Ada Service ، شرکت خدماتی نظافتی

021 86021537 - 22899782 - 66942039 - 33923298

خدمات منزل > خدمات منزل

پذیرایی

 

پذیرایی  از مهمان درکشور های مختلف وحتی شهری به شهری دیگر متفاوت است .براینکه پذیرایی به آداب ورسوم یک قوم  بستگی دارد.از آنجا که آداب پذیرایی از مهمان  و نقش پیشخدمت و مهماندار از کشوری به کشور دیگر متفاوت است و ریشه گونه های مختلف پذیرایی ناشی ازدین ،مذهب و... می شود . با توجه به کثرت روشهای پذیرای ما در اینجا به چند نوع پذیرایی جهانی وعوامل مهم تاثیر گذار در آنها می پردازیم .

پیش خدمت :

نقش پیشخدمت و مهماندار در پذیرایی بسته به شیوه آن متفاوت است .
پذيرايي آمريكايي :  یک شکل پذیرایی که پیشخدمت ومهماندار غذا را از آشپزخانه در ظروف مختلف داخل سینی به میز انتقال داده و سینی را روی میز مهمان می گذارد. این گونه ای ساده از پذیرایی است که در بیشتر مواقع قابل مشاهده است .بخصوص اگر اهل اقامت در هتل های چند ستاره باشید حتما با این نوع پذیرایی برخورد داشته اید.

پذیرایی به شیوه انگلیسی :

 در این گونه پذیرایی ،پیشخدمت وظیفه پذیرایی از مهمان را در کنار میز بر عهده دارد. پیشخدمت دور میز می چرخد و غذاها و نوشیدنی را به مهمان می دهد. در این پذیرایی نقش پیشخدمت در شکل ونحوه دادن خدمات به داشتن یک تجربه پذیرایی خوب نیازمند است

مهماندار:

در پذیرائی که تعداد مهمانها بیش از 30 نفر باشد حتما نیاز به چند مهماندار خواهید داشت . و به این نکته توجه نمائید که یک مهماندار حرفه ای وبا تجربه که با تحصیلات فقط پذیرائی  انجام می دهد، شستن ظروف را انجام نمی دهد و وبعضی آنها که اینکار را می کنند برای شستن آن مبلغ جداگانه خواهد گرفت. روشهای پذیرائی در بعضی  از مهمانی ها متفاوت می باشد . اما یک مهماندار با تجربه آشنائی کلی با همه نوع پذیرائی دارد، طریقه پذیرائی مخصوص به هر کدام را می داند. هزینه پذیرائی معمولا بیشتر از خدمات معمولی می باشد. و شما با توجه به مدت زمان پذیرائی می توانید 4 ساعته یا بیشتر برای پذیرائی درخواست نیرو داشته باشید اگر چنانچه پذیرائی تان به شب افتاده باشد هزینه رفت آمد نیز به عهده شما خواهد بود.

نحوه پذیرایی از مهمان:

نحوه پذیرائی از مهمان و آداب و اصول پذیرائی  را از قبل در ذهنتان مرور نمائید. در صورتی که مهمانی تان خیلی مهم است  ونگران اجرای درست ،نحوه پذیرائی از مهمان یااجرای درست آداب پذ یرایی هستید می توانید از یک نفر با تجربه در این زمینه مشاوره بگیرید.یا مطا لب لازم در مورد آداب معاشرت با مهمان را در زیر بخوانید.در بعضی از پذیرائی های ساده مانند پذیرائی از جشن تولد معمولی  و...یک  نفر خدمتکار جهت پذیرائی کفایت می کند. شرکت آدا اماده اعزام نیروی مناسب خانم و آقا جهت انجام پذیرائی از مراسم و جشن ها و تولدها در منزل شما می باشد.
هنر پذیرایی از مهمان
هنر پذیرایی از مهمان به این معنی نیست که  زیاد  خرج کنید.فقط سلیقه و دقتی که در انتخاب اشیا می کنید و پذیرایی این منظور را به آسانی بر آورده می سازد ، برای هر یک از مهمانها یک فنجان و یک نعلبکی چای خوری ، یک بشقاب کوچک ،کارد و چنگال و قاشق و دستمال اختصاصی بدهید:میز را با رومیزی که رنگ آن با فنجان های مناسب باشد بپوشانید این توجه ،جلوه ی میز را زیاد می کند .
یک گلدان ارزان قیمت که آن هم با رنگ رومیزی تناسب داشته باشد و چند شاخه گل های فصلی و یا یک سبد میوه فصل می تواند هنر پذیرایی از مهمان را نشان دهد ،شادی وآسودگی خاطر موقع صرف خوراک ،نظافت و منظره زیبا ، محرک اشتها و موجب گوارش غذا است. این نکات بهداشتی و روان شناسی را در تهیه صبحانه وناهار وشام خانواده یا پذیرایی ازدوستان به موقع اجرا کرده و هنر پذیرایی از مهمان را دو چندان کنید.

