بتن و سایر مصالح برخوردار است.سهولت اجراء و شکل پذیری.بدون انقباض.مقاومت در برابر آب و مواد شیمیایی مخرب.

بتونه اپوکسی ومصرف آن:

 سطوح بتنی، موزائیکی، آجری، سنگ های طبیعی

 سرویس های حمام و آشپزخانه، استخرها ،زیرسازی قبل از کفپوش اپوکسی

 کف کارخانجات و ...

 به عنوان لایه میانی در کفپوش های اپوکسی، پلی یورتان و پلی یوریا

 خواص و مزایا:

 مقاومت حرارتی تا 80 درجه سانتیگراد

 مقاومت مکانیکی بسیار بالا

 مقاومت شیمیایی بسیار بالا

 مناسب جهت لیسه کشی در محل های مختلف

 دستورالعمل اعمال:

آماده سازی سطوح:

پیش از پر نمودن خلل و فرج سطح با بتونه اپوکسی آن ها را از چربی، گردو غبار، مواد ناپایدار و سست و سایر آلودگی ها کاملا پاک نمایید. سپس پرایمر بتون اپوکسی را به عنوان لایه زیرین اعمال نمایید.

شرایط محیطی اعمال:

درجه حرارت محیط در طی مراحل رنگ آمیزی بین 10 تا 50 درجه سانتیگراد باشد.

مراحل اعمال:

پس از آماده سازی سطح، ابتدا جز A را به صورت جداگانه همزده و سپس اجزا رنگ را به نسبت اختلاط معین(مطابق بسته بندی و دستورالعمل) مخلوط نموده و با همزن مناسب کاملا هم بزنید تا یک ترکیب یکنواخت و یک دست حاصل شود.

سپس توسط ابزار مناسب (کاردک و لیسه مخصوص پخش بتونه) بر روی سطح توزیع نموده و شکاف ها و درزها را با کاردک کاملا پر کنید.

پس از اتمام کار، بلافاصله کلیه تجهیزات را با تینر شستشو دهید. 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

اپوکسی بتن

ترمیم کننده ،بتن اپوکسی یا بتن ملاتی سه جزئی بر پایه رزین اپوکسی می‌باشد که جزء اول رزین اپوکسی به عنوان پیوند دهنده، جزء دوم هاردنر و جزء سوم فیلر یا ریز دانه های مقاوم می‌باشد. هاردنرهای مورد استفاده جهت پختن رزینهای اپوکسی معمولا پلی آمینهای آلیفاتیک و آروماتیک می‌باشند.ملاتهای بر پایه رزین اپوکسی در برابر اسیدهای معدنی با غلظت پایین، قلیاها و نمکها، مقاومت مکانیکی ومقاومت سایشی بالایی دارند و با توجه به نوع هاردنر مورد استفاده دارای مقاومتهای بسیار متنوعی می‌باشند.  این ملاتهای پلیمری انقباض و نشستی در طی زمان عمل آوری ندارند و مقاومت آنها در برابر نفوذ روغنها، مایعات و اکثر مواد شیمیایی مورد استفاده در کارگاه های صنعتی، اسکله ها، فرودگاه ها، ساختمان و مخازن بسیار مناسب می‌باشد. تـرمیـم كننــده بتن فاقد كلراید بوده و پس از عملیات ترمیم و مقاوم سازی باعث خوردگی در فلز نمی‌شود. از این مواد همچنین برای ایجاد پوشش FRP لاینینگ ضد خوردگی که دارای مقاومتهای بالای شیمیایی می‌باشد، می توان استفاده کرد ومحل های آسیب دیده بتن وترمیم آن وگرفتن درزها وشکافها ساختمانهای پیش ساخته و...کاربرد دارد . 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

ماستیک اپوکسی

ماستیک اپوکسی (ماستیک درزبند اپوکسی) تعریف: ماده ای است که بر پایه اپوکسی بوده و برای پرکردن درزها وشکاف های میان آجرها وسنگهای نمای ساختمان، کامپوزیتها واطراف چهارچوب درب ها و پنجره ها وپرکردن انواع درزهای انبساط استفاده می گردد این محصول برای غیر قابل نفوذ کردن ترک های ناشی از جمع شدگی مورد استفاده قرار می گیرد ودارای خاصیت الاستیسیته وپایدار در مقابل حرارت بوده وبه سطح زیر کار چسبندگی کافی داشته وبه نمای ساختمان ومحل اجرا زیبایی خاصی می دهد. مزایای ماستیک اپوکسی:

 دارای خاصیت الاستیسیته وانعطاف پذیری

درمقابل سرما وگرما وتغییرات درجه حرارت محیط کاملاً مقاوم می باشد

بعداز اجرا وگیرش دربرابر آب ومواد شیمیایی بسیار مقاوم بوده وغیر قابل نفوذ می باشد.

 قدرت چسبندگی بسیار خوبی به مصالح ساختمانی مانندشب نما،آجر، شیشه، چوب، فلز، کاشی، سرامیک و بتن می دهد.موارد کاربرد:

برای آببندی وغیر قابل نفوذ کردن تمام درزها و شکاف ها وترک های جمع شدگی بتن در مقابل عوامل جوی ومواد بازی واسیدی

برای آببندی اطراف شیرهای دستشویی وحمام واتصالات بتن، ورقهای ایرانیت وآزبست و ورقهای آهنی ، شیروانی ها ودرزکانال کولرها و... برای آببندی وپرکردن چهارچوب دربها ،پنجره ها وآجرها برای آببندی کردن وپرکردن نشیمنگاههای بتنی ورزشگاهها، شکافهای بتن ساختمانها برای آببندی کردن وپرکردن نشیمنگاههای بتنی ورزشگاهها، شکافهای بتن ساختمانها برای پرکردن درزها وشکافهای نماهای سنگی، آجری بتنی وکامپوزیتماستیک اپوکسی و روش مصرف آن:

 برای پر کردن شکاف ها ودرزها، ابتدا این درزها کاملاً از چربی ومواد روغنی و رطوبت وگرد وغبار پاک شده وبا پرایمر اپوکسی کاملاً آغشته کرده و بعداز خشک شدن پرایمر اطراف شکاف ها وجاهائیکه ماستیک اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرد باچسب کاغذی پوشانیده تا ماستیک آنها را آلوده نکند و بعداز کشیدن ماستیک با کاردک ،روی سطوح اجرا شده را صاف کرده تا سطحی یکنواخت وصاف بدست بیاید وبعداز اتمام کار نوار چسب ها را جدا کرده و ماستیک درزها بعد از یک روز سفت شده وحالت انعطاف پذیر پیدا می کند.

این محصول غیر قابل اجرا بر روی سطوح پلاستیکی، لاستیکی، سطوح خیس، سطوح چرب و سطوح پر از گرد و غبار است

دمای محصول به هنگام اجرا می بایست حداقل 15 درجه سانتیگراد باشد

دمای محل مصرف ماستیک آماده شده باید بین 5 تا 40 درجه سانتیگراد باشد

در زمستان و در هوای سرد بهتر است محصول را به طور غیر مستقیم تا دمای 35درجه گرم نمود

حدود 2 گرم ماستیک اپوکسی برای پر کردن حجم 1 سانتی متر مکعب فضای خالی  کافی می باشد محتویات ظرف را به ظرف دیگر اضافه کرده و به مدت 2 تا 3 دقیقه به خوبی مخلوط کنید 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

ملات اپوکسی (Mortar )

ملات اپوکسی پوششی است که تمیز کردن کف را آسان کرده و دافع گرد و غبارمی باشد.و مقاومت مکانیکی و مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار است.

ملات اپوکسی (Mortar )، روی بتنی جدید و یا فرسوده،اجرا شده و سطوحی بتنی براق، وسطح قدرتمند راتشکیل می دهد.سطح پوشش داده شده ازنوع نیمه خشن و ناهموار می باشد، این پوشش از نظر شیمیایی مقاوم و سرعت اجرای بالای دارد.این پوشش بعداز یک روز آماده برای راه رفتن عابر پیاده وبعد از 7 روز برای ماده شیمیایی ومکانیکی و بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

حوزه کاربرد ملات اپوکسی

ملات اپوکسی ، به طور کلی در صنعت ،در مناطق در معرض ترافیک سنگین ، صنایع شیمیایی، نیروگاه ها، کارخانه ماشین آلات، گیاهان شیمیایی، صنعت خودرو، درپارگینگ طبقاتی، فروشگاه ها ،تعمیرگاهها ،پل های عابر پیاده ،پیست دوچرخه سواری و... که این کفپوش رامی توان به رنگها دلخواه تهیه واجرا کرد.خواص پوشش ملات اپوکسی کفدر ضخامت های طبقه بالا

درکارخانجات وصنایع سنگین و در مناطق در معرض ترافیک سنگین استفاده می شود.

سطوح کامل خشن، نیمه خشن و صاف

مقاوم در برابر گرد و غبار، مقاوم در برابر آب

اصطکاک، تاثیر و لباس به نرخ بالا مقاوم در برابر

تمیز کردن آسان

سرعت اجرای سریع و آسان

تعمیر و نگهداری و تعمیرات آسان تر و ارزان تر

کیفیت چسبندگی بالا به سطوح

ضخامت اجرای 4 میلی متر الی- 10 میلی متر 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

اپوکسی تزئینی

اپوکسی تزئینی یا کفپوش اپوکسی ترکیبی از فضای معماری با کیفیت و کارایی بالا ، عملکرد عالی،وازنظر زیبا شناسی یک گام ابتکاری و متفاوت روی کف ارائه می دهد.طراحی نامحدود وانتخاب برای طیف بسیار گسترده ای رنگ از مزیت  های دیگر کفپوش اپوکسی می باشد اپوکسی تزئینی برای کف های تزئینی و صنعتی بسیار استفاده می گردد واین سیستم  آنتی باکتریال نیز است.   کفپوش تزئینی

کفپوش اپوکسی ترکیبی از تکنولوژی و هنر است که هربیننده دربرابر آن متحیرمدهوش می شود واین پوشش شش رکن اصلی که در صنعت پوشش های کف مورد توجه است در خود جای می دهد (زیبایی ،هنر،تکنولوژی ،معماری،دوام ،بهتاشت )

  کفپوش تزئینی می تواند برای طیف گسترده ای از کف فضا های  داخلی و خارجی مورد استفاده قرار گیرد با توجه به در خواست مشتری طراحی واجرا می گردد. کفپوش تزئینی با مواد وتکنولوژی بالا وبا پوشش نهایی مبتنی بر پلی اورتان این پوشش را دربرابر یو وی محافظت و در مکانهای که الاستیسه بودن مد نظر باشد کاربرد دارد.

علاوه بر این، طراحی و پیاده سازی کف برای کسانی که می خواهند از دیوار به دیوار یا ازکف به دیوارامتداد داشته باشد یک شاهکاری هنری خلق کنند بسیارمفید خواهد بود.

کفپوش تزئینی برای مراکز خرید ، بیمارستان ها، باشگاه های بهداشتی، ادارات، نمایشگاه ها و مغازه ها، سالن های سرگرمی و یا در آپارتمان مسکونی و...را می توان به یک شاهکار هنری تبدیل کرد.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

اپوکسی مدرنپوشش های کف

پوشش های کف اپوکسی پوششی است مدرن واز نظر تزئینی، زیبا ترین وهمیشه قابل توجه ترین و پوششها بوده ترکیبی ازخلاقیت ودوام وزیبایی وهنر دریک جا جمع شده است .

 پوشش اپوکسی با پیشرفته ترین مواد فرموله شده با طراحی های  نامحدود و منحصر به فرد در حالی که با خواص فیزیکی و شیمیایی عالی و با دوام و پایداروقابل ترمیم برای تزئینی مکان های شخصی ،مراکز خرید، بیمارستان ها، مراکز تفریحی، مغازه ها، ادارات، و ساختمان ومی توان در زمینه گسترده به کار برد.

 کف سازی صنعتی

عملکرد و دوام فنی عالی  اپوکسی کف دربرابرنیروهای مکانیکی وارد بر روی زمین ... وکفپوش صنعتی ،مقاومت بالایی شیمیایی فیزیکی وبهبود سیستم های کف به کاربرده می شود.با پیشرفت تکنولوژی اپوکسی کف و کاربرد آن در تمام قسمت های صنعت ،هوا فضا،هنرو...استفاده میشود واین پوشش از آنتی یو وی ،الاستیسه نبوده به همین خاطر یک لایه پوشش پلی اورتان بر روی پوشش اپوکسی کف،مورد استفاده قرار می گیرد واز نظر مقاومت مکانیکی وشیمیایی اپوکسی را داراست وخاصیت  کششانی آن باعث پل زدن ترک ها شده ومقاومت در برابر UV  نیز دارد. کفپوش اپوکسی وسلامتی:

سلامتی با کفپوش اپوکسی، در مکان های چون  نگهداری سوله های مواد غذایی، خودرو،صنایع الکترونیک، دارویی و صنایع نساجی صنعتی، تجهیزات ذخیره سازی، سوله صنعتی و راه حل مناسب و با دوام ، قابل اعتماد برای کف پارکینگ ها با باربری سبک و سنگین وهم چنین ذخیره سازی مواد غذایی می توان استفاده کرد..

 کفپوش اپوکسی دارای عملکرد فنی بسیار خوبی در شرایط فیزیکی وشیمیایی و کاربردهای تزئینی با طراحی های متفاوت جایگزین کف های سنگی وسرامیکی می باشد. کفپوش اپوکسی با فن آوری های پیش رفته فرموله شده با مواد پوشش اپوکسی مبتنی بررزین اپوکسی وهادنر که دست طراح برای ایجاد اشکال ولوگو و...از انعطاف پذیری بخصوصی برخوردار است.

 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی ملات های مقاوم در برابر عوامل شیمیاییملات های مقاوم شیمیایی   بر اساس رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمین طراحی گردیده است. این محصول دارای مقاومت مکانیکی، الکتریکی حرارتی و شیمیایی فوق العاده دارد و در برابر اسید و قلیا مقاوم می باشد. از ویژگی های دیگر این محصول می توان به ساختار این محصول اشاره کرد، عدم کاهش حجم که در دراز مدت دارای ثبات و پایداری کامل بوده و هیچگونه تغییری در خواص آن رخ نمی دهد. این محصول در پوشش کلیه سطوح بتنی، فلزی، سنگی، سرامیکی و .. که در مجاورت اسید ها، قلیا ها، نمک ها، الکل ها، آب، یون کلر و مشتقات نفتی و … هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.ملات های مقاوم شیمیاییتعداد اجزا:دوجزئی

براقیت:نیمه براق

دانسیته حجمی :1/1گرم سانتی متر مکعب

درصد وزنی: صد در صد جامد

درصد حجمی: صد در صد جامد

ضخامت پیشنهادی فیلم خشک : ۲۰۰۰/۵۰۰ میکرون

    m2/Lit    پوشش تئوری:یک لیتر

خشک شدن کامل : ۷ روز

خشک شدن عمقی : ۲۴ ساعت

خشک شدن سطحی : ۸ ساعت

دمای سطح : ۲۵-۲۰ درجه سانتیگراد

سانتی گراد ۲۵-۲۰ زمان ژل شدن : ۳۰ دقیقه در دمای

نقطه اشتعال : ۳۴ درجه سانتیگراد

 

آماده سازی سطح جهت کاربرد ملات های مقاوم در برابر عوامل شیمیایی

سطح مورد نظر باید از هرگونه آلودگی عاری گردد که به همین منظور می توان از روشهایی همچون اعمال فشار باد، شستشو با شوینده ها و تینرها بهره برد. سپس بلاستینگ (زنگ زدائی) روی سطح طبق استاندارد (SSPC-SP10) تا درجه Sa2.5 انجام دهید. پس از زنگ زدائی ذرات حاصل از آن را با فشار هوا از روی سطح پاک نموده و کاملاً خشک نمائید. پس از گذشت یک ساعت از آماده سازی سطح پرایمر را اعمال نمائید.در صورتیکه سطح مورد نظر دارای رنگ قدیمی باشد بهتر است از روش هایی همچون برس سیمی، مینی بلاست، سنباده زنی جهت ایجاد زبری مناسب و چسبندگی بیشتر رنگ بهره برد.

