پوشش نمای ساختمان > پوشش نمای ساختمان

 

  پوشش نمای ساختمان

 

 

مواد و متریالی که با آن نمای خارجی ساختمان را اجرا کرده و با آن به نمای بیرون ساختمان رنگ و طرح خاص می دهند همان پوشش نمای ساختمان می باشد.
درحال حاضر پوششهای نمای ساختمان بسیار متنوع شده است به طوری که انتخاب یک پوشش مناسب  برای نمای بیرونی ساختمان و پیدا کردن مجری نمای ساختمان  بعضا بدلیل تنوع محصولات نمای ساختمان تاحدودی مشکل می شود.چرا که توضیحات زیاد برای هر کدام از این محصولات توسط تولید کننده پوشش نمای مربوطه و یا اجرا کننده پوشش نما ارائه می شود. وهرکدام بیشتر روی مزایای آن پوشش نمای ساختمان مانور می دهند. حال این سوال مطرح است که کارفرما چگونه پوشش مناسب نمای ساختمان را انتخاب نماید.

 

پوشش نمای ساختمان

 

اولین آیتم برای انتخاب مناسبترین پوشش نمای خارجی ساختمان، در نظر گرفتن الزامات و استانداردها و مقررات ساختمان برای پوشش نمای ساختمان است. و الزامات معمولا آیتم ها و ویژگیهای زیر را در بر می گیرد
-    خواص عایقی پوشش نما
-     سبک بودن و حداقل رساندن بار مرده در ساختمان و در نتیجه به حداقل رسیدن تلفات و خطرات در حوادثی مانند زلزله
-    دوستار محیط زیست ، و.
و بعد از این موارد شما انتظارات خود را از پوشش نما با توجه به شرایط خودتان می توانید به ترتیب لیست کنید مانند:
-    امکان پیاده شدن طرح با این پوشش نمای ساختمان
-    تنوع رنگ در پوشش نما
-    هزینه اجرای نمای ساختمان با این پوشش
-    سرعت اجرای پوشش نمای ساختمان
-    ماندگاری رنگ پوشش نما
-    ضمانت پوشش نمای ساختمان  
-    خواص عایق رطوبتی پوشش نما
-    خواص عایق صوتی پوشش نما
-    دوام پوشش نمای خارجی ساختمان درمقابل ضربه و فشار احتمالی در پائین دست ها
-    قابلیت شستشوی نمای ساختمان
-    قابلیت ترمیم پوشش نمای خارجی ساختمان
-    نحوه اجرای نمای خارجی ساختمان با این نوع پوشش
-    سازگاری پوشش نمای بیرون ساختمان با شرایط آب هوای منطقه ( رطوبت ، برودت هوا، گرما و باد و باران و.....)
-    ......

اجراکننده پوشش نما


ترتیب اهمیت آیتم ها در قسمت دوم بستگی به منطقه و سلیقه شخصی و .... متفاوت خواهد بود.
حال بعداز تهیه این دو لیست و مشخص کردن اولویتها در لیست دوم می توانید محصولاتی که خصوصییاتشان با شرایط شما انتطباق بیشتری دارند انتخاب نمائید . در مرحله بعد می بایست به دنبال مجری نمای ساختمان یا پیمانکار نمای ساختمان بگردید.که پوشش نمای انتخاب شده بتواند اجراء نماید.

 

پوشش های نمای ساختمان

برای انتخاب یک اجراکننده نمای بیرون ساختمان به این نکته دقت نمائید که پیمانکار نمای ساختمان باید اطلاعات کامل از محصول و نحوه اجراء این نوع پوشش نمای ساختمان داشته باشند. در مورد متریال و پوشش های جدید بهتر است که خود تولید کننده محصول اجرای آن را نیز به عهده بگیرد . چرا که شناخت کامل از متریال و محصول خود دارند و هم اینکه می توانند کیفیت و اجراء پوشش نمای ساختمان را یکجا ضمانت بکنند. در غیر این صورت شما می بایست یک ضمانتنامه مربوط به متریال را از تولید کننده در یافت کرده و یک ضمانتنامه دیگر از مجری نمای ساختمان که مربوط به اجرای آن می باشد دریافت نمائید. اما در مورد متریالهای قدیمی تر مثل رنگ نما  یا کنیتکس و...... که شناخته شده و جاافتاده اند  می توانید متریال را از کارخانه جات معتبر که فقط در کار تولید هستند و مشخصه های جنسشان مطابق با استاندارد خاصی بوده  و عملا کیفیت  و دوام آنها اثبات شده است. تهیه نموده  و کار اجرای پوشش نما را به یک شرکت پیمانکار که اجرای پوشش نمای ساختمان  را ضمانت می کند بسپارید.

 

اجرای پوشش نما

 

زمینه فعالیت شرکت خدماتی آدا سرویس از صفر تا صد ساختمان:


قیمت بازسازی ساختمان ،  تاسیسات ولوله کشی ،  رنگ نمای الاستیک و آب گریز ، بازسازی آپارتمان ، بازسازی ساختمان ،  سیمان شسته ، نمای بیرونی ساختمان ، تعمیرات ساختمان  ،  نقاشی ساختمان ، کنیتکس ، مولتی کالر، اپوکسی یا پلی ارتان  ، رنگ های آنتی باکتریال ، دکوراسیون داخلی ، مونولیت،(monolith)  ،رولسر،  تراسل  ، رنگ نما ، سیمان شسته  ،  سیمان سفید ، رنگ آمیزی صنعتی

پوشش نمای ساختمان

   پوشش نمای ساختمان 


اطلاعات بیشتر