چگونه نظافت منزل را دقیق انجام > چگونه نظافت منزل را دقیق انجام

 

چگونه نظافت منزل را دقیق انجام

 

چگونه نظافت منزل را دقیق انجام دهیم؟


بیایید آستین ها را بالا بزنیم، اکنون زمان تمیز کردن خانه با جزئیات است!


بسیاری از ما عمل نظافت  را دوست نداریم، اما البته دوست داریم در یک خانه تمیز زندگی کنیم. پس چگونه خانه را به صورت دقیق و کاربردی تمیز کنیم؟ ما در این مقاله به سوالات پاسخ خواهیم داد. در حالی که اکثر افراد مبتدی در نظافت خانه مطمئن نیستند که ابتدا گردگیری کنند یا جاروبرقی، کسانی هم هستند که نمی دانند ابتدا از آشپزخانه یا حمام شروع کنند. چگونه نظافت خانه را انجام دهیم  واز کجا شروع کنیم و چگونه از زمان خود حداکثر استفاده را ببریم و خانه خود را به طور موثر تمیز کنیم، تمام این مراحل با جزئیات در اینجا آمده است.


1. هم زمان کل خانه را تمیز کنید یا یک اتاق را تمیز کنید.


به جای تمیز کردن آشپزخانه، حمام و سپس اتاق خواب، اگر این کار را (غبارگیری، جارو کردن، پاک کردن) انتخاب کنید و همان کار را در هر اتاق از خانه انجام دهید، نظافت بسیار کارآمدتر خواهد بود و یاد خواهید گرفت که چگونه کار را آسان انجام دهید. تمیز کردن خانه. انجام این کار از این طریق باعث می شود که احساس نکنید در یک چرخه تمیز کردن بی پایان هستید و یک کار را بارها و بارها شروع می کنید.


2. یک برنامه زمانی ایجاد کنید.


داشتن یک برنامه زمان بندی و یک نظافت روتین می تواند به خانه شما نظم وبه خانه شما آنکه شایسته آن است به ارمکان بیاورد و همچنین ذهن شما را کنترل کند. اگر از سایر قسمت‌های خانه خود غافل هستید، تمیز کردن یک منطقه بارها و بارها هیچ فایده‌ای ندارد. می توانید کارهای نظافتی خود را به لیست های روزانه، هفتگی و ماهانه تقسیم کنید و برنامه ای از نحوه انجام نظافت روزانه و همچنین نحوه انجام نظافت هفتگی ایجاد کنید. به این ترتیب، دیگر مجبور نخواهید شد ساعت ها (یا روزها) را برای تمیز کردن عمیق کل خانه خود صرف کنید. همه مکان‌های پرتردد مانند دستگیره‌های در، کانترها، آشپزخانه‌ها، حمام‌ها و اتاق‌های لباس‌شویی باید روزانه پاک‌شده و ضدعفونی شوند. به صورت هفتگی ملحفه ها و حوله ها را بشویید، کف، سطوح گرد و غبار و مبلمان را جارو کنید و تمیز کنید و دوش و وان خود را تمیز کنید. و وقتی نوبت به کارهای ماهانه می رسد، می توانید موجودی مواد غذایی، لوازم نظافت و لوازم بهداشتی انبارتان را نگه دارید تا مطمئن شوید تاریخ مصرف آنها تمام نشده یا تمام نشده است.
 
3. ابتدا تمیز کنید.


یکی از اولین کارهایی که باید قبل از گردگیری، پاک کردن و شستشو انجام دهید این است که هر چیزی که روی زمین جمع می شود را بردارید و کنار بگذارید. در مرحله بعد، شما باید همین کار را برای تمام سطوح انجام دهید. چیزی که نظافت را برای برخی افراد سخت می کند، در واقع داشتن بیش از حد وسایل در اطراف خانه است، به همین دلیل است که توصیه می شود قبل از شروع فرآیند تمیز کردن خانه، از تمام سطوح افقی عبور کنید.


4. پیشخوان ها و سطوح را ضد عفونی کنید.


در خانه خود قدم بزنید و تمام سطوح سخت، از میز تا دستگیره در، از کلیدهای برق گرفته تا کنترل از راه دور و تلفن را ضدعفونی و پاک کنید. شما باید برخی از این سطوح را ضدعفونی کنید، به خصوص سطوحی که می توانند میکروب ها را به انگشتان و صورت افراد منتقل کنند. با مخلوط کردن یک چهارم تا نصف لیوان سرکه سفید یا سیب با یک لیوان آب، می توانید محلول ضدعفونی غیر سمی درست کنید و با خیالی آسوده از آن در نظافت عمیق خانه استفاده کنید.
 
5. روی وان، سینک و توالت تمرکز کنید.