شرایط محیط :

بهترین درجه حرارت محیط و سطح کار حین رنگ آمیزی بین ۴۰-۱۰ درجه سانتیگراد می باشد برای حصول کیفیت مناسب، توصیه می گردد رنگ آمیزی حتی الامکان در محیط های سرپوشیده انجام شود. دمای محیط هنگام اعمال ملات بایستی حداقل ۳ درجه سانتیگراد بالاتر از نقطه شبنم محیط باشد تا از تشکیل قطرات آب روی سطح جلوگیری شود.

روش اعمال :

هر دو جزء A و B بخوبی میکس شده و با توجه به نسبت تعیین شده با هم مخلوط شود سپس با افزودن پودر تغلیظ کننده این ملات را به شکل تیکسوتروپ در آورده و شروع به اعمال آن به تنهایی یا همراه با الیاف مخصوص نمایید و لایه های نهایی را می توان به همین روش و یا با قلمو ویا غلطک اعمال کرد ، همچنین رعایت Pot life اعلام شده و عدم استفاده مخلوط ملات بعد از این زمان ضروریست.

تجهیزات :

–    کاردک های مخصوص و سایر ابزار دستی


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

گروت اپوکسی دوجزیی و یا سه جزییگروت اپوکسیاین گروت اپوکسی شکل پذیر و بدون حلال شامل 3 جزء می باشد.رزین اپوکسی، سخت کننده، عمل آورنده آمین و دانه بندی ویژه سیلیسیدر هنگام مصرف کافیست سه جزء آن با هم مخلوط شوند.این ملات دارای خصوصیات زیر است :1-     سخت شدن سریع که دمای محیط بستگی دارد2-     قابلیت بالای چسبندگی به زیر کارهای معدنی و فولادی3-     مقاومت در برابر ارتعاشات شدید4-     سخت شدن بدون جمع شدگی5-     مقاومت بالا در برابر حملات مواد شیمیایی6-     مقاومت مکانیکی بسیار زیادموارد مصرف :-         گروت کاری و ملات ریزی برای پیوند محکم سازه ای در شرایط باربری دینامیکی-         در صنایع، شامل : کارخانه و ماشین آلات موتوری، ژنراتورها، پمپها، ریل جرثقالها، سیستمهای انبارهای بلند- در کارهای ساختمانی، شامل : برینگ پلها، پایه گاردهای محافظ دست اندازها، تیرهای راهنمایی لامپهای استاندارد انکربلتها.- در صنایع ساختمانی، شامل : ستونهای پیش ساخته بتنی و یا فولادی، اجزاء ساختمان پی ها، تصفیه ستونها، اتصالات، روزنه های لوله کشی.- تعمیرات بتن، شامل : روسازی حفرات سنگها و فواصل آنهاپر کردن حفراتمورد کاربردیآماده سازی زیرکارکاربرد موارد مشابه موفقیت در انتقال نیروهای وارده توسط مواد پیوند دهنده کاملاً به زیر کار بستگی دارد.این موفقیت ذکر شده را می توان در 3 واژه خلاصه کرد.1-     سلامت  (Sound)2-  تمیزی  (Clean)3-  ثبات (Stable)زیرکار سیمانی می بایست :-         عاری از هر گونه چربی یا گرد و غبار، روغن و مواد آلوده باشد.-         عاری از هرگونه روغن قالب و مواد عمل آورنده باشد.-         عاری از هرگونه پوسته و بخشهای سست و لق باشد.-         عاری از پوسته سیمانی و دوغاب سیمان باشد.زیرکارهای فلزی می بایست :-         عاری از هرگونه روغن، چربی، گرد و غبار و مواد آلوده باشند.-         عاری از لایه های پوسته ورقه شده باشند.روشهای آماده سازی سطوح زیرکارانتخاب نوع روش آماده سازی سطوح زیرکار به عواملی چون :شرایط زیرکار، امکانات محلی و نوع ملات مصرفی بستگی دارد.  سطح قدیمی را می توان با استفاده از روشهای زیر آماده کرد.-     سند بلاست نمودن، واتربلاست شدید، قلم و چکش کاری، مضرس کردن و خراش دادن سطوح، خراشیدن و زبر کردن سطوح عامل اصلی پیوند و چسبندگی ملات با سطح زیر کار است.-     باید به این نکته توجه داشت که زبرکردن بیش از اندازه سطوح موجب جلوگیری از روان شدن ملات بر روی سطح می گردد.ملاتهای اپوکسی برخلاف ملاتهای سیمانی برای بوجود آوردن پیوندی قوی نیازمند زیرکاری خشک هستند .برای اینکه این قالبها براحتی باز شوند می توان از مواد رها کننده قالب همچون روغن قالب با کیفیت بالا استفاده به عمل آورد و از مواد پارافینی نیز برای ملاتهای اپوکسی استفاده کرد.ملاتهای اپوکسی احتیاج به عمل آوری خاصی ندارند.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی بتونه اپوكسي پلي آمينبرای اجرای اپوکسی یا پلی یورتان بایستی سطح مورد نظر عاری از شکاف وخلل وفرج باشد،بدین منظور ماستیکی بنام بتونه اپوکسی برای آماده سازی سطوح استفاده می شودواین بتونه بر پايه رزين اپوكسی و سخت كننده پلي آمين طراحي و فرموله شده و داراي چسبندگي بسيار خوب بر روي سطوح بتوني و سيماني پوشش داده شده با پرايمر بتون اپوكسي مي باشد . اين محصول جهت تسطيح سطوح سازگار پس از سيراب كردن آن با پرایمربتون اپوکسی ویا سیلر اپوکسی استفاده مي شود .جهت تنظيم ويسكوزيته در حين اعمال از بهبود دهنده هاي رئولوژيكي استفاده شود . مقدار مصرف اين محصول در هر مترمربع به ناهمواريهاي سطح و خلل و فرج آن بستگي دارد.خواص ويژه فيزيكي:   پركنندگي خوب درزها، شكافها و خلل و فرج سطحخواص ويژه شيميايي:  مقاومت بسيار خوب در مقابل آب، روغن هاي هيدروليك، گازوئيل، بنزين و مواد شيمياييكاربرد:بتونه اپوکسی به دلیل خواص شیمیایی وفیزیکی که دارد ، جهت پر كردن خلل و فرج سطوح بتوني و سيماني قبل از اعمال روكش كف اپوكسي ،روکش پلی یورتان و يا ساير رنگها و عمدتاً به منظورتسطيح كليه سطوح عمودي و افقي به كار مي رود.زمان اعمال لايه بعدي25°c سانتی گراد 24ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 7روز (حداکثر)

زمان خشک :

25°c سانتی گراد 2 ساعت (سطحی)

25°c سانتی گراد 6ساعت (عمقی)

25°c سانتی گراد 7روز (کامل)

A/Bنسبت اختلاط وزن 88:12

A/B نسبت اختلاط حجم 76:24لايه هاي سازگار:بتونه اپوكسي پلي آمين جهت پر كردن درزها، شكافها و خلل و فرج سطوح بتوني و سيماني، با انواع سيلر، پرايمر بتون و روكش اپوكسي و يا انواع رنگهاي رويه و مياني اپوكسي، پلي يورتان، اكريليك و وينيلي سازگار است.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخابآماده سازي سطوح:پيش از پر نمودن خلل و فرج سطح با بتونه اپوكسي، سطوح را از چربي و گرد و غبار و ساير آلودگي ها كاملاً پاك نماييد . سطوح بتوني و سيماني بايد سخت و داراي استحكام كافي و عاري از رطوبت باشد . به منظور حصول كيفيت و چسبندگي مناسبتر، به وسيله ابزار مكانيكي مانند دستگاه کف سابی نسبت به لايه برداري و حذف نقاط سست و شيرابه بتون اقدام و سپس سطح را جاروب نموده و جهت حصول اطمينان از تميزي آن از سيستم باد و مكش استفاده نماييد. سپس با پرايمر بتون اپوكسي به عنوان لايه زيرين استفاده شود.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود . به منظور ايجاد ايستايي مي توان با استفاده از پركننده هاي مناسب مانند كربنات كلسيم به اندازه لازم استفاده نمود.لازم به ذکراست قبل از بتونه با استفاده از غلطك سطح مورد نظر با لايه اي از پرايمر بتون پوشش داده شود. بتونه اپوکسی مانند دیگر ماستیک ها اجرا می شود به طوری که شكاف ها و درزها بايستي ابتدا با استفاده از كاردك كاملاً پر شود و سپس پس از خشك شدن روي سطوح با استفاده ازليسه بطور يكنواخت توزيع شود.بعداز خشک شدن جهت پرداخت و صيقلي نمودن سطح بتونه شده مي توان از سنباده دستي و يا سنگ سنباده مناسب استفاده نمود. درصورت نيازبه اعمال لايه بعدي به حداقل وحداكثرفاصله زماني مجازجهت اعمال لايه هاي بعدي توجه شود.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی  اپوکسیمصرف کننده گان توجه داشته باشند که رنگهای اپوکسی مانند رنگهای ساختمانی نیست ، کاربرد این محصولات بسیار گسترده ومقاومت شیمیایی وفیزیکی اپوکسی مصرفی برای سطوح گوناگون متفاوت می باشد،بنابراین درانتخاب اپوکسی باید به موارد زیر توجه کرد  

1- نوع سطوح

2- مقاومت شمیایی

3- مقاومت فیزیکی

4- بدوراز تابش مستقیم آفتاب

قابل توجه است که رزین های اپوکسی وبراساس نوع هاردنر (سخت کننده) به دو دسته پلی آميد و پلی آمين تقسيم می گردند.

1- رنگ های اپوکسی با هاردنر پلی آميد عمدتا دارای مقاومت مناسب در برابر شرايط جویWeather) Resistance)

2- رنگ های اپوکسی با هاردنر پلی آمين به طور اخص در مقابل عوامل شيميايی (Chemical Resistance) مقاومت بهتری از خود به نمايش می گذارند.

بنابراین بانوجه به قرار گیری سطوح در برابر شرایط جوی وعوامل شیمیایی نوع اپوکسی موردنظر را بایستی انتخاب کرد.مزایای اپوکسی:1- اين محصولات چسبندگی بسيار خوبی بر روی طيف وسيعی از سطوح از جمله انواع فلزات، چوب، سيمان ، سفال ومصارف صنعتی وساختمانی رادارا بوده

2- این محصولات مقاومت های فيزيکی و شيميايی عالی دارند،واین مزیت باعث گستره وسيع کاربرد اين پوشش ها رادر انواع سطوح  سبب گرديده است. آستری های اپوکسی در سه گروه دسته بندی شده اند:اين آستری ها ( با انواع پيگمنت های ضد خوردگی نظير اکسيد آهن، فسفات روی، کرومات روی و پودر روی ((ZN)به بازار عرضه می شوند.

رنگ های ميانی و رنگ های رويه جهت حفاظت سازه های متنوع مانند: مخازن، سازه های دريايی و فلزی، عرشه کشتی ها، ادوات نظامی، خطوط لوله و . . . مورد استفاده قرار می گيرند.

توجه بر روی آستری های اپوکسی، طيف وسيعی از رنگ های ميانی و رويه از ساير گروهها قابل استفاده می باشد، اما سيستم کامل اپوکسی شامل آستری، رنگ ميانی و رويه در برابر تست های مه نمکی و کابين رطوبت بيشتر از ساير سيستم ها مقاومت نشان می دهد. توجه به اين نکته نيز حائز اهميت است که رنگهای رويه اپوکسی بدليل عدم پايداری مناسب در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشيد (UV) جهت مصرف در محيطهای بدور از تابش مستقيم نور خوشید پيشنهاد می گردد.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ رويه اپوكسي پلي آمين پایه حلالرنگ های اپوکسی با هاردنر پلی آمين به طور اخص در مقابل عوامل شيميايی (Chemical Resistance) مقاومت بهتری از خود به نمايش می گذارند.ويك پوشش دو جزئي بر پايه رزين اپوكسي و سخت كننده پلي آمين مي باشد كه به عنوان لايه نهايي بر روي لايه آستري مناسب اعمال مي گردد و فيلم مقاومي در برابر عوامل خورنده ايجاد مي كنند. اين رنگ بعد از كامل شدن واكنش، سطح سخت وبراقی را ايجاد مي نمايد كه نسبت به خراش، سايش و مواد شيميايي مقاومت بسيار خوبي از خود نشان مي دهد . يك سيستم سه لايه ( شامل آستر اپوكسي + لايه مياني اپوكسي + رنگ رويه اپوكسي ) در شرايط آب و هوائي حاد به خصوص محيطهای شيميايی كار آيي بالايی درحفظ سازه های فلزی داشته و قادر است سطوح خارجی مخازن، خطوط لوله و ادوات نظامی را در مقابل عوامل خورنده و مواد خارجی محافظت نمايد.خواص ويژه شيميايي:• ايجاد فيلم مقاوم در برابر عوامل خورنده

• مقاومت مناسب در محيطهاي شيميايي

خواص ويژه فيزيكي:

• مقاومت مكانيكي بسيار خوب نسبت به خراش و سايش

• چسبندگي مناسب به لايه آستري يا ميانی سازگاركاربرد:اين رنگ سطوح خارجي و داخلي مخازن، خطوط لوله ، ماشين آلات، انواع تجهيزات و تاسيسات پالايشگاهي و پتروشيمي و ادوات نظامي را به خوبي در مقابل عوامل خورنده و مواد خارجي محافظت مي نمايد و در رنگ آميزي سطوح بتوني، فولادي و سيماني به عنوان يك رنگ رويه و با به كار گيري رزين اپوكسي درفرمولاسيون، - آستر و رنگ مياني مناسب نيز كاربرد دارد .

توجه داشته باشید رنگهای اپوکسی در برابر تابش مستقیم نور خورشیدتخريب مي شو د و پديده گچي شدن رخ مي دهد . لذا اين رنگ جهت پوشش قطعات و UV در اثر تابش مستقيم نور خورشيد و اشعه تاسيساتي كه در مكانهاي مسقف و دور از تابش مستقيم نور خورشيد قرار دارند، توصيه مي شود.زمان لازم براي اعمال لايه بعد:25°c سانتی گراد 24ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 72ساعت (حداکثر)زمان خشک شدن :25°c انتی گراد 8 ساعت (سطحی)

25°c سانتی گراد 24ساعت (عمقی)

25°c سانتی گراد 21روز (کامل)

زمان خشک شدن آن بستگی به کارخانه سازنده وضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.نسبت اختلاط اپوکسی وهادنر مخصوص آن ازنظر وزنی وحجمی:A/Bنسبت اختلاط وزن 84:16

A/B نسبت اختلاط حجم 78:22لايه هاي سازگار:ازرنگ رويه اپوكسي پلي آمين معمولا به عنوان لايه نهايي بر روي رنگهاي آستري و مياني اپوكسي پلي آمين و پلي آميد اعمال مي گردد. بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد . با توجه به تنوع کاربرد اپوکسی در سطوح گوناکون می توانیدازمهندسین مشاور شرکت آداکمک گرفته واز مناسب ترین اپوکسی جهت رنگ آمیزی صنعتی استفاده نمایید ،واین شرکت  در انتخاب اپوکسی مورد نظر،ضخامت  و روشهاي اعمال، جهت انتخاب سيستم رنگ آميزي مناسب ،و اعزام کارشناسان اجرای جهت پیشنهاد بهینه ترین روش در خدمت شماست.مراحل اختلاط:نسبت اختلاط بستگی به کارخانه سازنده آن متفاوت می باشد.ولی نحوه اختلاط تقریبا یکسان است.

پس از انجام عملیات آماده سازی با رعایت نسبت اختلاط جزاول، (A)  را با يك همزن منا سب، كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) ،  به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملا هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدستي حاصل شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينراستفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود، تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود .جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:

1- جهت حصول نتيجه مناسب پيشنهاد مي گردد، پس از اختلاط دو جزء و قبل از اعمال به منظور واكنش شيميايي اوليه، مخلوط را به مدت حداقل 20 دقيقه در ظرف نگهداري نموده و سپس تينر اضافه گردد

2- پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

3- در صورت نياز به اعمال لايه بعدي به حداقل و حداكثر فاصله زماني مجاز جهت اعمال لايه هاي بعدي توجه شود.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.ويسكوزيته مناسب جهت اعمال:توجه داشته باشيد كه تغيير در دماي محيط ويا دماي رنگ، ويسكوزيته آن را افزايش يا كاهش خواهد داد.