خدمتکار:

خدمتکار یا کارگر خانگی به فردی گفته می‌شود که کارهای شخصی افراد را انجام می‌دهد و گاهی در ازای پول یا اجازه اقامت و خورد و خوراک می‌باشد. خدمتکارها معمولاً پذیرایی کارهای خانگی مانند نظافت ، خرید مواد لازم برای زندگی روزمره ، آشپزی یا آماده‌سازی غذا، مرتب کردن و تمیزکردن وسائل را به عهده دارند.معمولاً در خانه های بزرگ و خانه های افراد ثروتمند خدمتکاران مشغول به کار هستند.

جشن تولد:

بچه ها معمولا دوست دارند همسالانشان، در جشن تولدشان حضور داشته باشند و هیچ چیز به اندازه هیاهو و بازی های بچگانه در روز تولد، به آنها انرژی نمی دهد. بنابراین اگر قصد دارید برای فرزندتان جشن تولد برگزار کنید تا خوشحال شود، از بچه های هم سن و سالش دعوت کنید. برای هیجان انگیزکردن جشن تولد کودک خود هم می توانید این دستورالعمل را به کار گیرید.


جشن تولد کودک:

این نکات به شما کمک می کند تا جشن تولدکودک تان  شاد و بدون دردسر برای فرزند دلبندتان در خانه برگزار کنید!
1- قبل از جشن تولد کودک قا لی ها را جمع کنید تا آخر جشن با خامه له شده و اشک شمع روی قالی مواجه نشوید. در جشن تولد کودک تعارف میوه را کنار بگذارید و آن را روی میز بلند بچینید تا هر کس از خودش پذیرایی کنید.
2- می توانید محلی را که قرار است کیک تولد قرار بگیرد, مشخص کنید و یکی از عکس های زیبای صاحب تولد را پشت سر او مانند پوستر " به صورت پلات یا فتوکپی رنگی" بزنید.  اگر جشن تولد کودک تا ده سال است و می خواهید کاغذ رنگی یا بادکنک استفاده کنید همه را در یک طیف رنگی برای مثال انواع سبز یا قرمز استفاده کنید.
 3- اگر بودجه تان کم است ناراحت نشوید. تولد احترام به کسی است که دوستش داریم. یک کیک کوچک خانگی یا آماده و یک ظرف میوه از یخچال را روی قالیچه بگذارید. به همین سادگی جشن بگیرید, حتی می توانید هندوانه را از وسط میوه ها شمع بلند قرار دهید.
4- گل های طبیعی زیباترین عناصر برای تزیین جشن تولد هستند. می توانید کنار کیک گل هم رنگ و روی میز دسته بزرگی از گل مورد علاقه صاحب تولد بگذارید. می توانید برای تزیین میوه از برگ های بلند پیچک در اطراف ظرف استفاده کنید و اطراف کیک برگ مو یا میوه کاج رنگ شده بگذارید.در هنگام عقب زدن صندلی ها برای باز شدن جا, آنها را به دیوار نچسبانید. زیرا بر اثر حرکت مهمانان, رنگ و نقاشی دیوار صدمه می بینید. میزهای میوه و پذیرایی از سر راه نگذارید و رومیزی های این میزها را جمع یا تا کنید تا کودکان موفق به کشیدنشان نشوند.

برگزاری جشن تولد:

1 – رنگ بچه ها را به شوق می آورد. در برگزاری جشن تولد تمام در و دیوار را با کاغذکشی های رنگی بپوشانید.بادکنک های رنگی کوچک و بزرگی که عبارت «تولدت مبارک» روی آنها نوشته شده است، از سقف خانه با نخ های کوتاه و بلند، آویزان کنید. روی دیواری که قرار است بچه ها کنار آن عکس های یادگاری بگیرند، کاغذرنگی های آبشاری بزنید. عکس ها در این حالت زیباتر به نظر می رسند.
3- از چراغ های کوچک رنگی برای تزئین و برگزاری جشن تولد منزل تان استفاده نکنید. ممکن است لخت شدن قسمتی از سیم این چراغ ها و تماس بچه ها با آنها، باعث برق گرفتگی و برهم خوردن میهمانی شود.
4- در برگزاری جشن تولد برای به وجدآوردن بچه ها می توانید اتاق فرزندتان را پر از توپ های رنگی پلاستیکی و بادکنک های رنگی کنید و در پایان تولد، تمام بچه ها را برای غوطه ورشدن در توپ و بادکنک به آن اتفاق دعوت کنید.فکر استفاده از توپ های بزرگ و سنگین یا کوچک رنگی کریستالی را از سر بیرون کنید. این توپ ها به سادگی می شکنند و باعث آسیب دیدن دست و پای بچه ها می شوند.  شیشه روی میزها یا گلدان ها را پیش ازبرگزاری جشن تولد جمع کنید. بچه ها هنگام بازی کمتر به دور و اطرافشان توجه می کنند.با برداشتن قابلو های روی دیوار و قراردادن عکس تولدهای سال های قبل فرزندتان به جای آنها، فضایی خاطره انگیز را برای بچه ها بسازید.

چند نکته درباره خوراکی های جشن تولد :

1- برای پیشگیری از آسیب دیدن بچه ها درجش تولد حتما میوه ها را پوست بکنید و تکه تکه شده داخل پیش دستی ها بگذارید. مثلا می توانید در هر پیش دستی، یک تکه موز، یک تکه سیب، یک تکه پرتقال و یک تکه خیار با یک عدد چنگال یک بار مصرف گیاهی قرار دهید و آن را با یک دستمال کاغذی جلوی بچه ها بگذارید.
2- درجش تولد به جای چیپس، به بچه ها سیب زمینی سرخ کرده یا تنوری بدهید. به جای پفک هم از ذرت بوداده استفاده کنید.چای یا نسکافه داغ، نوشیدنی های مناسبی برای بچه ها نیستند. به جای آنها می توانید از شیرکاکائو یا انواع آبمیوه های طبیعی که طرفداران زیادی هم در بین بچه ها دارند، کمک بگیرید.
3- هرچه خامه کیکی که برای تولد تهیه می کنید، کمرت باشد، برای سلامت بچه ها مفیدتر است. بهتر است کیک های شکلاتی یا میوه ای و ژله های را به جای کیک های پر از خامه برای جشن تولد فرزندتان سفارش بدهید.
4- خوردن انواع شکلات ها، پاستیل ها و دراژه ها هم می تواند برای بچه ها لذت بخش باشد. انواع سالادهای میوه ای که با ژله، عسل یا شیر ترکیب شده باشد، می تواند بهترین انتخاب برای دسر بچه ها باشد.
5 – انواع بستنی های شکلاتی و میوه ای از دوست داشتنی ترین خوراکی ها از نظر بچه ها هستند.
6- اگر قرار است به بچه ها عصرانه بدهید، بهتر است یک غذای ساندویچی مانند سالاد الویه برایشان تهیه کنید و خودتان از قبل، ساندویچ ها را با افزودن کاهو و گوجه فرنگی آماده کنید و دست بچه ها بدهید.
7- ماکارونی و سالاد ماکارونی از محبوب ترین غذاهای بچه ها هستند که می توانید در جشن تولد آنها را هم سرو کنید و مطمئن باشید که بچه ها از آن استقبال می کنند.
8- بهتر است که دوغ، آب یا ماءالشعیر را جایگزین نوشابه های گازدار به عنوان نوشیدنی عصرانه بچه ها بکنید.حتما پیش از خوردن عصرانه، سفره مناسبی روی زمین پهن کنید. با این کار، بچه ها راحت تر می توانند غذایشان را بخورند چون آنها مانند بزرگترها نمی توانند ایستاده یا روی مبل و کاناپه به آسانی غذا بخورند.
9- از تمام بچه ها بخواهید که پیش از صرف عصرانه یا کیک و شیرکاکائو، دست های خود را بشویند. این کار می توانید به یک بازی تبدیل کنید.
10 – استفاده از شقاب ها و لیوان های کاغذی رنگی با طرح های کارتونی می تواند برای بچه ها بسیار هیجان انگیز باشد. به این بهانه غذا را هم با لذت بیشتری می خورند.
درباره کادودادن و کادوگرفتن در جشن تولد :
1- برای بالارفتن اعتماد به نفس فرزندتان، از او بخواهید خودش کادوها را باز کند. او از این کار لذت می برد. به فرزندتان بیاموزید پس از بازکردن هر کادو، از دوستی که آن هدیه را آورده است، تشکر کند و او را ببوسد.
2- از او بخواهید که پیش از بازکردن کادوها، حتما از تمام کسانی که در جشن او شرکت کرده اند، تشکر کند. یادآور شوید که این کار نوعی احترام گذاشتن است.
 4- بهتر است به تعداد تمام بچه ها، یک هدیه کوچک مانند عروسک های کوچک پولیشی، گیره سر، مداد و پاک کن، تراش یا یک بسته مدادرنگی بخرید و در پایان جشن تولدآنها را بین بچه ها پخش کنید.
 شرکت خدماتی آدا با اعزام نیرویی  پیش خدمت و مهماندار جهت پذیرایی و برگزاری جشن تولد ،پذیرایی از مهمان ...به صورت ساعتی یا روزانه در خدمت شما ست .
شرکت خدماتی تامین نیروی انسانی آدا درزمینه خدمات نظافتی وتامین نیرو آماده عقد قرارداد با موسسات دولتی وخصوصی مجتمع های تجاری ومسکونی ...می باشد.