پاک کننده را داخل سینک آشپزخانه، سپس در سینک حمام، وان و توالت اسپری کنید. بگذارید چند دقیقه بماند تا پاک کننده بتواند کثیفی ها و لکه ها را از بین ببرد. سپس به آشپزخانه برگردید و شروع به تمیز کردن کنید. فراموش نکنید که داخل مایکروویو خود را پاک کنید. تمیز کردن توالت را برای آخر بگذارید. وقتی در آشپزخانه هستید، مطمئن شوید که سطل زباله تمیز، بدون بو و بدون لک باشد.
 
6. جارو بکشید، سپس پاک کنید.


کف آشپزخانه و حمام را جارو کنید. پاک کردن را از دورترین گوشه اتاق شروع کنید و به سمت در بازگردید - به عبارت دیگر، خود را به گوشه ای در تنگنا قرار ندهید! هنگامی که یک اتاق را تمام کردید، دستشویی را بشویید و تازه کنید.
 


7. در حین جاروبرقی به حرکت خود ادامه دهید.


نگران دریافت هر گوشه و هر ذره گرد و غبار در حین جاروبرقی نباشید. به حرکت در خانه ادامه دهید و جاروبرقی را در هر اتاقی که فرش دارد در یک جارو کنید. برخی از کارها لازم نیست هر هفته انجام دهید. این موارد شامل صیقل دادن مبلمان، تمیز کردن پنجره ها، و فرش های محل شستشو و تشک های حمام است. پس از یادگیری نحوه انجام بهترین نظافت منزل از این مقاله، یک روال روزانه، هفتگی و ماهانه را ایجاد خواهید کرد.


8. ماشین ظرفشویی خود را تمیز کنید.


به یاد داشته باشید که ماشین ظرفشویی شما نیز از مواردی است که باید به طور مرتب تمیز شود. ماشین ظرفشویی یکی از بزرگترین منبع رشد بالقوه کپک است. محیط گرم و مرطوب آن بهشتی برای هاگ های کپک است، به خصوص اگر ذرات غذا از آخرین چرخه شما باقی مانده باشد. می توانید یک چرخه حرارت خشک خالی را به طور منظم اجرا کنید تا داخل آن از جمله سبد کارد و چنگال، فیلتر، پانل ها و لاستیک های درب را تمیز کنید. برای اینکه این دستگاه عاری از میکروب باشد، می‌توانید آن را با استفاده از سفید کننده رقیق شده در مناطقی که به‌خصوص کثیف به نظر می‌رسند، تمیز کنید. اگر در سبد کارد و چنگال کپک وجود دارد، می توانید آن را به مدت 30 دقیقه در محلولی از سفید کننده رقیق و آب گرم در سینک آشپزخانه قرار دهید، اما باید مطمئن شوید که قبل از قرار دادن دوباره آن در ماشین ظرفشویی، آن را کاملاً بشویید.


 
9. از آب کشی سینک نگذرید.


تمیز کردن معمولی فاضلاب که می توانید خودتان انجام دهید می تواند هزینه تعمیرتوسط یک لوله کش را برای رفع مشکلاتی که نمی توانید برطرف کنید، کاهش دهد. یک یا دو ماه یکبار، نصف فنجان جوش شیرین را در آب بریزید و سپس نصف فنجان سرکه سفید را در آب بریزید. با این کار می توانید چربی و کثیفی را که در سیفون جمع می شود که منجر به گرفتگی سرسخت می شود پاک کنید. همچنین ممکن است به شما توصیه کنیم که به طور مرتب از محصولاتی مانند درب بازکن سینک استفاده کنید. این پاک کننده ها برای محیط زیست بی خطر هستند، آنها می توانند با آزاد کردن آنزیم ها و باکتری ها به کل سیستم لوله کشی، حتی فاضلاب، کمک کنند که به تدریج تجمع ذرات در فاضلاب را از بین می برد.


 
10. لوازمی که با آن تمیز می کنید را تمیز کنید.


تمیز کردن ابزار و وسایلی که برای نظافت و همچنین نظافت عمومی خانه استفاده می کنید بسیار مهم است. برای تمیز کردن صحیح خانه، قبل از شروع استفاده از وسایل نظافتی شما باید تمیز باشند. اگر ابزار و لوازم نظافتی خود را از قبل تمیز نکنید، زمان بیشتری را صرف تمیز کردن خانه خواهید کرد.


11. نظافت را به یک فعالیت گروهی تبدیل کنید.


نظافت به صورت تیمی یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن سریع خانه است. از قبل با خانواده خود وقت بگذارید و برای هر فرد وظایفی را تعیین کنید. کار کردن با هم می تواند سرگرمی را به نظافت اضافه کند و به تمیز کردن خانه در کمترین زمان کمک کند.

 

چگونه نظافت منزل را دقیق انجام

 چگونه نظافت منزل را دقیق انجام


اطلاعات بیشتر