توجه: ميزان افزودن تينر جهت اعمال رنگ به عوامل متعددي همچون دماي رنگ، دماي محيط، ابزار اجرا و ... بستگي دارد


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی روكش اپوكسي پلي آمين:رنگ های اپوکسی با هاردنر پلی آمين به طور اخص در مقابل عوامل شيميايی (Chemical Resistance) مقاومت بهتری از خود به نمايش می گذارند.بر پايه رزين اپوكسي و سخت كننده پلي آمين بدون حلال طراحي و فرموله شده و داراي چسبندگي بسيار خوب بر روي سطوح بتوني و سيماني با استفاده از آستري مناسب مي باشد . اين روكش مقاومت بسيار خوبي در مقابل آب ، مواد شيميايي، روغنهاي هيدروليك، گازوئيل، برخي اسيد ها و قليا ها را دارا مي باشد . از روكش هاي اپوكسي جهت كف پوش كردن كارخانجات ،بيمارستان ها، فرودگاه ها و ديگر محيط هاي صنعتي استفاده مي گردد. اين محصول علاوه بر ايجاد زيبايي محيط و سهولت نظافت وپاكسازي، از ايجاد آلودگي و گرد و غبار ناشي از سايش سطوح بتوني جلوگيري مي نمايد و همچنين در برابر عوامل خورنده محيطي بسياركارآمد مي باشد . روكش اپوكسي مقاومت بسيار خوبي در برابر تغييرات درجه حرارت، فشار، عوامل سايشي و مكانيكي وارد به سطح را دارا بوده و از استحكام بسيار مناسبي برخوردار مي باشد.خواص ويژه فيزيكي:( self leveling )قابليت تسطيح سطوح بتوني به واسطه خاصيت خود هم تراز شوندگي

• ايجاد استحكام لازم و تحمل بار در محدوده 500 كيلوگرم در سانتيمتر مربع

• مقاومت بسيار خوب در برابر تغييرات درجه حرارت، فشار و عوامل سايشي محيط و عوامل مكانيكي خواص ويژه شيميايي:• ضد گرد و غبار و قابليت شستشو با شوينده هاي قليايي ضعيف

• مقاومت بسيار خوب در مقابل آب، روغن هاي هيدروليك، گازوئيل، بنزين و مواد شيمياييكاربرد:روكش اپوكسي علاوه بر اعمال بر سطوح بتوني كف كارگاه ها يا انبارهاي صنايع غذايي، صنايع شيميايي، صنايع نساجي و دارويي،صنايع الكترونيكي و پوشش سطوح صنايع نظامي ، در جهت كف پوش كردن محيطهاي شهري و غير صنعتي مسقف ، محيطهاي پاك بيمارستان ها، فرودگاه ها،ورزشگاهها،فروشگاها ،مطب ها ،درمانگاهها  و ... نيز كاربرد دارد. (Clean Room)زمان لازم براي اعمال لايه بعد:25°c سانتی گراد 24ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 72ساعت (حداکثر)

زمان خشک :

25°c سانتی گراد 8 ساعت (سطحی)

25°c سانتی گراد 24ساعت (عمقی)

25°c سانتی گراد 21روز (کامل )

البته زمان خشک شدن روکش اپوکسی بستکی به کارخانه سازنده وضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايين تر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.نسبت اختلاط:نسبت اختلاط دو جزه روکش اپوکسی سازنده به سازنده متفاوت می باشد ،باید بروشور سازنده آن توجه کرد.

A/Bنسبت اختلاط وزن 80:20

A/B نسبت اختلاط حجم 69:31لايه هاي سازگار:اين محصول اغلب بر روي سطوحي كه با پرايمر بتون، سيلر و بتونه اپوكسي آماده سازي شده، اعمال مي گردد.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود.آماده سازي سطح:در سطوح سيماني و بتوني با حداقل  يك ما ه از عمر آن گذشته باشد، سطح زير كار بايد سخت و داراي استحكام كافي باشد . از عدم وجود رطوبت در بتن اطمينان حاصل نماييد . به منظور حصول كيفيت بالاتر و چسبندگي بيشتر آستري به سطوح، با استفاده از دستگاه خراش سطح را خراش داده و جهت اطمينان از تميزي و زدودن ذرات گر د و غبار، از سيستم باد و يا مكش استفاده شود. تمامي آلودگي هاي شيميايي مانند چربي وروغنهاي موجود در بتن بايد زدوده شود. سپس با استفاده از غلطك، سطح مورد نظر را با لايه اي از پرايمر بتون تا حد اشباع پوشش داده و پس از خشك شدن پرايمر ، كليه خلل و فرج سطح با استفاده از ماستيك اپوكسي مناسب و ياتسطيح گردد . جهت درزهاي انبساطي و تركهاي عميق و قسمتهاي فرسوده بتون استفاده از گروت اپوكسي الزامي است .

توجه : روش مناسب آماده سازي، ماستيك كاري و گروت ريزي، بر اساس نوع سطح زير انتخاب مي شودمراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود . سپس جهت اعمال و در صورت نياز نسبت مناسبي سيليس با دانه بندي مناسب به آن افزوده و مجدداً مخلوط شود تا تركيب يكنواخت گردد

در صورت اعمال به روش غلطكي استفاده از سيليس و حباب گيري به دليل كاهش ضخامت توصيه نمي گردد.

نمي گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا50

درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب روكش نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت، درج ه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي وهمچنين در مدت زمان خشك شدن روكش، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال روكش در ساعات اوج گرماخودداري شود.وسايل و تجهيزات كار :1- دستگاه اسكراچ جهت مضرس نمودن سطوح

2- ليسه شانه اي در ابعاد مختلف جهت ماستيك كاري

3- شانه دسته دار در سايز هاي مختلف جهت اعمال و تسطيح روكش

4- غلطك هواگيري

5- غلطك نمدي


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ پلي يورتانیکی از مهم ترین مزیت رنگ پلی یورتان نسبت به اپوکسی مقاومت UV آن است ،که ازاین رنگ برای محیط های رو باز استفاده می شود.رنگ پلی یورتان رنگ است  دو جزئي بر پايه رزين آكريليك و سخت كننده ايزوسيانات مي باشد كه به عنوان لايه نهايي قادر است نقش به سزايي در محافظت سطوح فلزي در برابر عوامل جوي ايفا نمايد . اين ر نگ فيلمي با چسبندگي و سختي بالا بر روي انواع سطوح ايجاد نموده و در برابر تغييرات آب و هوايي، پايداري بسيار خوب از خود نشان مي دهد . از خصوصيات بارز اين محصول مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش نور خورشيد مي باشد كه آن را جهت كاربرد هاي خارجي مناسب مي گرداند. رنگ پلي يورتان سمن به دلیل قدرت چسبندگي مناسب بر انواع سطوح و ارائه خواص فيزيكي، ش يميايي و مكا نيكي قابل قبول، قابليت كاربرد بسيار وسیعی در صنا يع گوناگون دارد. رنگ های دو جزئی پلی اورتان ظاهر بسیار زیبا و چشم نوازی دارند واز هرگونه مشکل پوست پرتغالی بودن که یکی از معضلات بزرگ رنگ های پودری میباشد عاری هستند.   خواص ويژه فيزيكي رنگ پلی یورتان:    چسبندگي و سختي بالا

    مقاومت رطوبتي و سايشي مناسب

    براقيت عالي و حفظ برق بالا با ايجاد سطحي صاف و صيقلي

    انعطاف پذيري بسيار مناسب در بين رنگهاي صنعتيخواص شیمیایی رنگ پلی یورتان   مقاومت در برابر تابش نور مستقيم خورشيد اشعه یو وی

    مقاوم دربرابر باران اسیدی دارند

    مقاومت در برابر اسید، باز، روغن های صنعتی و شیمیایی واملاحكاربرد رنگ پلی یورتان:فايبر گلاس، آلومينيوم، گالوانيزه و دامنه وسيعي از آستري ها قابل اعمال است و از ،ABS اين پوشش بر روي انواع سطوح فلزي، قطعات آن جهت پوشش سازه هاي فلزي، انواع تجهیزات  و تاسيسات كارخانه ها، نيروگاه ها، پالايشگاه ها، تجهيزات پتروشيمي، تأسيسات هسته اي، سكو هاي خارج از آب، پلها و نيز بر روي سطوح خارجي مخازن و لوله هاي انتقال مواد سوختي و.... استفاده مي گردد.زمان لازم براي اعمال لايه بعد:25°c سانتی گراد 6ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 7روز (حداکثر)

زمان خشک :

25°c سانتی گراد 2ساعت

25°c سانتی گراد 6ساعت

25°c سانتی گراد 7روززمان خشک شدن بستکی به کارخانه سازنده وضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.

 A:B نسبت اختلاط وزني طبق دستور تولید کنندهلايه هاي سازگار رنگ پلی یورتان:اين محصول قابليت اعمال بر انواع آستر ي و ميان اپوكسي و پلي يورتان و آستري اتيل سيليكات را دارد. اين محصول را در شر ايط خاص ،مي توان به صورت تك لايه نيز به كار برد.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغييرمی باشد.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود . سپس جهت اعمال و در صورت نياز نسبت مناسبي سيليس با دانه بندي مناسب به آن افزوده و مجدداً مخلوط شود تا تركيب يكنواخت گرددشرايط محيط جهت اعمال رنگ پلی یورتان:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگر اد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظر گرفته شود . براي جلوگيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد .وسايل و تجهيزات كار:در اعمال به روش اسپري، استفاده از فيلتر روغن و مخزن رطوبت گير الزامي است.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی آستري اپوكسي اكسيد آهن - زينك كروماتقابل توجه است که رنگهای اپوکسی مانند رنگهای ساختمانی نیست ، بلکه کاربرد ومقاوم دربرابرعوامل جوی ،محیط های اسیدی وقلیایی این محصولات را بیش از بیش مورد توجه قرار داده است .

رنگ های اپوکسی با هاردنر پلی آميد عمدتا دارای مقاومت مناسب در برابر شرايط جویWeather Resistance)) كه آستري اپوكسي اكسيد آهن - زينك كرومات بر پايه رزين اپوكسي و سخت كننده پلي آميد طراحي و فرموله گرديده است خواص عمومي رزين هاي اپوكسي از قبيل چسبندگي عالي ، دوام، سختي و خواص محافظتي را دارا مي باشد . به واسطه حضور رنگدانه ضد خوردگي زينك كرومات و اكسيد آهن در تركيب رنگ ، اين آستری سطح سازه ر ا به خوبي در برابر خوردگي محافظت مي نمايد . از اين آستري براي محافظت سطوحي كه در شرايط آب و هواي خورنده قراردارند استفاده مي گردد . نظر به تمايل گچي شدن پوشش هاي اپوكسي در برابر تابش UV نور خورشيد و نيز امكان توليد محصولات خوردگي سست بر روي سطح آستر كه سبب كاهش چسبندگي بين لايه اي مي شود، اجراي لايه بعدي در فاصله زماني توصيه شده توسط سازنده الزامي است . بديهي است در صورت طولاني شدن فاصله زماني اعمال لايه بعد و يا آلوده شدن سطح آستر بعد از اعمال به منظور ايجاد چسبندگي بيشتر وحذف لايه سست شده، سطح بايد به شكل مناسب حلال شويي و... فعال وآماده رنگ آميزي شود .خواص ويژه فيزيكي:    چسبندگي بسيار خوب ساير لايه ها با توجه به كارگيري رزين اپوكسي در فرمولاسيون

    ايجاد پوشش مناسبخواص ويژه شيميايي:• تقويت مقاومت ضد خوردگي با به كارگيري اكسيد آهن و رنگدانه زينك كروماتكاربرد:اين محصول به عنوان لايه آستري براي پوشش سطوح فلزي از قبيل سازه هاي فلزي، بدنه ماشين آلات، پلها ، سازه هاي دريايي غير مغروق، خطوط لوله، مخازن، تأسيسات داخل و خارج ساختمان، تجهيزات پالايشگاهي و پتروشيمي در مجاورت محيط هاي خورنده استفاده مي شود . از اين آستري براي محافظت سطوحي كه در شرايط آب و هوايي سخت و خورنده قراردارنداستفاده مي گردد ، كه آن را مي توان در كنار دامنه وسيعي از سيستم هاي رنگ مياني و رويه پوشش داد .اعمال لايه بعدي:25°c سانتی گراد 12ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 12ماه (حداکثر)زمان خشک شدن:25°c سانتی گراد 2 ساعت (سطحی)

25°c سانتی گراد 4ساعت (عمقی)

25°c سانتی گراد 10روز (کامل)

A/Bنسبت اختلاط وزن 88:20

A/B نسبت اختلاط حجم 68:32لايه هاي سازگار:اين محصول با انواع رنگ رويه و مياني اپوكسي، پلي يورتان، الكيدي، وينيلي و كلروكائوچو و ... سازگار است .

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت

تغيير دارد .آماده سازي سطح:سطح زير كار بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطو بت باشد ) 8504:1992 .(ISO اين مواد باعث

افت شديد چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كار ي بايد تو سط شوينده هاي مناسب انجام گيرد) .(sspc-sp-1 جهت

سطوح فولادي و آهني سطح بايد تا درجه استاندارد سو ئدي Sa 2 1/ 2 معادل 10 sspc-sp- آماده سازي گردد . ذرات ناشي از

سند بلاست بايد زدوده شود . بلافاصله پس از آماده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن مجدد فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد .مراحل كارپس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شو د، تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود .جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است :جهت حصول نتيجه مناسب پيشنهاد مي گردد، پس از اختلاط دو جزء و قبل از اعمال به منظور واكنش شيميايي اوليه، مخلوط را به مدت 18 دقيقه در ظرف نگهداري نموده و سپس تينر اضافه گردد. پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود .

ويسكوزيته مناسب جهت اعمال

 لذا توجه داشته باشيد كه تغيير در دماي محيط و يا دماي رنگ، ويسكوزيته آن را افزايش يا كاهش خواهد داد .