شرکت خدماتی آدا ارائه خدمات متنوع درزمینه خدمات نظافتی وتامین نیرونظافت منزل درخدمت شماست   

تامین نیروی انسانی  ، اعزام آبدارچی، اعزام سرایدار ، اعزام نگهبان ، مهماندار ، اعزام مهماندار ، مهماندار خانم ، نظافت راه پله و مشاعات ، نظافت اداره ، شرکت خدماتی نظافتی ، نظافت منزل ، نظافت هتل ، نظافت مبل ، نظافتچی شرکت ، نظافت بانک ، باغچه بانی ونگهداری باغچه ، نظافت دفتر کار ، نظافت محل کار ، نظافت منازل ، نظافت رستوران وآشپزخانه ،نظافت آزمایشگاه ومطب ، سرویسهای بهداشتی ورختکن ها ، نظافت سالن های ورزشی ، نظافت مساجد ونمازخانه ها ، نظافت آرایشگاه ها ، نظافتچی منزل ، شرکت خدماتی نظافتی  ، شرکت نظافتی ،شرکت خدماتی ،نظافت روزانه منزل ،نظافت منزل در جنوب تهران ، نظافت منزل در غرب تهران ،نظافتچی ، شرکت نظافتی در غرب تهران ،اعزام نظافتچی خانم ، نظافت منزل در شمال تهران ،نظافتچی آقا ، شرکت نظافت منزل درغرب تهران ، نکاتی مهم درنظافت منزل ،  نظافتچی خانم و آقا برای مجتمع ها تجاری  ،خانه تکانی 

 

 

  • شرکت خدماتی آدا به تعدادی  100نفر نظافتجی خانم ونظافتجی آقا ماهر،آبدارچی ،نگهبان ،سرایدار،خدمتکار ،مراقب بیمار، همراه بیمار، تمام وقت ونیمه وقت ( حتی روز های تعطیل ) در آمد بالا + بیمه جهت نظافت منازل و...با شرایط عالی , نیازمندیم

 

 

خدمات منزل

پذیرایی 


اطلاعات بیشتر

خدمات منزل

اسباب کشیاسباب کشی واثاث کشیاسباب کشی همواره از جمله امور مشکل، به ویژه برای خانم های خانه است. لذا به منظور انجام هر چه راحت تر، سریع تر و بدون خسارت جابجایی اثاث همچنین رفاه بیشتر خودتان به ارائه نکاتی می پردازیم که توجه به آنها شما را در انجام این پروژه یاری خواهد داد. شرکت خدماتی آدا با اعزام نیرویی خدماتی جهت بسته بندی و جا بجایی اثاث در این امر شما را یاری می دهد.با پرسنل آشنا به اصول ونحوه اسباب کشی ، جابجای اثاث به شیوه اسباب کشی آسان آماده ارائه خدمات اثاث کشی و جابجایی اثاث شما می باشد.

قبل از اسباب کشی ابتدا لیستی از کارهای که باید انجام گیرند، با حفظ ترتیب و زمان بندی و همچنین لوازمی که باید جا به جا شوند، بر روی کاغذ یادداشت کرده، سپس با مدیریت خود تان، نیرو ی خدماتی بسته بندی لوازم را انجام می دهد

شرکت خدماتی آدا با اعزام نیروجهت جابجایی اثاث و بسته بندی به منظور رفاه و آسایش در خدمت شماست


اطلاعات بیشتر