ميزان افزودن تينر جهت اعمال رنگ به عوامل متعددي همچون دماي رنگ، دماي محيط، ابزار اجرا و ... بستگي داردشرايط محيط جهت اعمال رنگدرجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 18 تا 11 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 1 تا18 درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 18 تا 11 درجه سانتيگراد در نظر گرفته شودوسايل و تجهيزات كار:اسپري با هوا،غلطك،قلم مو

در اعمال به روش اسپري، استفاده از فيلتر روغن و مخزن رطوبت گير الزامي است . تنظيم فشار و تغيير سر نازل با توجه به خواص


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی آستري اپوكسي پلي آميد مخصوص آب آشاميدنيرنگ های اپوکسی با هاردنر پلی آميد عمدتا دارای مقاومت مناسب در برابر شرايط جویWeather) Resistance)

بر پايه رزين اپوكسی خاص و سخت كننده پلي آميد و آمين ويژه اي طراحي و فرموله گرديده است . خواص عمومي - رزين های اپوكسی از قبيل چسبندگي عالي ، دوام، سختي و خواص محافظتي را دارا مي باشد . نوع طراحي فرمولاسيون اين رنگ به گونه اي است كه واكنشهاي سخت شدن در آن به طور كامل با آزاد سازي تمام حلالهاي موجود، صورت مي پذيرد . استفاده از رنگدانه غيرسمي و عدم مهاجرت آن به فاز آبي، سبب عدم تغيير در طعم و بوي آب مي شود و جهت اجرا در محيطهاي بهداشتي و مخازن آب آشاميدني كاربرد دارد .خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:1-    عدم تاثير بر مزه و طعم آب مصرفي توسط پوشش و عدم سميت آن

2-    عدم مهاجرت رنگدانه به فاز آب

3-    عدم افزايش يونهاي سنگين فلزي مضر در آب

خواص ويژه فيزيكي

4-    چسبندگي بسيار خوب به ساير لايه ها با به كار گيري رزين اپوكسي

5-    سختي بالاكاربرد:اين محصول به عنوان لايه آستر ي و يا لايه نهايي براي پوشش سطوح فلزي از قبيل سازه هاي فلزي، بدنه ماشين آلات، خطوط لوله ومخازني كه در ارتباط مستقيم با آب آشاميدني هستند ، كاربرد دارد . اين پوشش را مي توان با دامنه وسيعي از سيستم هاي رنگ مياني و رويه پوشش داد.اعمال لايه بعدي:25°c سانتی گراد 24ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 72ساعت (حداکثر)

زمان خشک شدن:

25°c سانتی گراد 1.5 ساعت (سطحی)

25°c سانتی گراد 4ساعت (عمقی)

25°c سانتی گراد 10روز (کامل)

زمان خشک شدن بستگی به ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن

مي گردد .نسبت اختلاط:A/Bنسبت اختلاط وزن 84:16

A/B نسبت اختلاط حجم 76:24لايه هاي سازگار:اين محصول با انواع رنگ رويه و مياني اپوكسي ، پلي يورتان، الكيدي، وينيلي و كلروكائوچو سازگار است . در سيستم رنگ آميزي

مجاز جهت آب آشاميدني

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغييرآماده سازي سطح :سطح زير كار بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبار و رطوبت باشد اين مواد باعث كاهش شديد چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كاري بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد ) .(sspc-sp-1. جهت سطوح فولادي و آهني سطح بايد تا درجه استاندارد  1/2 سوئدي  Sa2 معادل 10 sspc-sp- آماده سازي گردد . ذرات ناشي

از آماده سازي بايد زدوده شود . بلافاصله پس از آما ده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد .مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود . جهت رقيق نمودن

رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينر استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود .جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است :1 . جهت حصول نتيجه مناسب پيشنهاد مي گردد پس از اختلاط دو جزء و قبل از اعمال به منظور واكنش شيميايي اوليه، مخلوط رابه مدت حداقل 10 دقيقه در ظرف نگهداري نموده و سپس تينر اضافه گردد .پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود .ويسكوزيته مناسب جهت اعمالميزان افزودن تينر جهت اعمال رنگ به عوامل متعددي همچون دماي رنگ، دماي محيط، ابزار اجرا و ... بستگي دارد .شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 22 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 2 تا20 درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 22 درجه سانتيگراد در نظر گرفتهابزار:غلطك،اسپري بدون هوا،اسپري با هوا،قلم

وسايل و تجهيزات كار

در اعمال به روش اسپري، استفاده از فيلتر روغن و مخزن رطوبت گير الزامي است . تنظيم فشار و تغيير سر نازل با توجه به خواص فيزيكي و رئولوژيكي رنگ صورت مي پذيرد .

 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی 

آستري اپوكسي پلي آمين زينك كرومات - اكسيد آهنرنگ های اپوکسی با هاردنر پلی آمين به طور اخص در مقابل عوامل شيميايی (Chemical Resistance) مقاومت بهتری از خود به نمايش می گذارند.بر پايه رزين اپوكسي و سخت كننده پلي آمين طراحي و فرموله گرديده است . اين آستري كليه خواص عمومي رزين هاي اپوكسي از قبيل چسبندگي عالي ، دوام، سختي و خواص مح افظتي را دارا مي باشد . به واسطه حضور رنگدانه هاي ضد خوردگي موجود در تركيب رنگ ( اكسيد آهن و زينك كرومات ) اين آستر به نحو مؤثري از خوردگي سطح زيرين محافظت مي نمايد . از اين آستري براي محافظت سطوحي كه در شرايط آب و هوايي خورنده قراردارند استفاده مي گردد . اين محصول را مي توان با دامنه وسيعي از سيستم هاي رنگ مياني و رويه به كار برد . نظر به اين كه پوشش هاي اپوكسي در مجاورت تابش نور مستقيم خورشيد تمايل به گچي شدن دارند و اين امر سبب كاهش چسبندگي بين لايه اي مي شود، لا زم است كه در فاصله زماني توصيه شده، لايه رويه از قبيل اپوكسي، پلي يورتان، اكريليك ، آلكيد و ... بر روي آن اعمال شود . بديهي است در صورت طولاني شدن فاصله زماني اعمال رنگ رويه به منظور ايجاد چسبندگي بيشتر، بايد سطح را به شكل مناسب آماده سازي نمود .خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:• ايجاد سيستم پوششي ضد خوردگي به دليل وجود رنگدانه زينك كرومات

• چسبندگي بسيار خوب به ساير لايه ها با به كار گيري رزين اپوكسيكاربرد:اين محصول به عنوان لايه آستري براي پوشش سط وح فلزي از قبيل سازه هاي فلزي، سازه هاي دريايي غير مغروق، خطوط لوله ، مخازن، تأسيسات داخل و خارج ساختمان، تجهيزات پالايشگاهي و پتروشيمي در مجاورت محيط هاي خورنده استفاده مي شود .

زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي

ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد .اعمال لايه بعدي:25°c سانتی گراد 24ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 12ماه (حداکثر)

زمان خشک شدن:

25°c سانتی گراد 1.5 ساعت (سطحی)

25°c سانتی گراد 5ساعت (عمقی)

25°c سانتی گراد 15روز (کامل)نسبت اختلاط :A/Bنسبت اختلاط وزن 84:16

A/B نسبت اختلاط حجم 74:26

مدت زمان خشک شدن ونسبت اختلاط بستگی به کارخانه سازنده دارد در هنگام مصرف بروشو آن را به دقت مطالعه فرمایید وبعد اختلاط را انجام دهید.لايه هاي سازگار:اين محصول با انواع رنگ رويه و مياني اپوكسي، پلي يورتان، الكيدي، وينيلي و كلروكائوچو سازگار است .بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . با توجه به تنوع شرايط و روشهاي اعمال، جهت انتخاب سيستم رنگ آميزي مناسب با كار شناسان مهند سی  شرکت خدماتی آدا  تبادل اطلاعات فرمایید .آماده سازي سطح :سطح زير كار بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطو بت باشد( 8504:1992 . ISO) اين مواد باعث كاهش شديد

چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كار ي بايد تو سط شوينده هاي مناسب انجام گيرد .(sspc-sp-1) جهت سطوح فولادي و آهني

سطح بايد تا درجه استاندارد سو ئدي Sa 2 1/ 2 معادل 10 sspc-sp- آماده سازي گردد . ذرات ناشي از سند بلاست بايد زدوده شود . بلافاصله پس از آماده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد .مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم

ويسكوزيته از تينر  استفاده شو د . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شو د، تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود

ويسكوزيته مناسب جهت اعمال

لذا توجه داشته باشيد كه تغيير در دماي محيط و يا دماي رنگ، ويسكوزيته آن را افزايش يا كاهش خواهد داد ،و ميزان افزودن تينر جهت اعمال رنگ به عوامل متعددي همچون دماي رنگ، دماي محيط، ابزار اجرا و ... بستگي دارد و لذا ميشرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50 درجه

سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت، درجه

حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين در مدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود .وسايل و تجهيزات كار :در اعمال به روش اسپري، استفاده از فيلتر روغن و مخزن رطوبت گير الزامي است . تنظيم فشار و تغيير سر نازل با توجه به خواص

اسپری بدون هوا،اسپري با هوا،غلطك،قلم مو

 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ اصلاح شده اكريليك يك جزئيبر پايه رزين اكريليك ترموپلاست فرموله گرديده است . اين نوع رنگ از طريق مكانيزم تبخير حلال خشك مي گرددو اين امر نيازمند سپري شدن زمان لازم براي رهاسازي حلال در حين تشكيل فيلم است. رنگ اصلاح شده اكريليك يك جزئي بعد از تشكيل فيلم ، چسبندگي ، ظاهر ونماي خوبي ارائه مي دهد و نسبت به خراش، رطوبت و عوامل جوي مقاوم است . رنگ اصلاح شده اكريليك يك جزئي را مي توان به صورت تك لايه به منظور پوشش دهي و زيباسازي سطوح پليمري از جمله پلي پروپيلن ، ABS و پلي کربنات در صنايع گوناگون مانند ملزومات و تجهيزات اتومبيل سازي و وسايل برقي خانگي مانند بدنه تلويزيون ،راديو ضبط، کامپيوتر ، ملزومات اداري و ... کاربرد دارد .رنگ اصلاح شده اكريليك يك جزئي وخواص آن:
 • مقاوم نسبت به خراش، رطوبت و عوامل جوي و دارای چسبندگی خوب بر روی سطوح پلیمری مانند پلی پروپیلن، ABS و پلی کربنات

 • داراي چسبندگي خوب بر روي سطوح پليمري مانند پلي پروپيلن

 • سريع خشك بودن و همچنين قابليت استفاده از كوره براي كوتاه كردن زمان خشك شدن

 • انعطاف پذيري بالاكاربرد:
 • و پلي كربنات در صنايع گوناگون مانند ملزومات و ABS ، اين رنگ به منظور پوشش دهي و زيباسازي سطوح پليمري از جمله پلي پروپيلن

 • تجهيزات اتومبيل سازي و وسايل برقي خانگي مانند بدنه تلويزيون ،راديو ضبط، كامپيوتر، ملزومات اداري و... كاربرد دارد.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:شرايط كوره : 80 درجه سانتيگراد به مدت 20 دقيقه

ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.توجه 2 : براي اعمال لايه بعدي، سطح زيرين بايد عاري از هرگونه آلودگي باشد . شرايط خاص محيطي و دمايي مي تواند در حداكثر زمان مجازاعمال لايه بعد، تغيير ايجاد نمايد .لايه هاي سازگار:رنگ اصلاح شده اكريليك يك جزئي را مي توان به صورت تك لايه و به تنهايي برروي سطح استفاده نمود كه چسبندگي خوبي ارائه مي نمايد.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد .آماده سازي سطح:اين مواد باعث كاهش شديد .(ISO سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوبت باشد( 8504:1992

در صورت اعمال اين رنگ بر روي .(sspc-sp-1) چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كار ي بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد .

سطح رنگ آميزي شده با رنگ اصلاح شده اكريليك يك جزئي پس از گذشت زمان مجاز بين لايه اي، انجام عمليات آماده سازي مناسب شامل سايش و حلال شويي ضروري است . درصورتي كه رنگ مستقيماً بر روي سطح اعمال شود، نخست بايد آماده سازي مربوطه روي سطح مورد نظر انجام گيرد . نواحي آسيب ديده سطح نيز مي بايست قبل از اعمال رنگ، مجدداً آماده سازي و رنگ آميزي شود.

توجه : رعايت حداقل و حداكثر زمان مجاز ر نگ آميزي بين لايه اي كه توسط سازنده تعيين مي گرد د.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، رنگ اصلاح شده اكريليك يك جزئي را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از

تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود .
 • حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

 • پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

 • به رطوبت نسبي و دما ي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.

 • در صورت نياز به اعمال لايه بعدي به حداقل و حداكثر فاصله زماني مجاز جهت اعمال لايه هاي بعدي توجه شود

 •  با توجه به زمان انتظار، از كوره مناسب استفاده نماييد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا   50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار:در اعمال به روش اسپري، استفاده از فيلتر روغن و مخزن رطوبت گير الزامي است. تنظيم فشار و تغيير سر نازل با توجه به خواص فيزيكي ورئولوژيكي رنگ صورت مي پذيرد.

اسپري بدون هوا مناسب

اسپري با هوا مناسب - -

غلطك مناسب - -

قلم مو مناسب - -

شابلون مناسب-


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ سيليكوني مقاوم حرارتياین رنگ سيليكوني مقاوم حرارتي بر پايه رزين سيليكون، پوششي مناسب جهت حفاظت از سازه هاي فولادي ودود کش وکوره های كه در معرض حرارت هاي بالا مي باشد.

استفاده از پيگمنت پودر آلومينيوم و رزين سيليكون آن را قادر مي سازد كه حرارت هاي تا 650 درجه سانتيگراد را تحمل كند .رنگ سيليكوني مقاوم حرارتي تحت شرايط كوره و يا عملياتي شدن سازه و ايجاد دما پخت مي شود . از اين رنگ مي توان به عنوان يك لايه رنگ منفرد بر روي سطوح فولادي و نيز بر روي سطوح آستري خورده متناسب با آن مانند آستري اتيل سيليكات استفاده نمود . توجه داشته باشيد درصورت انتظار مقاومت تا دماي 400 درجه سانتيگراد از آستري اتيل سيليكات استفاده شده و چنانچه مقاومت حرارتي بيش از 400 درجه سانتيگراد مورد نظر باشد از اين محصول به صورت تك لايه استفاده شود. چنانچه رنگ سيليكوني مقاوم حرارتي با ضخامت بالا بر روي سطح اعمال گردد،تمايل به جدا شدن از سطح و ورقه شدن خواهد داشت . توجه به تناسب مقاومت حرارتي آستري و رويه الزامي است. از اين محصول جهت رنگ آميزي سطوح در مجاورت شعله مستقيم نمي توان استفاده نمود.رنگ سيليكوني مقاوم حرارتي خواص وآن :
 •     چسبندگي مناسب بر روي سطوح فلزي با رعايت ضخامت پيشنهادي

 •     مقاوم در برابر حرارت مداوم تا 650 سانتيگراد

 •     عدم تغيير فام یا پریده گی رنگ در اثر حرارت

 •     سختي بسيار مناسبرنگ سيليكوني مقاوم حرارتي كاربرد:
 •    جهت حفاظت از سازه هاي فولادي كه در معرض حرارت هاي با لا تا 650 درجه سانتي گراد قرار دارند مانند بدنه كوره ها، دودكش ها ،

 •    مبدل حرارتي، بويلر ها، تأسيسات كارخانجات شيميايي ، تجهيزات پتروشيمي، پالايشگاه ها، نيروگاه هاي برق و ... استفاده مي شود.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:حداقل _ _ سطحي _ _

حداكثر _ _ عمقي _ _

زمان انتظار : 10 دقيقه كامل _ _

شرايط كوره : 200 درجه سانتيگراد به مدت 60 دقيقه

ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد. مشخصات فني محصول در دماي  25 سانتیگراد:نوع رزين ......................................................................... سيليكون

فام ................................................................................... نقره اي تنوع فام ندارد.

براقيت............................................................................... نيمه براقلايه هاي سازگار با رنگ سيليكوني مقاوم حرارتي:اين محصول عموماً به صورت تك لايه براي حرارت بيش از 400 درجه سانتيگراد و يا بر روي آستري ها ي مقاوم حرارتي مانند آستري زينك اتيل سيليكات تا دماي 400 درجه سانتيگراد به كار برده مي شود.بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد . آماده سازي سطح:اين مواد باعث كاهش شديد .(ISO سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوب ت باشد ( 8504:1992

روشهاي آماده سازي مناسب اعم از .(sspc-sp- 1)چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كاري بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد

شيوه هاي مكانيكي و شيميايي با در نظر گرفتن سيستم رنگ آميزي، شرايط جوي، نوع آلودگي، جنس سطح و عمر سرويس دهي انجام مي گيرد .

آماده سازي گردد . ذرات ناش ي از سند بلاست بايد sspc-sp- معادل 5 Sa جهت سطوح فولاد ي و آهن ي سطح بايد تا درجه استاندارد سوئد ي 3

زدوده گردد. بلافاصله پس از آماده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد.

اطلاعات نمود.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، رنگ سيليكوني مقاوم حرارتي را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از

تينر استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود . جهت اعمال رنگ توجه

به نكات زير الزامي است:

1. در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

2. حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي

سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

3. پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

4. به رطوبت نسبي و دماي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد. شرايط محيط جهت اعمال رنگ :درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50

درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،

درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين در

مدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش

مستقيم نور آفتاب خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار:در اعمال به روش اسپري، استفاده از فيلتر روغن و مخزن رطوبت گير الزامي است. تنظيم فشار و تغيير سر نازل با توجه به خواص فيزيكي ورئولوژيكي رنگ صورت مي پذيرد.

اسپري بدون هوا نامناسب - -

اسپري با هوا مناسب - -

غلطك نامناسب - -

قلم مو مناسب - -


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ بيتومينه مشكياین پوشش محافظتي و بازدارنده خوردگي است كه به صورت فيزيكي سخت مي گردد . اين پوشش داراي چسبندگي بسيار خوب به سطح زيرآيند بوده و در مقابل اسيد، قليا و حلال مقاوم نمي باشد، ولي مقاومت فوق العاده اي در مقابل نفوذ آب و رطوبت دارد. اين رنگ در تابش مستقيم نور خورشيد و دماي بالا تمايل به نرم شو ندگي دارد و بر همين اساس بايد در مكانهايي مورد استفاده قرار گيرد كه به طور مستقيم با اين عوامل در تماس نباشد . از اين محصول در سازه هاي سيماني و فلزي مدفون در خاك، لوله هاي آزبستي، كف قايق ها و ... كه نور مستقيم خورشيد و يا حرارت بالا به طور دائم به پوشش نمي رسد، استفاده مي شود.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:
 • مقاومت مناسب جهت شرايط مدفون در خاك

 • انعطاف پذيري خوب

 • چسبندگي مناسبكاربرد:
 • براي پوشش و محافظت سطوح بتوني و سيماني و تجهيزات فلزي و خطوط لوله مدفون و نيمه مدفون در خاك كاربرد دارد.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعديزمان لازم براي اعمال لايه بعد

در 25درجه سانتی گراد حداکثر4هفته وحداقل24 ساعت

زمان خشک شدن

سطحی :5ساعت

عمقی:8ساعت

کامل:یک ماه

ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.لايه هاي سازگار:اين محصول اغلب به صورت تك لايه به كار مي رود. استفاده از آستريهاي اپوكسي نيز توصيه مي شود .

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد .آماده سازي سطح:اين مواد باعث افت شديد چسبندگي .(ISO سطح زير كار بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبار و رطوبت باشد  ( 8504:1992

جهت سطوح فولادي و آهني سطح بايد تا .(sspc-sp- 1) رنگ به سطح مي گردد عمل تميز كار ي بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد آماده سازي گردد. ذرات ناشي از سند بلاست بايد زدوده شود. بلافاصله پس از آماده سازي sspc-sp- معادل 10 Sa 2 1/ درجه استاندارد سوئدي 2 جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد.

توجه : روش مناسب آماده سازي، بر اساس نوع سطح زيرآيند انتخاب مي شود .

توجه : رعايت حداكثر زمان مجاز رنگ آميزي بين لايه اي كه توسط سازنده تعيين مي گرد د.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، رنگ را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته ازاستفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود .

توجه به نكات زير الزامي است:

1. در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

2.حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

3.پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

4. به رطوبت نسبي و دماي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ :درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي ا ست. حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار:اسپري بدون هوا مناسب

اسپري با هوا مناسب

غلطك مناسب جهت سطوح كوچك

قلم مو مناسب جهت سطوح كوچك


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی آستري آنتي استاتيك پايه حلالي مشكي این رنگ بر پايه رزين اپوكسي خاص و سخت كننده پلي آمين ويژه طراحي و فرمول ه شده و داراي چسبندگي بسيار خوب بر روي سطوح بتوني و س يماني است. استفاده از اين محصول قبل از اعمال روكش آنتي استاتيك، نقش به سزايي در كاهش مقاومت الكتريكي و نيز يكنواختي هدايت الكتريكي سيستم نهايي دارد. از اين محصول جهت استقرار شبكه نوار مسي مي توان استفاده نمود.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:
 •     چسبندگي بسيار خوب پرايمر بتون و آمادگي بالا جهت گيرايي روكش آنتي استاتيك

 •    قابليت انتقال الكتريسيته ساكن از لايه هاي بالايي و تقويت انتقال آن از طريق شبكه نوار مسي به چاه ارت جهت جلوگيري از ايجاد

 •     جرقه و خطرات احتمالي ناشي از آتش سوزيكاربرد:
 •     اين محصول به منظور استقرار شبكه نوار مسي و تقويت انتقال بار الكتريكي ق بل از اعمال روكش كف اپوكسي آنتي استاتيك به كارمي رود.   زمان لازم براي اعمال لايه بعد:
 •     در 25درجه سانتی گراد حداکثر72ساعت وحداقل24 ساعت

 •    زمان خشک شدن

 •     سطحی :2ساعت

 •     عمقی:6ساعت

 •     کامل:10روز

 • ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.

 •  توجه 2 : براي اعمال لايه بعدي، سطح زيرين بايد عاري از هرگونه آلودگي باشد . شرايط خاص محيطي و دمايي مي تواند در حداكثر زمان مجازلايه هاي سازگار:اين محصول جهت هادي نمودن سطح پس از اعمال بتونه و پرايمر بتون و قبل از اعمال روكش اپوكسي آنتي استاتيك اعمال مي گردد.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد . آماده سازي سطح :در سطوح سيماني و بتوني ، سطح زير كار بايد سخت و داراي استحكام كافي باشد و از عدم وجود رطوبت و آماده سازي كامل و

تسطيح كاري اطمينان حاصل شود . به منظور حصول كيفيت بالاتر و چسبندگي بيشتر آستري به سطوح، ابتدا با استفاده از ابزار مناسب سطح

را خراش داده و پس از جاروب آن، جهت اطمینان از تميزي و زدودن ذرات گر د و غبار از سيستم باد و يا مكش استفاده شود . سپس با

پرايمر بتون سطح را آغشته نموده و با بتونه اپوكسي آن را تسطيح نمائيد وسپس به استقرار شبكه نوار مسي و اجراي آسترآنتي استاتيك

اقدام شود.مراحل كار:با رعايت نسبت ،(B) با يك همزن منا سب، كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول

اختلاط به آن افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب ي كنواخت و يكدستي حاصل شود. جهت اعمال رنگ توجه
 •    جهت حصول نتيجه مناسب پيشنهاد مي گردد، پس از اختلاط دو جزء و قبل از اعمال به منظور واكنش شيميايي اوليه، مخلوط را به مدت حداقل 10 دقيقه در ظرف نگهداري نموده و سپس در صورت لزوم تينر اضافه گردد.

 •     به عمر مفيد رنگ پس از اختلاط دو جزء توجه كرده و ميزان اختلاط با در نظر گرفتن سطح رنگ آميزي انجام پذيرد.

 •     در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

 •     پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار:
 •     قلم مو جهت سطوح كوچك

 •    غلطك نمدي


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی واش پرايمرمحصولي دو جزء بر پايه پلي وينيل بوتيرال مي باشد و به عنوان يك لايه واسطه ، به منظور بهبود چسبندگي بر روي سطوح فلزي غير آهني تميز و بدون پوشش مانند آلومينيوم، مس، برنز، كادميوم، روي و سطوح گالو انيزه وپی وسیاعمال مي گردد . از اين آستري روي سطوح آهني تميز نيز استفاده مي شود . اين محصول پس از اعمال سريعاً خشك شده و لايه اي سخت و مات ، با ظاهري يكنواخت ايجاد مي نمايد . اين پوشش به تنهايي داراي مقاومت جوي نبوده و بايد با رويه مناسب پوشيده شود . آستري واش پرايمر نبايد در ضخامت هاي بالا مورد استفاده قرار گيرد . لذا به همين دليل از پشت پوشي مناسبي برخوردار نمي باشد كه اين امر تغييري در خواص فني و اجرايي اين محصول ايجاد نمي كند.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:
 •     چسبندگي بسيار مناسب به سطوح فلزي آهني و غير آهني

 •     پذيرش بهتر لايه بعدي نسبت به سطح فلز خامكاربرد واش پرايمر:
 •    اين محصول به منظور تامين چسبندگي لايه هاي بعدي بر روي سط وح فلزي غير آهني تميز و بدون پوشش مانند آلومينيوم، مس، برنز،كادميوم، روي و سطوح گالوانيزه اعمال مي گردد.واش پرایمرواش پرایمربرای رنگ آمیزی پنچره های آلومینیومی ونمای آلومینیومی قبل از رنگ آمیزی جهت چسبندگی بیشتر رنگ الکیدی ورنگ پلی یورتان ویا رنگ اپوکسی لایه بسیار نازک واش پرایمر اجرا می گردد.واش پرایمرواش پرایمربرای رنگ آمیزی ورق های شادولاین وذوزنقه  گالوانیزه سقف گارگاهها .کارخانه جات ولوله گالوانیزه قبل از رنگ آمیزی جهت چسبندگی بیشتر رنگ الکیدی ورنگ پلی یورتان ویا رنگ اپوکسی لایه بسیار نازک واش پرایمر اجرا می گردد.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:
 •     زمان لازم براي اعمال لايه بعد

 •     در 25درجه سانتی گراد حداکثر4هفته وحداقل24 ساعت

 •     زمان خشک شدن

 •     سطحی :5ساعت

 •     عمقی:8ساعت

 •     کامل:یک ماه

 •     ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.

 •     براي اعمال لايه بعدي، سطح زيرين بايد عاري از هرگونه آلودگي باشد . شرايط خاص محيطي و دمايي مي تواند در حداكثر زمان مجازاعمال لايه بعد، تغيير ايجاد نمايد.لايه هاي سازگاربا واش پرايمر:اين محصول با انواع آستر ي و لایه مياني اپوكسي و پلي يورتان و ديگر گروههاي رنگ از جمله الكيدي، وينيلي، كلروكائوچو و ... سازگار است  .

(Shop Primer) و در شرايط خاص نيز، به صورت تك لايه به كار برده مي شود.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد .آماده سازي سطح جهت سطوح فلزي غير آهني، سطح زير كار بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبار و رطوبت باشد .  مواد باعث افت شديد چسبندگي رنگ به سطح مي گردد عمل تميز كار ي بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد . ذرات ناشي از آماده سازي بايد زدوده شود. معادل  فولادي و آهني سطح بايد تا درجه استاندارد سوئدي بلافاصله و بدون وقفه پس از آماده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد.مراحل كار :با رعايت نسبت اختلاط به آن ،(B) با يك همزن منا سب، كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول افزوده شود و مخ لوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدستي حاصل شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينر استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شو د، تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود.جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:
 •    به عمر مفيد رنگ پس از اختلاط دو جزء توجه كرده و ميزان اختلاط با در نظر گرفتن سطح رنگ آميزي انجام پذيرد.

 •     در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

 •     حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

 •     پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

 • .    به رطوبت نسبي و دماي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المق دور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابشمستقيم نور آفتاب خودداري شود.

وسايل و تجهيزات كار

اسپري بدون هوا مناسب 

اسپري با هوا مناسب 

غلطك نا مناسب 

 قلم مو نا مناسب 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ رويه كوره اي الكيد ملامين

این رنگ بر پاية رزين الكيد و ملامين فرمالدهيد فرموله شده است. اين رنگ عموماً به صورت تك لايه اعمال شده و در دماي كوره سخت مي گردد . فيلم تشكيل شده بر سطح دوام، سختي و براقيت بالا داشته و همچنين داراي چسبندگي بسيار خوب و حفظ برق مناسب مي باشد و در برابر شرايط جوي مقاوم است. از ديگر خواص آن مي توان به مقاومت سايشي اشاره نمود.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:
 •    مقاومت عالي در مقابل زرد شدگي

 •     مقاومت سايش و ضربه پذيري

 •     براقيت بالا و حفظ برق مناسب

 •     سختي بالا

 •     چسبندگي بسيار خوب به فولاد و سطوح فولاد فسفاته شدهكاربرد:


رنگ رويه كوره اي الكيد ملامين رنگ رويه كوره اي الكيد ملامين
رنگ رويه كوره اي الكيد ملامين رنگ رويه كوره اي الكيد ملامين
جهت پوشش انواع لوازم خانگي و اداري مانند يخچال، اجاق گاز، ماشين لباس شويي، كابينت، قفسه و در صنايع موتور سازي، دوچرخه سازي، قطعات خودرو و ... مورد استفاده قرار مي گيرد . اين محصول در شرايطي به كار مي رود كه با در نظر گرفتن اندازه قطعه،امكان پخت رنگ در كوره مهيا باشد .استفاده از اين محصول در برابر اسيدها و قلياها توصيه نمي گردد . اين محصول قابليت اعمال به روش الكترواستاتيك را دارا مي باشد.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعديدر 25درجه سانتی گراد حداکثر- وحداقل -

زمان خشک شدن

سطحی : -

عمقی: -

کامل: -

زمان انتظار : 10 دقيقه كامل 
 •     شرايط كوره : 140 درجه سانتيگراد به مدت 25 دقيقه

 •     شرايط كوره : 150 درجه سانتيگراد به مدت 20 دقيقه

 •     شرايط كوره : 160 درجه سانتيگراد به مدت 15 دقيقه

 •    ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.لايه هاي سازگار:اين رنگ اغلب به صورت تك لايه اعمال مي شود . جهت افزايش ضخامت و بهينه سازي چسبندگي مي توان از آستر كوره اي استفاده نمود. در صورت نياز به رنگ آميزي مجدد، سطح مي بايست سنباده و پوست آب زده شود.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك ساز نده انتخاب شود. سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد . آماده سازي سطح:سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوبت باشد در صورت اعمال اين رنگ بر روي سطوح عمل تميز كار ي بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد سطح رنگ آميزي شد ه پس از گذشت زمان مجاز بين لايه اي، انجام عمليات آماده سازي مناسب شامل سايش و حلال شويي ضروري است . در صورتي كه رنگ مستقيماً بر روي سطح اعمال شود، نخست بايد آماده سازي مربوطه روي سطح مورد نظر انجام گيرد . نواحي آسيب ديده سطح نيزمي بايست قبل از اعمال رنگ، مجدداً آماده سازي و رنگ آميزي شود.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، رنگ را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود . توجه به نكات زير الزامي است:
 •   در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

 •     حركت اسپري بايد ب ه صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

 •     پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

 •     به رطوبت نسبي و دما ي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگدرجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين در جه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت، درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و هم چنين در مدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.

وسايل و تجهيزات كار

اسپري بدون هوا مناسب

اسپري با هوا مناسب - -

غلطك مناسب جهت سطوح كوچك - -

قلم مو مناسب جهت سطوح كوچك - -


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ سيليكوني نقره اي پخت شونده با رطوبتاینپوشش مقاوم در برابر حرارت تا دماي 650 درجه سانتيگراد مي باشد كه جهت اعمال بر روي سازه هاي در معرض دماي بالا، پيشنهاد مي گردد . اين محصول با رطوبت هوا و يا تحت شرايط كوره پخت مي شود و داراي چسبندگي مناسب بر روي سطوح فلزي است و مي تواند بر سطوح خارجي سازه هاي فولادي، سازه هاي دريايي غير مغروق و لوازم حرارتي اعمال گردد . اين رنگ سيليكوني در برابر آب و حرارت مقاوم مي باشد و چنانچه اين محصول با ضخامت بالا بر روي سطح اعمال گردد چسبندگي لاز م و مقاومت حرارتي مناسب را نخواهد داشت . توجه داشته باشيد اين محصول جهت اعمال بر روي سازه هاي در مجاورت مستقيم شعله مناسب نمي باشد.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:
 • چسبندگي مناسب بر روي سطوح فلزي

 • مقاوم در برابر حرارت مداوم تا دماي 650 درجه سانتيگراد

 • عدم نياز به پخت رنگ در كورهكاربرد:رنگ سيليكوني نقره اي پخت شونده با رطوبتکاربرد دودکش های کارخانجاترنگ سيليكوني نقره اي پخت شونده با رطوبترنگ آمیزی صنایع پتروشیمی وپالایشگاههارنگ سيليكوني نقره اي پخت شونده با رطوبت رنگ آمیزی سازه های دریاییرنگ سيليكوني نقره اي پخت شونده با رطوبتبخاری های نفتی،لوازم خانگی حرارتی
اين محصول بر روي سطوح خارجي سازه هاي فولادي مانند لوله ها، دودكش هاي كارخانجات، پالايشگاه ها و سازه هاي دريايي ،تأسيسات تهويه مطبوع، بخاري ها ، لوازم خانگي حرارتي و در موارد ي كه امكان پخت در كوره و يا سخت شدن در حين حرارت دهي عملياتي ميسر نمي باشد، اعمال مي گردد.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:زمان لازم براي اعمال لايه بعد

در 25درجه سانتی گراد حداکثر- وحداقل-

زمان خشک شدن

سطحی :20 دقیقه

عمقی: 4 ساعت

کامل:7 روز
 • اين محصول در دماي 200 درجه سانتيگراد به مدت 60 دقيقه نيز به صورت كامل پخت مي گردد.

 • ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.لايه هاي سازگار :اين محصول عموماً به صورت تك لا يه براي حرارت بيش از 400 درجه سانتيگراد و يا بر روي آستري ها ي مقاوم ح رارتي يا آستري زينك اتيل سيليكات براي حرارت تا 400 درجه سانتيگراد به كار برده مي شود.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد .آماده سازي سطحSSPC-SP 2سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوبت باشد روشهاي آماده سازي مناسب اعم از  چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كاري بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد شيوه هاي مكانيكي و شيميايي با در نظر گرفتن سيستم رنگ آميزي، شرايط جوي، نوع آلودگي، جنس سطح و عمر سرويس دهي انجام مي گيرد .آماده سازي گردد . ذرات ناش ي از سند بلاست بايد sspc-sp- معادل 5 Sa جهت سطوح فولاد ي و آهن ي سطح بايد تا درجه استاندارد سوئد ي زدوده گردد. بلافاصله پس از آماده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد.مراحل كار :پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، رنگ را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته در صورت نياز از استفاده شود. تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود . جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:
 • در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

 • حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

 • پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

 • به رطوبت نسبي و دما ي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ :درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار :اسپري بدون هوا نامناسب

اسپري با هوا مناسب 

غلطك نامناسب

قلم مو مناسب


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی سيلر اپوكسي پلي آميدسيلر اپوكسي بر پايه رزين اپوكسي و سخت كننده پلي آمي د طراحي و فرمول ه شده و داراي چسبندگي بسيار خوب بر روي سطوح بتوني و سيماني است. اين محصول براي آماده ساز ي سطوح سازگار و سيراب كردن پوشش كف و ديوار و سقف بتوني كارگاه ها،بيمارستان ها، فرودگاه ها، كارخانجات، سالن هاي ورزشي و ديگر محيط هاي صنعتي به منظور بهبود خواص چسبندگي و كيفيت روكش يا لاك نهايي اپوكسي استفاده مي گردد.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي :
 •     مقاومت بسيار خوب در مقابل آب، روغن هاي هيدروليك، گازوئيل، بنزين و مواد شيميايي

 •   مقاومت بسيار خوب در برابر تغييرات درجه حرارت و فشار

 •     سختي و استحكام مكانيكي بالا

 •     قابليت نفوذ در خلل و فرج سطح و سيراب نمودن آن

 •      حساسيت كمتر به  blushingكاربرد:سيلر اپوكسي
 •     اين محصول به منظور آماده سازي و سيراب كردن سطوح بتوني و سيماني قبل از اعمال روكش اپوكسي كف و ساير رنگها به كار مي رود.    زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:
 •     در 25درجه سانتی گراد حداکثر72ساعت وحداقل24 ساعت

 •     زمان خشک شدن

 •     سطحی :2ساعت

 •     عمقی:6ساعت

 •     کامل:7روز

 •     ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.مشخصات فني محصول 

نوع رزين ......................................................................... اپوكسي

نوع هاردنر ......................................................................... پلي آميد

فام ................................................................................... شفافلايه هاي سازگار:اين محصول جهت اشباع نمودن سطوح بتوني و سيماني قبل از اعمال بتونه و روكش اپوكسي و يا انواع رنگهاي رويه و مياني اپوكسي ،پلي يورتان، اكريليك و وينيلي اعمال مي گردد.بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط م حيطي قابليت تغيير دارد . آماده سازي سطح :در سطوح سيماني و بتوني، سطح زير كار باي د سخت و داراي استحكام كافي باشد و از عدم وجود رطوبت اطمينان حاصل شود .( از زمان بتون ريزي حداقل يكماه سپري شده باشد ) به منظور حصول كيفيت بالاتر و چسبندگي بيشتر آستري به سطوح، با استفاده از ابزار مناسب سطح را خراش داده و پس از جاروب آن، جهت اطمينان از تميزي و زدودن ذرات گر د و غبار از سيستم باد و يا مكش استفاده شود .مراحل كار:با رعايت نسبت ،(B) با يك همزن منا سب، كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) پس از انجام عمليات آماده ساري سطح، جزء اول اختلاط به آن افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدستي حاصل شود . جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:
 •     جهت حصول نتيجه مناسب پيشنهاد مي گردد، پس از اختلاط دو جزء و قبل از اعمال به منظور واكنش شيميايي اوليه، مخلوط را به مدت حداقل 10 دقيقه در ظرف نگهداري نموده و سپس در صورت لزوم تينر اضافه گردد.

 •     به عمر مفيد رنگ پس از اختلاط دو جزء توجه كرده و ميزان اختلاط با در نظر گرفتن سطح رنگ آميزي انجام پذيرد.

 •     در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

 •     پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

 •     به رطوبت نسبي و دما ي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.

وسايل و تجهيزات كار

اسپري بدون هوا نامناسب - -

اسپري با هوا نامناسب - -

غلطك مناسب - -

قلم مو مناسب جهت سطوح كوچك 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسیلاك پلي يورتان

لاك پلي يورتان، دو جزئي بوده وبر پايه رزين آكريليك و سخت كننده ايزوسيانات است كه در سيستمها ي پخت كوره اي و مقاوم دربرابرUV  وهواخشك مورد استفاده قرار مي گيرد . اين لاك پلي يورتان داراي شفافيت، عدم زرد گرايي، قابليت حفظ برق، مقاومت در برابر اشعه بالا و چسبندگي بسيار خوب بر روي انواع سطوح مي باشد . همچنين از ديگر خواص آن مي توان به مقاومت در برابر آب، مقاومت سايشي، عدم خش پذيري، ناخن خوري، مقاومت در برابر اثر لكه هاي ناشي از بعضي مواد شيميايي مانند پاك كننده ها، روغن ها و چربي ها اشاره كرد.

خواص ويژه فيزيكي و شيميايي
 •    چسبندگي و سختي بالا

 •     مقاومت رطوبتي و سايشي مناسب

 •     (UV  مقاومت در برابر تابش نور مستقيم خورشيد (اشعه

 •     براقيت عالي و حفظ برق بالا با ايجاد سطحي صاف و صيقلي

 •    مقاومت در برابر اثر لكه هاي ناشي از بعضي مواد شيميايي مانند پاك كننده ها، روغن ها و چربي ها

 •     قابليت اعمال بر روي گروههاي متنوع سطوح شامل بتون، چوب، گچ، سازه هاي سيماني، آهني و غيرآهني لاك پلي يورتان وكاربرد آن:لاك پلي يورتانکاربردلاک پلی یورتان درصنایع چویی کابینت ومیز وصندلیهای ورنگ آمیزی سطوحی که ضد خش وآنتی یووی بودن مد نظر باشد کاربرد زیاد دارد.لاك پلي يورتانلاک بلی یورتان برای کف پارگینگ ها ،فرشگاه ها ،سالن های ورزشی و...کاربرد فراوان دارد.


 

لاك پلي يورتان لاک پلی یورتان درصنایع دریایی واسکله ها و..به کار می رود.لاك پلي يورتاناسکلت فلزی وسطوحي كه در برابر اشعه قرار می گیرد مانند صنايع خودرو، صنايع موتور سيكلت ، دوچرخه سازي و...کاربرد گسبرده دارد.   


لاك پلي يورتان جهت محافظت انواع سطوح در مقابل سایش بار های مکانیکی  اشعه نور خورشید و همچنين افزايش و بهبود زيبايي و براقيت استفاده مي شود . كاربرد آن جهت پوشش وسايل و انواع تجهيزات سطح كار در مصارف تزييني در ادارات، مدارس، رستوران ها، بيمارستان ها، كتابخانه ها، سالن هاي نمايش، آزمايشگاه ها مقاوم نيستند به کار می رود وروی پوشش هاي رنگ اپوكسي که در برابر UV مقاوم نمی باشداستفاده مي شود . همچنين در صنايع حفاظتي بر روي سطوحي كه به تابش مستقیم اشعه خورشید قرار داردند مانند صنايع خودرو، صنايع موتور سيكلت ، دوچرخه سازي و… استفاده مي شود. اعمال آن بر روي پوششهاي متاليك سازگار با آن، سبب حفظ برق و زيبايي هر چه بيشتر اين پوشش ها مي شود.

زمان خشك شدن و اعمال لايه بعديدر 25درجه سانتی گراد حداکثر72ساعت وحداقل6 ساعت

زمان خشک شدن

سطحی :2ساعت

عمقی:5ساعت

کامل:7 روز
 •     ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.مشخصات فني محصول 

نوع رزين ......................................................................... آكريليك

نوع هاردنر ......................................................................... ايزوسيانات

فام ................................................................................... بي رنگ

آماده سازي سطح:

 سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوبت باشد. عمل تميز كاري بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد .در صورت اعمال اين رنگ باعث چسبندگي رنگ به سطح مي گردد سطح رنگ آميزي شده پس از گذشت زمان مجاز بين لايه اي، انجام عمليات آماده سازي مناسب شامل سايش و حلال شويي ضروري است.

مراحل كار:

با رعايت نسبت اختلاط به آن ،(B) با يك همزن منا سب، كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدستي حاصل شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينر استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شو د، تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود

  جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:
 •    به عمر مفيد رنگ پس از اختلاط دو جزء توجه كرده و ميزان اختلاط با در نظر گرفتن سطح رنگ آميزي انجام پذيرد.

 •     در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

 •     حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

 •     پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

 •     به رطوبت نسبي و دماي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ

درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سط ح بين 5 تا 50 درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت، درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين در مدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.

وسايل و تجهيزات كار

اسپري بدون هوا نامناسب - -

اسپري با هوا مناسب - -

غلطك مناسب - -

قلم مو مناسب - - 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی ورني اپوكسياین اپوکسی بر پايه رزين اپوكسي و سخت كننده پلي آمين فرموله شده است . از اين محصول به منظور زيبايي ظاهر كار و محافظت سطح استفاده مي شود . اين پوشش بعد از تشكيل فيلم در محيط هاي خورند ه و شيميايي مقاومت خوبي داشته و چسبندگي عالي، مقاومت سايشي خوب، عدم خش پذيري، ضربه پذي ري مناسب، مقاومت در برابر خراش و قابليت تحمل شوك هاي مكانيكي را دارا مي باشد . با توجه به خواص ذكر شده از اين ورني در پوشش كف سالن ها و كارخانجات دارويي و بهداشتي است فاده مي گردد . ازديگر موارد استفاده از اين ورني، ايجاد يك پوشش لعابي بدون پشت پوشي بر روي سيمان و بلوك هاي سيماني مي باشد . با اختلاط درصد مناسبي از ورني اپوكسي سمن و سيليس با دانه بندي هاي متنوع از اين محصول مي توان گروت اپوكسي به منظور قالب گيري، تسطيح

سطوح برجسته غير متعارف و تسطيح بتون و همچنين پركردن درزهاي انبساطي تهيه نمود.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:  1-  مقاومت بسيار خوب در مقابل آب، روغن هاي هيدروليك، گازوئيل، بنزين و مواد شيميايي

  2-  مقاومت بسيار خوب در برابر خراش و قابليت تحمل شوكهاي مكانيكي

 3-   چسبندگي عالي، مقاومت سايشي خوب، عدم خش پذيري و ضربه پذيري مناسبكاربرد:    ورني اپوكسي در پوشش كف سالن ها، سوپر ماركت ها، كتابخانه ها، حمام ها، سطوح كشتي و كارخانجات دارويي و بهداشتي استفاده مي گردد. از ديگر موارد استفاده از اين ورني، ايجاد يك پوشش لعابي بر روي سيمان و بلوك هاي سيماني مي باشد.    زمان لازم براي اعمال لايه بعد:    در 25درجه سانتی گراد حداکثر72ساعت وحداقل24 ساعت

    زمان خشک شدن

    سطحی :8ساعت

    عمقی:24ساعت

  کامل:یک ماه

   ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.مشخصات فني محصول :نوع رزين ......................................................................... اپوكسي

نوع هاردنر ......................................................................... پلي آمين

فام ................................................................................... بيرنگ

ISO براقيت............................................................................... براق 2813

اين محصول اغلب بر روي سطوحي كه با پرايمر بتون، سيلر و بتونه اپوكسي آماده سازي شده، اعمال مي گردد.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد .آماده سازي سطح:در سطوح سيماني و بتوني ، سطح زير كار بايد سخت و داراي استحكام كافي بوده و حداقل يكماه از اجراي بتون گذشته باشد . به منظور حصول كيفيت بالاتر و چسبندگي بيشتر آستري به سطوح، با استفاده از ابزار مناسب سطح را خراش داده و پس از جاروب آن، جهت اطمينان از تميزي و زدودن ذرات گر د و غبار از سيستم باد و يا مكش استفاده شود . با استفاده از غلطك سطح مورد نظر را با لايه اي از پرايمر بتون سمن پوشش و بعد از خشك شدن پرايمر ، كليه خلل و فرج سطح با استفاده از بتونه اپوكسي سمن پر شود . اين عمل موجب صورت گيرد. sspc-sp- كاهش ميزان رنگ مصرفي مي شود.    وجود هر گونه رطوبت در زير سطح كار سبب ايجاد حباب و عدم چسبندگي مناسب پوشش مي گردد.مراحل كار:با رعايت نسبت اختلاط به آن ،(B) با يك همزن منا سب، كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود.جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:    به عمر مفيد رنگ پس از اختلاط دو جزء توجه كرده و ميزان اختلاط با در نظر گرفتن سطح رنگ آميزي انجام پذيرد.

    در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

    پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

    به رطوبت نسبي و دماي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:

درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت، درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين در مدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار:   1- دستگاه اسكراچ جهت مضرس نمودن سطوح(در صورت نياز)

   2- ليسه شانه اي در ابعاد مختلف جهت ماستيك كاري در ضخامتهاي بالا(در صورت نياز)

   3- شانه دسته دار در سايز هاي مختلف جهت اعمال و تسطيح ورني(در صورت نياز)

   4 -غلطك هواگيري در ضخامتهاي بالا(در صورت نياز)

   5- غلطك نمدي

   6- قلم مو


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ رويه آلكيد سيليكون پوششي مقاوم در برابر حرارت تا دماي 250 درجه سانتيگراد مي باشد كه به عنوان رنگ رويه جهت اعمال بر روي سازه هاي در معرض دما ي بالا، پيشنهاد مي گردد . اين محصول تحت شرايط كوره و يا عملياتي شدن سازه و ايجاد دما پخت مي شود و داراي چسبندگي مناسب بر روي سطوح فلزي بوده و به عنوان لايه رويه بر سطوح خارجي سازه هاي فولادي، سازه هاي دريايي غير مغروق و لوازم خانگي حرارتي قابليت اعمال دارد . اين رنگ نسبت به تغييرات ضخامت بسيار حساس بوده و بايد در محدوده ضخامت مناسب اعمال گردد. توجه داشته باشيد اين محصول جهت اعمال بر روي سازه هاي در مجاورت مستقيم شعله مناسب نمي باشد.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:1-    چسبندگي مناسب بر روي سطوح فلزي با رعايت ضخامت

2-    مقاوم در برابر حرارت مداوم تا دماي 250 درجه سانتيگرادكاربرد   به عنوان لايه نهايي بر روي سطوح خارج ي سازه هاي فولادي مانند لوله ها ، دودكش هاي كارخانجات، پالايشگاه ها و سازه هاي دريايي، تأسيسات تهويه مطبوع، بخاري ها، لوازم حرارتي و برخي از وسايل الكتريكي استفاده مي شود.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:زمان انتظار : 10 دقيقه كامل 

شرايط كوره : 200 درجه سانتيگراد به مدت 60 دقيقه

ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.مشخصات فني محصول :نوع رزين ......................................................................... الكيد سيليكون

فام ................................................................................... سفيد(محدوديت فام دارد.)

ISO براقيت............................................................................... نيمه براق(به صورت مات نيز قابل ارائه است.) لايه هاي سازگار:اين محصول عموماً به صورت تك لا يه و يا بر روي آستري ها ي مقاوم حر ارتي يا آستري زينك اتيل سيليكات به كار برد ه مي شود . با رعايت آماده سازي مناسب سطح استفاده نماييد. - صورت نياز به اعمال آسترآماده سازي سطح:اين مواد باعث كاهش شديد سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوب ت باشد روشهاي آماده سازي مناسب اعم از .(sspc-sp-  )چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كاري بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد شيوه هاي مكانيكي و شيميايي با در نظر گرفتن سيستم رنگ آميزي، شرايط جوي، نوع آلودگي، جنس سطح و عمر سرويس دهي انجام مي گيرد .آماده سازي گردد . ذرات ناش ي از سند بلاست بايد sspc-sp- معادل 5 Sa جهت سطوح فولاد ي و آهن ي سطح بايد تا درجه استاندارد سوئد ي زدوده گردد. بلافاصله پس از آماده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد.مراحل كار:پس از ان جام عمليات آماده سا زي سطح، رنگ را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينر استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود

جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:

 در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

به رطوبت نسبي و دما ي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت، درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از ن قطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين در مدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار:اسپري بدون هوا نامناسب - -

اسپري با هوا مناسب - -

غلطك نامناسب - -

قلم مو مناسب جهت سطوح كوچك - -


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ رويه كلروكائوچو بر پايه رزين كلروكائوچو فرموله گرديده و به عنوان يك پوشش محافظ روي ه، بر روي سطوحي كه در محيط هاي - 

معتدل تا خورنده ضعيف (نيمه صنعتي ) مستقر مي باشد ، به كار مي رود. خشك شدن اين رنگ سريع و به طريقه فيزيكي مي باشد . اين محصول به همراه رنگ مياني و آستر كلروكائوچو سيستم مناسبي را جهت محافظت از سطوح در كارخانجات مواد شيميايي، تانكر ها،پل ها، اسكله ها، سازه هاي فلزي، تاسيسات دريايي، خطوط لوله، كشتي ها، نيروگاه ها، انبار ها، مخازن و غيره ايجاد مي نمايد.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:1-  چسبندگي مناسب بر لايه مياني و آستري هاي سازگار

2-    مقاومت خوب در محيط هاي اسيدي و قليايي ضعيف

3- خشك شدن سريعكاربرد:   جهت محافظت از سطوح در محيط هاي متوسط تا خورنده ضعيف در كارخانجات مواد شيميايي، تانكر ها، پل ها، سازه هاي فلزي،نيروگاه ها، انبار ها، مخازن و... مورد استفاده قرار مي گيرد.زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:35°c 25°c 35° زمان خشك شدن c 25°c زمان لازم براي اعمال لايه بعد

حداقل 24 ساعت _ سطحي 1 ساعت> 1 ساعت>

حداكثر 4 هفته _ عمقي 2 ساعت> 2 ساعت>

كامل 7 روز 7 روز

• توجه 1 : مدت زمانهاي ارائه شده در جداول فوق بر اساس رعايت ضخامت پيشنهادي ( مندرج در جدول مشخصات فني ) و تهويه م ناسب اعلام

شده است. ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.

• توجه 2 : براي اعمال لايه بعدي، سطح زيرين بايد عاري از هرگونه آلودگي باشد . شرايط خاص محيطي و دمايي مي تواند در حداكثر زمان مجاز

اعمال لايه بعد، تغيير ايجاد نمايد كه در اين صورت مي بايست با كارشناسان مهندسي فروش سمن تبادل اطلاعات گردد.

مشخصات فني محصول 

نوع رزين ......................................................................... كلروكائوچو

فام ................................................................................... سفيد(در فامهاي ديگر نيز قابل ارائه است.)

ISO براقيت............................................................................... نيمه براق(به صورت مات يا براق نيز قابل ارائه است.لايه هاي سازگار:بهترين گزينه به عنوان لايه آستر و مياني اين رنگ، جهت سيستمهاي ضدخوردگي گروه اپوكسي مي باشد . همچنين اين محصول به همراه آستر و رنگ مياني كلروكائوچو نيز سيستم مناسبي جهت محافظت از سطوح به شمار مي رود . شايان ذكر است انواع آستري و رنگهاي مياني در گروههاي ديگر نيز قابليت اع مال به عنوان لايه هاي زيري ن براي اين محصول را دارا مي باش د كه به دليل ويژگيهاي خاص قبل از اعمال با كارشناسان مهندسي فروش سمن مشاوره نماييد. بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد. با توجه به تنوع شرايط و روشهاي اعمال، جهت انتخاب سيستم رنگ آميزي مناسب با كارشناسان مهندسي فروش سمن تبادل اطلاعات گردد.آماده سازي سطح:سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوبت باشد 

در صورت اعمال اين رنگ بر روي .(sspc-sp-1) چسبندگي رنگ به سطح مي گردد . عمل تميز كار ي بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد سطح رنگ آميزي شده پس از گذشت زمان مجاز بين لايه اي، انجام عمليات آماده سازي مناسب شامل سايش و حلال شويي ضروري است . درصورتي كه رنگ مستقيماً بر روي سطح اعمال شود، نخست بايد آماده سازي مربوطه روي سطح مورد نظر انجام گيرد . نواحي آسيب ديده سطح نيز مي بايست قبل از اعمال رنگ، مجدداً آماده سازي و رنگ آميزي شود.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماد ه سا زي سطح، رنگ را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينر استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود .جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:1- در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

2-    حركت اسپري بايد به صورت يكنواخت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا وگوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

3-    پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

4-    به رطوبت نسبي و دما ي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين درمدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.

وسايل و تجهيزات كار

اسپري بدون هوا مناسب 

اسپري با هوا مناسب - -

غلطك مناسب - -

قلم مو مناسب - -


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی آستري آلكيد سيليكوني اكسيد آهنپوششي مقاوم در برابر حرارت تا دماي 250 درجه سانتيگراد مي باشد كه با دارا بودن رنگدانه اكسيدآهن به عنوان - 

آستري جهت اعمال بر روي سازه هاي در معرض دما ي بالا، پيشنها د مي گردد . اين محصول تحت شرايط كوره و يا عملياتي شدن سازه وايجاد دما پخت م ي شود و داراي چسبندگي مناسب بر روي سطوح فلزي بوده و به عنوان لايه آستري بر سطوح خارجي سازه هاي فولادي،سازه هاي دريايي غير مغر وق و لوازم خانگي حرارتي اعما ل مي گردد . از اين محصول جهت پوشش وسايل الكتريكي نيز استفاده مي شود .اين رنگ نسبت به تغييرات ضخامت حساس بوده و بايد در محدوده ضخامت مناسب اعمال گردد . از اين محصول جهت رنگ آميزي سطوح در مجاورت شعله مستقيم نمي توان استفاده نمود.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:1-   چسبندگي مناسب بر روي سطوح فلزي با رعايت ضخامت پيشنهادي

2-    مقاوم در برابر حرارت مداوم تا 250 سانتيگراد

3-   ايجاد مقاومت ضدخوردگي به دليل به كارگيري رنگدانه اكسيد آهنكاربرد:به عنوان لايه آستري بر روي سطوح خارج ي سازه هاي فولادي مانند لوله ها ، دودكش هاي كارخان جات، پالايشگاه ها و سازه هاي دريايي،تأسيسات تهويه مطبوع، بخاري ها، لوازم حرارتي استفاده مي شود.مشخصات فني محصول :نوع رزين ......................................................................... الكيد سيليكون

فام ................................................................................... اخرايي

ISO براقيت............................................................................... مات آماده سازي سطح:سطح زيرآيند بايد عاري از هرگونه آلودگي مانند چربي، روغن، گرد و غبا ر و رطوب ت باشد روشهاي آماده سازي مناسب اعم از .(sspc-sp- چسبندگي رنگ به سطح مي گ ردد. عمل تميز كاري بايد توسط شوينده هاي مناسب انجام گيرد ( 1

شيوه هاي مكانيكي و شيميايي با در نظر گرفتن سيستم رنگ آميزي، شرايط جوي، نوع آلودگي، جنس سطح و عمر سرويس دهي انجام مي گيرد .آماده سازي گردد . ذرات ناش ي از سند بلاست بايد sspc-sp-3 معادل 5 Sa جهت سطوح فولاد ي و آهن ي سطح بايد تا درجه استاندارد سوئد ي زدوده گردد. بلافاصله پس از آماده سازي جهت جلوگيري از زنگ زدن فولاد و يا آلوده شدن آن عمل رنگ آميزي انجام گردد.مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، رنگ را با يك همزن مناسب كاملا هم زده تا يكنواخت شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينر سمن 90007 استفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شود تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود . جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:

1-    در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

2-    حركت اسپري بايد به صورت يكنوا خت انجام شود . به نحوي كه هر بار 50 % از سطح رنگ شدة قبلي را بپوشاند . در مورد زوايا و گوشه هاي سطح بايد دقت كافي مبذول گردد.

3-   پيشنهاد مي گردد جهت سطوح با متراژ كم، عمليات رنگ آميزي با قلم مو انجام شود.

4-   به رطوبت نسبي و دما ي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين در مدت زمان خشك شدن رنگ، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال رنگ در ساعات اوج گرما و در زمان تابش مستقيم نور آفتاب خودداري شود.

وسايل و تجهيزات كار

اسپري بدون هوا نامناسب - -

اسپري با هوا مناسب - -

غلطك نامناسب - -

قلم مو مناسب جهت سطوح كوچك - -


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی روكش آنتي استاتيك بر پايه رزين اپوكسي خاص و سخت كننده پلي آمين ويژه طراحي و فرموله شده است . اين روكش ، آنتي استاتيك - 

بوده و بار ساكن الكتريكي بر روي آن تجمع نكرده و مستقيماً به ارت تخليه مي گردد. اين محصول خواص عمومي روكشهاي اپوكسي را داشته و داراي چسبندگي بسيار خوبي بر روي سطوح بتوني و س يماني با استفاده از آستر مناسب مي باشد . روك ش انتي استاتيك مقاومت بسيار خوبي در مقابل آب ، مواد شيميايي، روغن هاي هيدروليك، گازوئيل، اسيد ها و قليا ها دارد . روكش هاي آنتي استاتيك جهت كف پوش كردن در صنايع الكتريكي، اتاقهاي كنترل، انبار مواد قابل احتراق و مواد منفجره و ديگر محيط هاي صنعتي حساس به جرقه يا الكتريسيته ساكن استفاده مي گردد . اين پوشش به سطح زيبايي بخشيده و آن را از آلودگي و گرد و غبار ناشي از بتون مصون نگه داشته و نيز سطح را در مقا بل عوامل خورنده محيط حفاظت مي كند . روكش اپوكسي آنتي استاتيك تغييرات درجه حرارت، فشار و عوامل سايشي محيط را به خوبي تحمل كرده و استحكام لازم را دارا مي باشد . اين روكش به منظور برقراري ايمني در محيطهايي به كار مي رود كه احتمال ايجاد جرقه ناشي از الكتريسيته ساكن وجود دارد.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي:

1-    مقاومت بسيار خوب در مقابل آب، روغن هاي هيدروليك، گازوئيل، بنزين و مواد شيميايي

2-    مقاومت بسيار خوب در برابر تغييرات درجه حرارت، فشار و عوامل سايشي محيط

3-    ايجاد استحكام لازم و تحمل بار

4-    قابليت انتقال جريان الكتريسيته ساكنكاربرد:  علاوه بر اعمال بر سطوح بتوني كف كارگاه ها يا انبارهاي صنايع غذايي، صنايع شيميايي، صنايع نساجي و دارويي، صنايع الك ترونيكي و پوشش سطوح صنايع نظامي ، در كف پوش كردن محيطهاي شهري و غير صنعتي از جمل ه بيمارستان ها، فرودگاه ها، سالن هاي ورزشي و ... در مواردي كه دفع الكتريسيته ساكن الزامي است، نيز استفاده مي شود.  زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي:    در 25درجه سانتی گراد حداکثر- وحداقل- 

    زمان خشک شدن

   سطحی :8ساعت

   عمقی:24ساعت

    کامل:یک ماه

ضخامت بيشتر، تهويه نامناسب، رطوبت زياد، دماي پايينتر و ... سبب افزايش يا كاهش زمان خشك شدن مي گردد.مشخصات فني محصول :نوع رزين ......................................................................... اپوكسي

نوع هاردنر ......................................................................... پلي آمين

فام ................................................................................... سبز (در فامهاي محدودي نيز قابل ارائه است.)

ISO براقيت............................................................................... براق لايه هاي سازگار:اين محصول بر روي سطوحي كه با پرايمر بتون، سيلر و بتونه اپوكسي و آستري آنتي استاتيك آماده سازي شده، اعمال مي گردد.بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود . سيستم ارائه شده با توجه به شرايط محيطي قابليت تغيير دارد . با توجه به تنوع شرايط و روشهاي اعمال، جهت انتخاب سيستم رنگ آميزي مناسب با كارشناسان مهندسي فروش سمن تبادل اطلاعات گردد.آماده سازي سطح:در سطوح سيماني و بتوني، س طح زير كار بايد سخت و داراي استحكام كافي باشد و از عدم وجود رطوبت اطمينان حاصل شود و حداقل از زمان بتون ريزي يكماه سپري شده باشد . به منظور حصول كيفيت بالاتر و چسبندگي بيشتر آستري به سطوح و حذف لايه هاي سست، با استفاده از دستگاه خراش سطح را خراش داده و پس از جاروب آن، جهت اطمينان از تميزي و زدودن ذرات گر د و غبار از سيستم باد و يا مكش استفاده شود . سپس با استفاده از غلطك ، سطح مورد نظر را با لايه اي از پرايمر بتون سمن پوشش و بعد از خشك شدن پرايمر، كليه خلل و فرج سطح با استفاده از بتونه اپوكسي سمن و يا ماستيك اپوكسي پر شود. اين عمل موجب كاهش ميزان رنگ مصرفي مي شود .اين روكش مي بايست بر روي سطح هموار و تراز اعمال گردد . بعد از آماده سازي سطح بتون و اعمال پرايمر بتون و تسطيح سطح، استفاده از شبكه بندي با نوار مسي و آستري آنتي استاتيك الزلمیست.  مراحل كار:با رعايت نسبت ،(B) با يك همزن منا سب، كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول اختلاط به آن افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود .جهت اعمال رنگ توجه به نكات زير الزامي است:    به دليل واكنش سريع مخلوط و كوتاهي عمر مفيد پس از اختلاط و محدوديت زمان اعمال، توصيه مي گردد ميزان اختلاط به تناسب سطح آماده سازي شده تهيه شود.

   در محيط هاي بسته، تهويه هوا در خلال اعمال رنگ ضروري است.

   به رطوبت نسبي و دماي محيط در هنگام رنگ آميزي بايد توجه گردد.شرايط محيط جهت اعمال رنگدرجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50 درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب روكش نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت، درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد . در محيطهاي بسته هنگام رنگ آميزي و همچنين در مدت زمان خشك شدن روكش، استفاده از تهويه مناسب الزامي است . حتي المقدور از اعمال روكش در ساعات اوج گرما خودداري شود.وسايل و تجهيزات كار:1-   دستگاه اسكراچ جهت مضرس نمودن سطوح

2-    ليسه شانه اي در ابعاد مختلف جهت ماستيك كاري

3-    شانه دسته دار در سايز هاي مختلف جهت اعمال و تسطيح روكش

4-    غلطك هواگيري

5-    غلطك نمدي


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی کفپوش اپوکسی چیست؟کفپوشهای اپوکسی از اختلاط رزین اپوکسی و‌هاردنربدست می‌آید . کفپوشی است یکپارچه و پلیمری با مقاومت بسیار بالا در برابرحلال های شیمیایی و سایش و غیر قابل نفوذ در برابر مایعات  است که بصورت کاملا یک دست بر روی سطوح مختلف مثل سطوح بتنی  با ضخامت های مختلف تا ۴میلیمتر قابل اجرا می باشد وساختار پلیمری روکش حاصله بدلیل عدم استعمال حلال پس از کیورینگ ثابت مانده و هیچ گونه کاهش حجم یا قطر در آن دیده نمی‌شود. یکپارچگی و مقاومت بالای مکانیکی وشیمیائی باعث کاربرد وسیع این روکش در صنایع مختلف شده است.اجزای اصلی این کفپوشها معمولا از رزین اپوکسی بر پایه هاردنر سیکلو آلیفاتیک پلی آمین تغییر یافته و با ساختار آروماتیک و بر پایه بیس فنل A می باشد.

کفپوش اپوکسی روکش یکپارچه از رزین اپوکسی با ضخامت متفاوت از ۰/۳ الی ۵ میلی‌متر و بیشتر  با فام  دلخواه و سطحی براق که از دلایل کاربرد آن مقاومت بالا دربرابر حلال‌ها، اسیدها، بازها و نمک‌ها، عدم جرم پذیری،  ضد باکتری، طول عمر بالا، سرعت بالای اجرای عملیات، تنوع رنگ و طرح، عایق، نظافت آسان، مقاومت مکانیکی و عدم ترک خوردگی می‌باشد ،کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال تضمین کیفیت زندگی وسلامتی را فراهم می آورد ودر هرزمینه راحتی وآسایش را به ارمغان می آورد  .


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی انواع چسب سنگ1- چسب سنگ پلی استر

چسب سنگ پلی استری یک چسب دوجزئی بر پایه پلی استر میباشد که جهت چسباندن کلیه قطعات سنگی در صنایع، منازل و ساختمان سازی و نماکاری مورد استفاده قرار میگیرد.قدرت و استحکام نهایی آن بسیار بالا بوده و از کیفیت ظاهری و داخلی بالایی برخوردار میباشد. چسب سنگ پلی استری مقاومت خوبی در آب دارد و سرما و گرمای هوا و گذشت زمان تاثیری بر مقاومت آن ندارد. تغییر حجم چسب سنگ جلاسنج آنقدر ناچیز و نامحسوس میباشد که در مصارف صنعتی جایگاه خاصی پیدا کرده است و صنعتگران جهت پر کردن منافذ قطعات و مدل سازی و غیره از این چسب بهره میبرند.این چسب قابلیت تراشکاری و سنباده خوری را دارد می توان قبل از مصرف با رنگ مخلوط کرده تا چسبی با رنگ مورد نیاز خود بدست آورد. در صورتی که با چسب سنگ قطعه سازی کنید، با همین چسب میتوانید قطعات را به یکدیگر متصل نمایید.حلالهای ضعیف مانند نفت و گازوئیل نمیتوانند به این چسب بعد از خشک شدن صدمه بزنند از اینرو میتوانید آنرا در مکان های مختلف مورد استفاده قرار دهید البته باید توجه داشته باشید که وجود حلال و هر ماده دیگری قبل از استعمال درمحلهای چسب خورده باعث عدم چسبیدن قطعات خواهد شد.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی دلایل استفاده از کفپوش اپوکسیفراهم کردن محیطی بهداشتی و پاک به منظور تولید محصولات دارویی ، بهداشتی ، غذایی  وهمچنین محافظت از بیماران و کارکنان در مراکز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی اولویتی غیر قابل انکار است. بر همین اساس یکی از دغدغه های اصلی در مراکز بهداشتی انجام فعالیتهایی است که جلوگیری از اثرات مضر باکتریها، ویروسها و ميكروارگانيسم ها و از بین بردن آنهاست. باتوجه گسترده گی کفپوش ها از جمله اين فعاليت ها انتخاب كفپوش مناسب است کفپوش ضد اسید (Anti Acid) ،کفپوش ضد الکتریسیته (Anti Static).،کفپوش ضد سایش (Anti scratch)،کفپوش ضد لغزش (Non Slip)،کفپوش آنتی باکتریال،كفپوش بيمارستان ها و مراكز بهداشتي از جمله محل هايي هستند كه مرتبا بايد ضد عفوني شوند بنابراين انتخاب کفپوش مناسب آن اگرچه با صرف هزينه بيشتر از اهميت خاصي برخوردار است.

مناسب ترین نوع مواد مصرفی به عنوان کفپوش در بیمارستان ها، کفپوش هایی هستند که دارای سطوح غیر متخلخل وآنتی باکتریال هستند و به میکرو ارگانیسم ها اجازه ی نفوذ به درون خود را نمی دهند، در نتیجه نظافت سطح با استفاده از مواد ضد عفونی کننده در این موارد موفقیت آمیز خواهد بود. وجود درز در صورت استفاده از کفپوش سرامیک، موزائیک و سنگ امکان نفوذ میکرو ارگانیسم ها به درون درزها و رشد و نمو آن ها در این مکان ها وجود خواهد داشت که با شستشوی ساده ی سطح با مواد ضد عفونی کننده از بین نخواهد رفت. بنابراین مناسب ترین گزینه استفاده از مواد غیر متخلخل و یکپارچه و بدون درز مانند سیستم های کفپوش رزینی اپوکسی است. این کفپوش ها در برابر مایعاتی مانند آب، محلول های ضد عفونی کننده و خون نفوذ ناپذیرند، بنابراین نظافت سطح را ساده تر می کنند.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی کفپوش اپوکسی آنتی استاتیککفپوش اپوکسی آنتی استاتیک بر پایه رزین اپوکسی و سخت کننده ویژه به همراه افزودنی های خاص فرموله می شود. این کفپوش اپوکسی قابلیت هدایت الکتریکی و انتقال جریان الکتریسیته ساکن را دارا می باشد و به همین دلیل به روکش ضد جرقه نیز معروف می باشد. با توجه به اینکه الکتریسیته ساکن ایجاد شده در اثر تردد، سایش و مالش در صنایع مختلف موجب جرقه و انفجار گردیده و خسارات جبران ناپذیری به وجود می آورد، لذا استفاده از کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک الزامی به نظر می رسد. این کفپوش اپوکسی کلیه خواص روکش اپوکسی اعم از خواص مکانیکی و شیمیایی، مقاومت سایشی و فشاری را دارا می باشد. از جمله موارد مصرف کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک، می توان به صنایع نظامی، انبار های مواد اشتعالزا، اتاق های عمل، اتاق های کنترل، صنایع الکترونیک، اتاق های اختلاط رنگ و … اشاره نمود.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی کفپوش های اپوکسی وپلی یورتان ومکانهای مورد استفاده:

-کفپوش ﺳﻄﻮح ﺻﻨﻌﺘﻲ ﻛﻪ نیازبه مقاومت دربرابر ﻧﻴﺮوﻫﺎی ﻣﻜﺎﻧﻴﻜﻲ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻓﺸﺎر، ﺿﺮﺑﻪ و ﺳﺎﻳﺶ هستند.

-کفپوش ﺳﻄﻮح ﺻﻨﻌﺘﻲ ﻛﻪ عاری از ﮔﺮد و ﻏﺒﺎر در ﺳﻄﺢ ﺑﺴﻴﺎر ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﻴﺖ ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ.

-کفپوش ﺳﻄﻮح ﺻﻨﻌﺘﻲ ﻛﻪ نیاز به مقاومت دربرابر ﺧﻮردﮔﻲ و آﺳﻴﺐ ﻧﺎﺷﻲ از اﺳﻴﺪﻫﺎ، ﻗﻠﻴﺎﻫﺎ، اﻟﻜﻞ ﻫﺎ،

روﻏﻦ ﻫﺎ، ﻧﻤﻚ ﻫﺎ، ﺣﻼل ﻫﺎ، ﻣﺸﺘﻘﺎت ﻧﻔﺘﻲ ﻣﻲﺑﺎﺷﻨﺪ.

-کفپوش ﺳــﻄﻮح ﺑﻬﺪاﺷــﺘﻲ ﻛــﻪ ﻋــﺪم وﺟــﻮد درز و ﺧﻠــﻞ و ﻓــﺮج و اﻣﻜــﺎن ﮔﻨــﺪزداﺋﻲ

وﺿﺪﻋﻔﻮﻧﻲ ﻛﺮدن ﺻﺪدرﺻﺪ ﺳﻄﻮح ﺑﺴﻴﺎر ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﻴﺖ ﻣﻲﺑﺎﺷﺪ.

-روﻛﺶ ﺳﻄﻮح ﺻﻨﻌﺘﻲ ﻛﻪ در ﻣﺠـﺎورت ﺟﺮﻳﺎﻧﻬـﺎی اﻟﻜﺘﺮﻳﻜـﻲ ﻗﺮارداﺷـﺘﻪ و ﻋـﺎﻳﻖ ﺑـﻮدن

ﺳﻄﺢ ﺣﺎﺋﺰ اﻫﻤﻴﺖ ﻣﻲﺑﺎﺷﻨﺪ.

ﺑﺎﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ مزایای ﻓﻮق دربسیاری از ﻛﺎرﺧﺎﻧﺠﺎت ﺻﻨﻌﺘﻲ، ﺻـﻨﺎﻳﻊ ﺧـﻮدروﻳﻲ و

ﻗﻄﻌـ ـﻪﺳــﺎزی، ﺻــﻨﺎﻳﻊ ﺷــﻴﻤﻴﺎﻳﻲ، ﺻــﻨﺎﻳﻊ ﻏــﺬاﻳﻲ، ﻛﺎرﺧﺎﻧﺠــﺎت ﺷــﻴﺮ و ﻟﺒﻨﻴــﺎت، ﻛﺎرﺧﺎﻧﺠــﺎت

ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻨﺪی، ﺻـﻨﺎﻳﻊ داروﺳـﺎزی، ﺻـﻨﺎﻳﻊ ﭘﺘﺮوﺷـﻴﻤﻲ، ﭘﺎﻻﻳﺸـﮕﺎه ﻫـﺎ، ﻧﻴﺮوﮔـﺎه ﻫـﺎ، اﻧﺒﺎرﻫـﺎی

ﺻﻨﻌﺘﻲ،ﺻــﻨﺎﻳﻊ ﻫﻮاﭘﻴﻤــﺎﻳﻲ و ﻧﻈــﺎﻣﻲ، اﻧﺒﺎرﻫــﺎی ﻧ ﮕﻬــﺪاری ﻣــﻮاد ﻏــﺬاﻳﻲ، ﻛﺸــﺘﺎرﮔﺎه ﻫــﺎ،

ﻣﺮﻏﺪاری ﻫﺎ ، ﮔﺎوداری ﻫﺎ ، ﺳﺮدﺧﺎﻧﻪﻫﺎ، اﺗﺎق ﻫﺎی ﺗﻤﻴﺰ(Clean Rooms)، ﺻـﻨﺎﻳﻊ ﺧـﻮن ،

ﺑﻴﻤﺎرﺳﺘﺎن ﻫﺎ ، ﻣﺤﻴﻂ ﻫﺎی ﻧﮕﻬﺪاری اﺟﺰاءﺑﺪن واﺗﺎق ﻫﺎی اﺳﺘﺮﻳﻞ استفاده میگردد. 


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی فرق رنگ اپوکسی وکفپوش اپوکسیهاردنر از دو نوع سیکلو آمینی برای چسبها و کفپوشهای اپوکسی بدون حلال و پلی آمید برای رنگهای اپوکسی حلال دار تشکیل می‌گردند که نیاز است برای خشک شدن با رزین بخوبی مخلوط شود و طی زمان مشخصی پیوند تکمیل شده و خشک می‌گردد.اپوکسی آمینی بعلت نداشتن حلال و درنتیجه کاهش حجم بیشتر کاربرد چسب و کفپوش اپوکسی را داراست و اپوکسی پلی آمیدی که بیشتر بعنوان رنگ اپوکسی مورد استفاده قرار می‌گیرد.کفپوش اپوکسی در بیمارستان‌ها و صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند و رنگ اپوکسی گزینهٔ مناسبی برای جلوگیری از خوردگی و زنگ‌زدگی در صنایع نفتی ،دریایی ،پالایشگاهی ،و...هستند.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی موادی برپایه اپوکسیکاربردهای موادی که بر پایهٔ اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌است و مهمترین آن در ساخت رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی است و همچنین شامل کاربرد در ساخت موادی چون چسبها، کامپوزیتها (مانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می‌کنند) و تقویت‌کننده‌ها می‌شود (اگرچه پلی‌استر، وینیل‌استر و دیگر صمغهای ترموست هم برای پلاستیک تقویت‌شده با شیشه به کار می‌روند)


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی خواص کفپوش اپوکسیساختار شیمیایی اپوکسی‌ها این اجازه را می‌دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. به طور کلی اپوکسی‌ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی ،مقاومت سایشی، گرمایی، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزینهای دیگر می‌شناسند. بسیاری از خواص اپوکسی‌ها را می‌توان تغییر داد، برای مثال اپوکسی‌های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند یا اپوکسی پرشده از روی که مقاومت خوردگی خوبی دارد و یا مخلوط آن با ریز الیافهای کربن آنها را رسانا می‌کند نیز وجود دارد و این در حالی است که اپوکسی خالص عایق الکتریکی می‌باشد. برخی از انواع که دارای خاصیت عایقی رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند.


اطلاعات بیشتر

رنگ اپوکسی

رنگ اپوکسی رنگ رويه الكيد يورتاناز د و جزء بر پايه رزين الكيد و ايزو سيانات تشكيل شده است. هر چند مقاومتهاي فيزيكي و شيميايي اين پوشش، به اندازه رنگ پلي يورتان نمي باشد، اما از مقاومت رطوبتي و نور ي خوبي برخوردار است. اين محصول مي تواند هم به صورت هوا خشك و هم كوره اي(تا دماي حدود 80 درجه سانتيگراد) مورد استفاده قرار گيرد كه در اين صورت خواص اصلي اين رنگ بعد از سخت شدن كامل بروز خواهد كرد. از خواص آن مي توان به چسبندگي، براقيت و سختي بالاي فيلم تشكيل شده اشاره نمود.خواص ويژه فيزيكي و شيميايي رنگ رويه الكيد يورتان:• چسبندگي خوب و براقيت عالي

• مقاومت رطوبتي و نوري مناسب

• سختي بالاكاربرد:فايبر گلاس و دامنه وسيعي از آستري ها قابل اعمال مي باشد. از اين محصول جهت رنگ ،ABS اين پوشش بر روي سطوح فلزي، قطعات آميزي وسايلي نظير دوچرخه، لوازم خانگي و ابزار آلات صنعتي، سازه هاي فلزي و.... استفاده مي شود.

زمان خشك شدن و اعمال لايه بعدي

زمان لازم براي اعمال لايه بعد

25°c سانتی گراد 24ساعت (حداقل)

25°c سانتی گراد 7روز (حداکثر)

زمان خشک :

25°c سانتی گراد 2ساعت

25°c سانتی گراد 6ساعت

25°c سانتی گراد 7روز

A/Bنسبت اختلاط وزني........................................................... 80:20

A/B نسبت اختلاط حجمي........................................................ 77:23لايه هاي سازگار:اين محصول قابليت اعمال بر انواع آستر ي و مياني اپوكسي را دارد . اين محصول را در شرا يط خاص نيز مي توان به صورت تك لا يه به كار برد.

بهينه ترين روش آن است كه مجموعه لايه ها از يك سازنده انتخاب شود .مراحل كار:پس از انجام عمليات آماده سا زي سطح، جزء اول (A) با يك همزن منا سب كاملا هم زده شود و سپس جز دوم (A) به جزء اول افزوده شود و مخلوط دو جزء كاملاً هم زده شده تا يك تركيب يكنواخت و يكدست حاصل شود . جهت رقيق نمودن رنگ و تنظيم ويسكوزيته از تينراستفاده شود . تينر به تدريج اضافه شده و مخلوط آنقدر هم زده شو د، تا يك تركيب يكنواخت حاصل شود .شرايط محيط جهت اعمال رنگ:درجه حرارت محيط در طي مراحل رنگ آميزي مي بايست بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد و همچنين درجه حرارت سطح بين 5 تا 50

درجه سانتيگراد باشد . دماي مطلوب رنگ نيز بين 10 تا 55 درجه سانتيگراد در نظ ر گرفته شود . براي جلو گيري از كندانس شدن رطوبت،

درجه حرارت سطح مي بايست 3 درجه سانتيگراد بالاتر از نقطه شبنم محيط باشد .


اطلاعات بیشتر